Omzet en winst midden- en kleinbedrijf gestegen in tweede coronajaar
UTRECHT (ANP) - Nederlandse mkb-ondernemingen hebben vorig jaar meer omzet en winst geboekt. Dat stelt accountantsorganisatie SRA, die meer dan 7000 jaarrekeningen van kleine en middelgrote bedrijven over het tweede coronajaar bekeek. "De financiële cijfers van het mkb waren niet eerder zo positief", schrijft SRA.
"Ook de vermogenspositie en de kredietwaardigheid staan op recordhoogte." Dat komt volgens de accountantsorganisatie mede door de coronasteunmaatregelen van het kabinet. De omzet van het Nederlandse mkb steeg vorig jaar gemiddeld met 10 procent en winst met 38 procent.
De buffers zijn volgens SRA "keihard nodig" vanwege de "grote uitdagingen waar het mkb nu voor staat". "Bedrijven moeten zich wapenen voor de toekomst en blijven innoveren en investeren, ook in de energietransitie", zegt SRA-bestuurslid Harry Marissen in een toelichting. Daarnaast zijn de energieprijzen mede door de oorlog in Oekraïne sterk gestegen, is er schaarste aan grondstoffen en personeel en is de koopkracht van consumenten gedaald door de hoge inflatie. Ook kan het midden- en kleinbedrijf volgens brancheorganisatie MKB-Nederland steeds moeilijker aan financiering komen.
SRA benadrukt dat de verschillen tussen de ondernemingen groot zijn. Zo zat de horeca nog lang niet op het niveau van voor corona. De omzet is het sterkst gestegen in de industrie.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
8 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
16 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
22 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
22 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
23 uur geleden