Omzet Samsung beter dan verwacht, aandeel omhoog in Seoul
SEOUL (ANP) - Het Koreaanse techbedrijf Samsung was donderdag op de beurs in Seoul een opvallende stijger. De onderneming kwam met een beter dan verwachte omzetstijging in het voorbije kwartaal van 21 procent. Daarmee nam Samsung de ergste vrees onder beleggers weg over de impact van de afzwakkende consumentenvraag en de stijgende materiaalkosten die de chipindustrie in de weg zitten. Een sector die goed is voor 550 miljard dollar.
Samsung stond in Seoul ruim 3 procent hoger. Het grootste bedrijf van Zuid-Korea is een van de eerste grote techbedrijven die voorlopige cijfers rapporteert na een cruciaal kwartaal. Door de positieve resultaten van het bedrijf veerden graadmeters in de regio op. Beleggers zagen de omzetgroei van het bedrijf als een teken dat chipaandelen wellicht ondergewaardeerd zijn.
In het kielzog van Samsung steeg de eveneens Zuid-Koreaanse branchegenoot SK Hynix meer dan 2 procent. In Taiwan won TSMC 4,5 procent. De kleinere rivaal United Microelectronics steeg in Taipei dik 7 procent. De vier Aziatische chipmakers wonnen tussentijds gezamenlijk zo'n 30 miljard dollar aan beurswaarde. De opleving was nog niet genoeg om eerdere verliezen weg te poetsen.
De Kospi in Seoul klom door de winst van zwaargewicht Samsung 1,9 procent. Ook elders in de regio was het sentiment overwegend positief. In Japan noteerde de Nikkei 1,2 procent hoger. Ook de All Ordinaries in Sydney (plus 0,4 procent) stond hoger. In Shanghai en Shenzhen stonden winsten tot 1 procent op de borden. De Hang Seng-index in Hongkong bleef achter en leverde tussentijds 0,4 procent in.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.
10 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.
10 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.
10 uur geledenMANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.
14 uur geledenNEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.
14 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.
15 uur geleden