Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omzet pakketbezorgers daalde in eerste kwartaal

Omzet pakketbezorgers daalde in eerste kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De omzet van pakketbezorgers en koeriersdiensten lag in de eerste drie maanden van dit jaar lager dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat opmerkt dat de coronabeperkingen van begin 2021 strenger waren dan die van dit jaar. Mensen bestelden daardoor begin dit jaar minder online en gingen vaker naar normale winkels toe.

In algemene zin ging de omzet van de transportsector juist met 27 procent vooruit ten opzichte van vorig jaar. De post- en koeriersmarkt was de enige deelmarkt die niet groeide, maar die branche deed het dan ook erg goed tijdens de coronacrisis.

Vrijwel alle deelsectoren zitten met hun omzet boven die van 2015, het jaar dat door het CBS als ijkpunt wordt gebruikt. Alleen luchtvrachtvervoer blijft daar nog achter. Vervoer over zowel land als water doet het beter dan de afgelopen twee jaar en ook dienstverlening voor vervoer kende een sterke groei.

De transportsector heeft ruim 19.000 openstaande vacatures. Volgens het statistiekbureau is dat het hoogste aantal sinds 1997. Het aantal faillissementen was tijdens de coronacrisis al laag en daalde nog verder.

Meer uit Financieel

Kweekvleesmaker Meatable houdt na geldproblemen op te bestaan

LEIDEN (ANP) - Kweekvleesmaker Meatable wordt opgeheven. Volgens de Britse investeerder Agronomics, die miljoenen stak in de onderneming, heeft Meatable dit jaar te maken gehad met verschillende voorziene en onvoorziene risico's en onzekerheden. Daarbij was Meatable niet in staat voldoende financiering te verkrijgen van bestaande aandeelhouders en nieuwe investeerders.

33 minuten geleden
Koperprijs naar nieuw record van bijna 12.000 dollar per ton

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van koper nadert de 12.000 dollar per ton, een nieuw recordniveau. De koperprijs is dit jaar bezig met een grote opmars, mede door zorgen over een krap aanbod en de verwachting van een verder stijgende vraag naar het industriƫle metaal dat onder meer belangrijk is voor de energietransitie, maar ook voor AI-datacenters.

1 uur geleden
Supermarkten stunten rond kerst meer met vlees, zegt Wakker Dier

AMSTERDAM (ANP) - Supermarkten stunten in aanloop naar kerst ruim drie keer zoveel met vlees als in een gemiddelde week, meldt stichting Wakker Dier. De organisatie spitte de kerstfolders door van de tien grootste supermarktketens. Als het aan die bedrijven ligt, wordt dit jaar weer vooral veel gegourmet tijdens de feestdagen. Gourmetvlees komt veel voor in de folders en is goed voor bijna een kwart van alle vleesaanbiedingen, stelt de stichting die opkomt voor het dierenwelzijn in de veehouderij.

1 uur geleden
Nederlandse bedrijfsinvesteringen lopen licht terug

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in oktober licht gedaald. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) daalden de investeringen met 0,4 procent in vergelijking met een jaar eerder. In september was nog sprake van een stijging met 2,7 procent na twee maanden van krimp.

1 uur geleden
Nederland grootste exporteur van kerstartikelen in EU, zegt CBS

DEN HAAG (ANP) - Nederland is de grootste exporteur van kerstartikelen in de Europese Unie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat heeft becijferd dat onze export van onder meer kerstballen en andere versiering vorig jaar goed was voor 40 procent van het Europese totaal.

2 uur geleden
Bestaande koopwoningen ruim 6 procent duurder in november

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn in november met gemiddeld 6,1 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. In oktober ging het nog om een prijstoename van gemiddeld 6,6 procent.

2 uur geleden
Goudprijs stijgt opnieuw naar recordhoogte

WASHINGTON (ANP/AFP) - De goudprijs is maandag naar recordhoogte gestegen, mede doordat investeerders optimistisch zijn dat de Amerikaanse centrale bank ook volgend jaar de rentetarieven zal verlagen.

2 uur geleden