Omzet Duitse detailhandel laat herstel zien na dalingen
WIESBADEN (ANP) - De omzet in de Duitse detailhandel is in juli gestegen ten opzichte van een maand eerder. Daarbij profiteerden winkeliers van prijsverhogingen en een toegenomen verkoop. Volgens het Duitse federale statistiekbureau steeg de omzet met 1,9 procent vergeleken met juni.
Het statistiekbureau spreekt van herstel bij de winkelverkopen na de dalingen in de voorgaande maanden. Zo nam de verkoop van levensmiddelen toe. Ook de verkopen bij webshops gingen omhoog. De verkoop van non-food was amper veranderd in vergelijking met een maand eerder.
Ten opzichte van een jaar geleden lagen de winkelverkopen in de grootste economie van Europa nog wel 2,6 procent lager. Dat is wel een veel minder sterke krimp dan in juni.
Net als in Nederland worden de prijzen van veel levensmiddelen en andere producten in Duitsland verhoogd omdat fabrikanten kampen met hogere kosten voor bijvoorbeeld energie en grondstoffen. Dat jaagt de inflatie in Duitsland aan. De hoge inflatie zet de koopkracht van huishoudens onder druk. Die hebben daardoor minder te besteden voor dagelijkse boodschappen.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
3 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.
6 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
19 uur geleden