Omzet en winst Starbucks lager door coronavirus
SEATTLE (ANP) - Koffieketen Starbucks heeft in het tweede kwartaal van zijn gebroken boekjaar flink te lijden gehad van de coronacrisis. In die periode sloot het bedrijf eerst veel vestigingen in China en later in Europa en de Verenigde Staten. De vergelijkbare omzet nam dan ook af ten opzichte van een jaar eerder, net als de operationele winst. Wel gaven klanten gemiddeld wat meer uit bij de keten.
In China zijn vrijwel alle Starbucks-vestigingen weer open, geeft topman Kevin Johnson aan, zij het met extra veiligheidsmaatregelen. De lessen die Starbucks daar leerde, kan het bedrijf ook elders inzetten als vestigingen de deuren weer mogen openen.
De vergelijkbare verkopen in China komen naar verwachting aan het einde van het boekjaar weer uit op het niveau van afgelopen jaar. Voor heel het boekjaar rekent Starbucks op een min van 15 tot 25 procent. Voor de rest van de wereld wil Starbucks nog geen prognose geven omdat het grootste deel van de gevolgen in de Verenigde Staten pas in het huidige kwartaal te zien zullen zijn. De thuismarkt is goed voor ruim de helft van alle filialen.
In het tot en met 29 maart lopende tweede kwartaal liepen de vergelijkbare winkelverkopen met 10 procent terug. Het aantal transacties daalde met 13 procent, maar klanten gaven gemiddeld 4 procent meer uit. De omzet daalde, mede door de toevoeging van 255 nieuwe filialen, 5 procent tot 6 miljard dollar. De nettowinst halveerde tot 328,4 miljoen dollar.
Meer uit Financieel
TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Dit weekend stroomden er miljoenen vaten olie door de Straat van Hormuz, meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens. Dat gebeurde ook nadat Iran had geclaimd de waterweg opnieuw te hebben afgesloten.
3 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - Het Italiaanse modemerk Moschino heeft per direct twee nieuwe creatief directeuren benoemd. Loris Messina en Simone Rizzo volgen Adrian Appiolaza op, heeft moederbedrijf Aeffe zondag bekendgemaakt.
1 uur geledenLA BAULE-ESCOUBLAC (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - Een van de oprichters van de Franse gameontwikkelaar Ubisoft is omgekomen bij een crash met een privévliegtuig in Frankrijk. Dat meldt het bedrijf. De Franse Claude Guillemot werd 69 jaar.
3 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Australië gaat nog een extra maand korting geven op de belasting op benzine en diesel. Dat heeft premier Anthony Albanese zondag bekendgemaakt. Het land kampt nog steeds met hoge brandstofprijzen, die het gevolg zijn van de Iranoorlog. De steunmaatregel moet Australiërs helpen bij de stijgende kosten van levensonderhoud.
4 uur geledenBAGDAD (ANP) - Irak heeft de exploitanten van vijf grote olievelden gevraagd de productie weer op te voeren naar het niveau van voor de oorlog in het Midden-Oosten. Dat gebeurde nadat de Verenigde Staten en Iran een akkoord bereikten dat moet leiden tot de volledige heropening van de Straat van Hormuz.
21 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering zoekt vanaf maandag officieel een investeerder voor haar belang in staatsbank Belfius, het voormalige Dexia België. Dat schrijft De Tijd op basis van bronnen. Eind vorig jaar stemde de Belgische regering in met de verkoop van een belang van 20 procent van de bank, die sinds 2011 volledig in handen is van de overheid.
22 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - De Chinese munt, die volgens critici kunstmatig laag wordt gehouden door Beijing, kost de Duitse economie jaarlijks miljarden euro's aan economische groei. Dat komt naar voren in een studie van het Duitse Economisch Instituut (IW), uitgevoerd in opdracht van het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken.
23 uur geleden