Omzet moederbedrijf Google lijdt onder minder advertenties
MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google-moeder Alphabet heeft in het tweede kwartaal een lagere omzet in de boeken gezet dan een jaar eerder. De reclame-inkomsten lagen nog wat lager omdat veel bedrijven als kostenbesparing het advertentiebudget verkleinden. Extra omzet van de cloud-activiteiten en bijvoorbeeld abonnementen op YouTube zorgden voor een tegenwicht.
De clouddiensten en abonnementen deden het eerder ook al goed. Tijdens lockdowns zochten mensen online vertier, maar gingen ook veel bedrijven over op thuiswerk, waar Google van kon profiteren. Ook bij de zoekgigant zelf werkt het personeel vanuit huis. Dat blijft ook nog wel even zo, want eerder deze maand maakte het bedrijf bekend dat mensen tot halverwege volgend jaar thuis kunnen blijven als ze dat willen.
De omzet van Alphabet kwam uit op 38,3 miljard dollar tegen 38,9 miljard dollar een jaar eerder. De daling van 2 procent had overigens ook te maken met wisselkoersverschillen. De nettowinst was met net geen 7 miljard dollar wel fors lager, want vorig jaar bleef er in het tweede kwartaal 9,9 miljard dollar over.
Google is bij Alphabet nog altijd vrijwel volledig verantwoordelijk voor omzet en winst. De andere onderdelen, de zogeheten Other Bets waren goed voor een omzet van 148 miljoen dollar.
Meer uit Financieel
DUBLIN (ANP/AFP) - De Ieren gaan tegen het vrijhandelsverdrag met Zuid-Amerikaanse landen stemmen, ook na toezeggingen van de Europese Commissie voor de landbouwsector. Het gaat om een deal met de zogenoemde Mercosur-landen Argentiniƫ, Braziliƫ, Paraguay en Uruguay, waarover vrijdag naar verwachting wordt gestemd door EU-landen.
19 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Zalando sluit eind september zijn logistieke centrum in het Duitse Erfurt. Daardoor staan 2700 banen op de tocht. De modewebwinkel zegt bezig te zijn met een herstructurering van het logistieke netwerk, na de overname van de Duitse webshop About You.
1 uur geledenWEEZE (ANP) - Ruim 2,2 miljoen passagiers maakten vorig jaar gebruik van de Duitse luchthaven Airport Weeze, 14 procent meer dan in 2024. Het vliegveld, populair bij Nederlanders door de ligging net over de grens bij Venray, verwacht dit jaar opnieuw een stijging van het aantal passagiers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft tijdelijk schotten geplaatst in Terminal 2, de terminal die vanochtend met een stroomonderbreking kampte. De schotten moeten ervoor zorgen dat de reizigers die vanochtend tijdelijk niet konden inchecken, dat nu met voorrang kunnen doen, laat een woordvoerder weten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring op Schiphol is verholpen, melden Schiphol en KLM. Sinds donderdag 08.00 uur kampte de luchthaven met een stroomonderbreking in Terminal 2.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Randstad behoorde donderdag tot de dalers op de Amsterdamse beurs. Zakenbank Jefferies kwam met een negatief rapport over de uitzendsector, waarin Randstad van de kooplijst naar de verkooplijst werd verplaatst. Ook het koersdoel voor het aandeel ging flink omlaag. De beleggingsadviezen voor branchegenoten Adecco en Hays werden ook verlaagd naar verkopen. Randstad zakte 4 procent. Adecco en Hays verloren 6 en 5 procent.
3 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - Triodos Bank gaat de komende drie jaar 250 tot 270 banen schrappen om de kosten te drukken. Hiermee wil de bank de jaarlijkse kosten met 25 tot 30 miljoen euro verlagen tegen eind 2028.
4 uur geleden