
Omzet Fugro stijgt door bouw van nieuwe windparken op zee
LEIDSCHENDAM (ANP) - Fugro blijft goede zaken doen met bodemonderzoek voor nieuwe windparken op zee. De inkomsten van het bedrijf namen daardoor in het eerste kwartaal van dit jaar fors toe.
De omzet van Fugro steeg met 9 procent vergeleken met het eerste kwartaal vorig jaar. Fugro-topman Mark Heine is tevreden met het resultaat. Fugro verovert volgens hem een "aanzienlijk deel" van de markt voor onderzoek voor nieuwe locaties voor windparken op zee, die sterk blijft groeien als gevolg van de energietransitie in veel landen. Heine is optimistisch over de rest van het jaar. "Terwijl we voorzichtig navigeren door macro-economische en geopolitieke onzekerheden, zijn we goed gepositioneerd om te profiteren van de energietransitie, massale investeringen in infrastructuur en de dringend noodzakelijke aanpassing aan de klimaatverandering."
De aangepaste winst voor rentebetalingen, belastingen en afschrijvingen steeg met 16,5 procent ten opzichte van vorig jaar. De orderportefeuille groeide in vergelijking met de eerste twaalf maanden van vorig jaar met bijna 10 procent.
Het bedrijf uit Leidschendam wist ondanks de krapte op de arbeidsmarkt in het eerste kwartaal van dit jaar vijfhonderd nieuwe werknemers aan te trekken. Het personeelsverloop bleef beperkt tot 8 procent.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Vakbond FNV gaat namens het grondpersoneel niet in op de uitnodiging van KLM om woensdag weer naar de cao-onderhandelingstafel te komen. FNV-bestuurder John van Dorland blijft "in de actiestand" en wil een nieuwe staking aankondigen, zodra voor hem duidelijk is hoe op verantwoorde wijze actie gevoerd mag worden.
5 minuten geledenLONDEN (ANP) - Sportwagenfabrikant Lotus overweegt zijn productie in het Verenigd Koninkrijk te beëindigen en een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten op te zetten, meldt de Britse omroep BBC op basis van ingewijden. Hierdoor dreigen 1300 Britse banen verloren te gaan.
53 minuten geledenKEULEN (ANP/DPA) - De Duitse supermarkt Aldi Süd mag zijn populaire "Dubai chocolade" niet langer verkopen omdat deze in Turkije wordt gemaakt. Dat heeft een rechtbank in Keulen vrijdag bepaald.
1 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Een Tesla Model Y SUV is vrijdag zelfstandig, dus zonder chauffeur, van de fabriek nabij Austin naar het huis van een klant gereden. Dit is de nieuwste zet van de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's om zijn vooruitgang op het gebied van autonoom rijden te tonen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zou het "geweldig" vinden als Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell zou aftreden "als hij dat zou willen". De president noemde de baas van de Amerikaanse centrale bank vrijdag na een vraag van een verslaggever in het Witte Huis "een domme persoon" en zei dat "hij slecht werk heeft geleverd".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump beëindigt alle handelsbesprekingen met Canada als vergelding voor de belasting op digitale diensten van het land. Ook dreigde Trump binnen een week een nieuw importtarief voor Canada in te voeren.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Topman Sven Sauvé van RTL Nederland is heel blij met de goedkeuring voor de overname van RTL Nederland door DPG Media. Daar is lang op gewacht en het overnameproces was zorgvuldig en gedegen. Dat zei Sauvé in de talkshow Humberto. Eerder op de dag gaf toezichthouder ACM groen licht voor de overname van 1,1 miljard euro onder strenge voorwaarden, waardoor tal van kranten en tv-zenders per 1 juli onder één dak komen.
5 uur geleden