Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omzet moederbedrijf Google lijdt onder minder advertenties

Omzet moederbedrijf Google lijdt onder minder advertenties

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google-moeder Alphabet heeft in het tweede kwartaal een lagere omzet in de boeken gezet dan een jaar eerder. De reclame-inkomsten lagen nog wat lager omdat veel bedrijven als kostenbesparing het advertentiebudget verkleinden. Extra omzet van de cloud-activiteiten en bijvoorbeeld abonnementen op YouTube zorgden voor een tegenwicht.

De clouddiensten en abonnementen deden het eerder ook al goed. Tijdens lockdowns zochten mensen online vertier, maar gingen ook veel bedrijven over op thuiswerk, waar Google van kon profiteren. Ook bij de zoekgigant zelf werkt het personeel vanuit huis. Dat blijft ook nog wel even zo, want eerder deze maand maakte het bedrijf bekend dat mensen tot halverwege volgend jaar thuis kunnen blijven als ze dat willen.

De omzet van Alphabet kwam uit op 38,3 miljard dollar tegen 38,9 miljard dollar een jaar eerder. De daling van 2 procent had overigens ook te maken met wisselkoersverschillen. De nettowinst was met net geen 7 miljard dollar wel fors lager, want vorig jaar bleef er in het tweede kwartaal 9,9 miljard dollar over.

Google is bij Alphabet nog altijd vrijwel volledig verantwoordelijk voor omzet en winst. De andere onderdelen, de zogeheten Other Bets waren goed voor een omzet van 148 miljoen dollar.

Meer uit Financieel

Bedrijven investeren fors minder in milieu, meldt CBS

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven in Nederland hebben minder geïnvesteerd in het milieu. In 2024 daalde het bedrag met 39 procent ten opzichte van een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Deze uitgaven moeten helpen het milieu te beschermen, herstellen of verbeteren. Denk bijvoorbeeld aan windenergie of een betere luchtkwaliteit.

57 minuten geleden
Galapagos gaat vestiging Leiden toch sluiten

MECHELEN (ANP) - Het Belgisch-Nederlandse biotechnologiebedrijf Galapagos gaat de vestiging in Nederland toch sluiten. Dat meldt het bedrijf in een persbericht. Het bedrijf kondigde in oktober al aan de celtherapieactiviteiten te willen afbouwen, wat zou resulteren in een mogelijke sluiting van de vestiging in Leiden. De raad van bestuur heeft nu ingestemd met de afbouw.

1 uur geleden
Trump-regering plant overleg met oliebedrijven over Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De regering van president Donald Trump is van plan later deze week bijeenkomsten te houden met leidinggevenden van Amerikaanse oliebedrijven om te bespreken hoe de olieproductie in Venezuela kan worden verhoogd, zegt een bron tegen persbureau Reuters.

8 uur geleden
Dow op record, olieaandelen gewild na aanval VS op Venezuela

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York vonden maandag de weg omhoog, na de gemengde start van het nieuwe beursjaar op vrijdag. Net als in Europa leken Amerikaanse beleggers zich weinig zorgen te maken over de Amerikaanse aanval op Venezuela, waarbij de Venezolaanse president Nicolás Maduro werd opgepakt.

9 uur geleden
KLM schrapt dinsdag opnieuw bijna 300 vluchten om winters weer

SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt dinsdag bijna driehonderd vluchten van en naar Schiphol als gevolg van het winterse weer. "Dit aantal kan in de loop van dinsdag nog oplopen", laat een woordvoerster weten. Maandag werden al ongeveer driehonderd KLM-vluchten geannuleerd.

10 uur geleden
KLM vraagt duizenden gestrande reizigers zelf hotel te boeken

SCHIPHOL (ANP) - KLM vraagt op Schiphol gestrande reizigers zelf een hotel te boeken. Normaal doet de luchtvaartmaatschappij dit, maar die kan dit "niet bolwerken door de grote aantallen". Een woordvoerster kan niet zeggen hoeveel reizigers precies zijn gestrand door het winterse weer, maar het gaat zeker om duizenden.

12 uur geleden
EU-landbouwministers woensdag bijeen om Mercosur-deal

BRUSSEL (ANP) - Landbouwministers van de EU-lidstaten komen woensdag bij elkaar om het vrijhandelsakkoord met Mercosur-landen Brazilië, Paraguay, Uruguay en Argentinië te bespreken. De deal zou eigenlijk eind december ondertekend worden, maar Italië zei een maand uitstel te willen.

13 uur geleden