Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omzet en winst midden- en kleinbedrijf gestegen in tweede coronajaar

Omzet en winst midden- en kleinbedrijf gestegen in tweede coronajaar

UTRECHT (ANP) - Nederlandse mkb-ondernemingen hebben vorig jaar meer omzet en winst geboekt. Dat stelt accountantsorganisatie SRA, die meer dan 7000 jaarrekeningen van kleine en middelgrote bedrijven over het tweede coronajaar bekeek. "De financiële cijfers van het mkb waren niet eerder zo positief", schrijft SRA.

"Ook de vermogenspositie en de kredietwaardigheid staan op recordhoogte." Dat komt volgens de accountantsorganisatie mede door de coronasteunmaatregelen van het kabinet. De omzet van het Nederlandse mkb steeg vorig jaar gemiddeld met 10 procent en winst met 38 procent.

De buffers zijn volgens SRA "keihard nodig" vanwege de "grote uitdagingen waar het mkb nu voor staat". "Bedrijven moeten zich wapenen voor de toekomst en blijven innoveren en investeren, ook in de energietransitie", zegt SRA-bestuurslid Harry Marissen in een toelichting. Daarnaast zijn de energieprijzen mede door de oorlog in Oekraïne sterk gestegen, is er schaarste aan grondstoffen en personeel en is de koopkracht van consumenten gedaald door de hoge inflatie. Ook kan het midden- en kleinbedrijf volgens brancheorganisatie MKB-Nederland steeds moeilijker aan financiering komen.

SRA benadrukt dat de verschillen tussen de ondernemingen groot zijn. Zo zat de horeca nog lang niet op het niveau van voor corona. De omzet is het sterkst gestegen in de industrie.

Meer uit Financieel

Schiphol erkent fouten in geluidsberekening na klacht

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.

12 minuten geleden
Werkgeversclubs noemen vertragen Mercosur-deal onverstandig

DEN HAAG (ANP) - Het is "uiterst onverstandig" om de invoering van een handelsverdrag met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur verder te vertragen, vinden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Ze reageren op de beslissing van het Europees Parlement om het Europees Hof de deal te laten beoordelen. Maar volgens de belangenbehartigers van het Nederlandse bedrijfsleven is het door de toenemende internationale spanningen belangrijk om een akkoord te sluiten met Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay.

39 minuten geleden
Delen VS-handelsdeal officieel in ijskast gezet door EU-parlement

STRAATSBURG (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement zet een stemming over delen van de handelsdeal tussen de VS en de EU officieel in de ijskast. Dat laat Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange woensdag weten.

1 uur geleden
Trump zegt dat tarieven voor Zwitserland weer kunnen stijgen

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de importheffingen voor Zwitserland heeft verlaagd nadat Zwitserse bedrijven, waaronder Rolex, daarom hebben gevraagd, maar dat ze zo weer kunnen stijgen. Dat zei hij tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos.

1 uur geleden
ECB-president liep weg bij diner waar minister VS EU kleineerde

DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - President van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde is weggelopen van een diner op het World Economic Forum (WEF) toen de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zich negatief uitliet over Europa. Dat melden ingewijden.

2 uur geleden
Wall Street opent hoger na forse verliesbeurt om Groenland-ruzie

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten geopend na de forse verliezen een dag eerder door zorgen over de spanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie over Groenland. Bij de bedrijven op Wall Street stond Netflix bij de dalers na de kwartaalcijfers die de streamingdienst presenteerde.

2 uur geleden
Nederlandse EU-parlementariërs verdeeld over Mercosur-stemming

STRAATSBURG (ANP) - Een deel van de Nederlandse Europese parlementariërs is tevreden over uitstel van stemming over het Mercosur-verdrag, een ander deel vindt het juist een gemiste kans. In een nauwe stemming van 334 voor- en 324 tegenstanders stemde het EU-parlement er woensdag voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen voor te leggen aan het EU-hof. Daarmee is de stemming in het parlement over de deal met anderhalf tot mogelijk twee jaar uitgesteld.

3 uur geleden