Omzet Duitse detailhandel laat herstel zien na dalingen
WIESBADEN (ANP) - De omzet in de Duitse detailhandel is in juli gestegen ten opzichte van een maand eerder. Daarbij profiteerden winkeliers van prijsverhogingen en een toegenomen verkoop. Volgens het Duitse federale statistiekbureau steeg de omzet met 1,9 procent vergeleken met juni.
Het statistiekbureau spreekt van herstel bij de winkelverkopen na de dalingen in de voorgaande maanden. Zo nam de verkoop van levensmiddelen toe. Ook de verkopen bij webshops gingen omhoog. De verkoop van non-food was amper veranderd in vergelijking met een maand eerder.
Ten opzichte van een jaar geleden lagen de winkelverkopen in de grootste economie van Europa nog wel 2,6 procent lager. Dat is wel een veel minder sterke krimp dan in juni.
Net als in Nederland worden de prijzen van veel levensmiddelen en andere producten in Duitsland verhoogd omdat fabrikanten kampen met hogere kosten voor bijvoorbeeld energie en grondstoffen. Dat jaagt de inflatie in Duitsland aan. De hoge inflatie zet de koopkracht van huishoudens onder druk. Die hebben daardoor minder te besteden voor dagelijkse boodschappen.
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.
41 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft Nederlandse schepen gewaarschuwd om de regio van Iran te mijden. Een woordvoerder van de kustwacht meldt dat een bericht met die strekking namens het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat is doorgegeven aan Nederlandse reders. Meerdere updates zijn verstuurd, waarvan de precieze inhoud geheim is.
4 uur geleden