Omzet Samsung beter dan verwacht, aandeel omhoog in Seoul
SEOUL (ANP) - Het Koreaanse techbedrijf Samsung was donderdag op de beurs in Seoul een opvallende stijger. De onderneming kwam met een beter dan verwachte omzetstijging in het voorbije kwartaal van 21 procent. Daarmee nam Samsung de ergste vrees onder beleggers weg over de impact van de afzwakkende consumentenvraag en de stijgende materiaalkosten die de chipindustrie in de weg zitten. Een sector die goed is voor 550 miljard dollar.
Samsung stond in Seoul ruim 3 procent hoger. Het grootste bedrijf van Zuid-Korea is een van de eerste grote techbedrijven die voorlopige cijfers rapporteert na een cruciaal kwartaal. Door de positieve resultaten van het bedrijf veerden graadmeters in de regio op. Beleggers zagen de omzetgroei van het bedrijf als een teken dat chipaandelen wellicht ondergewaardeerd zijn.
In het kielzog van Samsung steeg de eveneens Zuid-Koreaanse branchegenoot SK Hynix meer dan 2 procent. In Taiwan won TSMC 4,5 procent. De kleinere rivaal United Microelectronics steeg in Taipei dik 7 procent. De vier Aziatische chipmakers wonnen tussentijds gezamenlijk zo'n 30 miljard dollar aan beurswaarde. De opleving was nog niet genoeg om eerdere verliezen weg te poetsen.
De Kospi in Seoul klom door de winst van zwaargewicht Samsung 1,9 procent. Ook elders in de regio was het sentiment overwegend positief. In Japan noteerde de Nikkei 1,2 procent hoger. Ook de All Ordinaries in Sydney (plus 0,4 procent) stond hoger. In Shanghai en Shenzhen stonden winsten tot 1 procent op de borden. De Hang Seng-index in Hongkong bleef achter en leverde tussentijds 0,4 procent in.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn in 2025 flink gestegen, ondanks de handelsstrijd van president Donald Trump en andere geopolitieke onrust. Dat komt vooral door de onverzadigbare honger van beleggers naar AI-aandelen. Verder werden goud en zilver flink meer waard. Wel kende de dollar de sterkste waardedaling sinds 2017. Ook de bitcoin lukte het niet om zijn waarde vast te houden.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van vuurwerk in Nederland is dit jaar naar een recordbedrag gestegen van ongeveer 129 miljoen euro. Dat meldt voorzitter Leo Groeneveld van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN). Daarmee werd het record van circa 118 miljoen euro van vorig jaar verbroken.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dit jaar het sterkst gedaald sinds de beginfase van de coronapandemie in 2020. Ook aan de pomp in Nederland gingen de prijzen iets omlaag, maar bij lange na niet zoveel als de olieprijzen. Toch kan het hier op oudejaarsdag druk zijn bij tankstations, omdat de accijnzen met de jaarwisseling omhooggaan. Dan wordt tanken in een klap weer wat duurder.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag licht lager begonnen aan de laatste dag van 2025. Ondanks dat Wall Street de kerstrally van vorige week niet wist voort te zetten, stevenen de beursgraadmeters af op forse koerswinsten over het hele jaar. Dat werd gekenmerkt door de handelsoorlog van president Donald Trump en de euforie en bubbelvrees rond kunstmatige intelligentie (AI).
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In België dreigt in januari een grote spoorstaking. Vakbonden willen een hele werkweek staken, van maandag 26 tot vrijdag 30 januari, hebben ze woensdag aangekondigd.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft woensdag het bewogen beursjaar 2025 onveranderd afgesloten. Het jaar stond vooral in het teken van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. Een sterke eindejaarsrally zat er dit jaar niet in. Beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar.
10 uur geleden