Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omzet Suezkanaal gehalveerd in januari, zegt kanaalautoriteit

Omzet Suezkanaal gehalveerd in januari, zegt kanaalautoriteit

CAÏRO (ANP/BLOOMBERG) - De Suez Canal Authority (SCA) heeft de omzet in januari bijna zien halveren ten opzichte van dezelfde maand in 2023. Dat zei SCA-topman Osama Rabie in een programma op de Egyptische televisie. De daling komt door de aanvallen van Houthi-rebellen uit Jemen op schepen in de Rode Zee. Daardoor hebben veel grote rederijen besloten de route te vermijden.

De inkomsten kwamen afgelopen maand uit op 428 miljoen dollar, omgerekend zo'n 395 miljoen euro, zei Rabie. Een jaar eerder was dat nog 804 miljoen dollar. Ook het aantal schepen dat door het Suezkanaal voer daalde, met 36 procent op jaarbasis. De route is een belangrijke voor de wereldwijde handel, maar ook een belangrijke inkomstenbron voor Egypte.

"Dit is de eerste keer dat het Suezkanaal betrokken is bij een crisis als deze", zei Rabie op de Egyptische televisie. "Vroeger was elke maand beter dan de vorige en elk jaar beter dan de voorgaande." Maar dat is inmiddels dus veranderd. Over heel 2023 kwam het totaal aan inkomsten nog uit op ruim 10 miljard dollar.

Door Iran gesteunde Houthi-rebellen vallen sinds enkele maanden bijna dagelijks westerse schepen aan in de Rode Zee, om steun te betuigen aan Hamas in de oorlog met Israël. Uit veiligheidsoverwegingen mijden rederijen daardoor de doorvaarroute, waar het Suezkanaal onderdeel van is. Zij kiezen er bijvoorbeeld voor om via Kaap de Goede Hoop te varen, het meest zuidelijke puntje van Afrika.

Meer uit Financieel

Shein ontloopt blokkade in Frankrijk na verwijderen sekspoppen

PARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.

1 uur geleden
China wil meer stappen Nederland voor oplossen Nexperia-kwestie

BEIJING (ANP/DPA) - China wil dat Nederland meer stappen zet om het onderlinge conflict over chipbedrijf Nexperia op te lossen. Volgens de Chinese overheid hebben de Nederlanders nog geen zichtbare stappen ondernomen om schending van de rechten en belangen van Chinese bedrijven te stoppen en daarmee de stabiliteit van wereldwijde toeleveringsketens te herstellen.

2 uur geleden
Wall Street sluit gemengd, consumentenvertrouwen VS zwak

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag wisselend gesloten na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar zwakke cijfers over het Amerikaanse consumentenvertrouwen.

13 uur geleden
Trump: geen zorgen over bubbelvorming bij AI-investeringen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet bezorgd over de vorming van bubbels door de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie. Op de financiële markten zijn er juist wel zorgen dat de waarderingen van techbedrijven te sterk zijn gestegen en bestaan twijfels of de grote AI-investeringen uiteindelijk rendabel zullen zijn.

13 uur geleden
Honderden vluchten VS geannuleerd om shutdown

WASHINGTON (ANP/AFP) - Honderden vluchten zijn vrijdag geannuleerd in de Verenigde Staten als gevolg van de shutdown van de Amerikaanse overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Vrijdag kwam 4 procent van de binnenlandse vluchten in de VS te vervallen. Dat raakte ongeveer zevenhonderd vluchten van de vier grootste maatschappijen American Airlines, Delta Air Lines, Southwest Airlines en United Airlines.

16 uur geleden
Opnieuw verlies voor AEX-index op beurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag opnieuw lager gesloten na de min een dag eerder. Staalconcern ArcelorMittal wist zich wel te onttrekken aan het overwegend negatieve sentiment en stond opnieuw bij de sterkste stijgers in de hoofdindex.

17 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS naar laagste niveau in ruim 3 jaar

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau sinds juni 2022. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van een voorlopige raming. Amerikaanse consumenten zijn vooral bezorgd over de aanhoudende shutdown van de overheid en de afzwakkende arbeidsmarkt in de Verenigde Staten.

18 uur geleden