Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omzet detailhandel toegenomen in februari

Omzet detailhandel toegenomen in februari

DEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse detailhandel is in februari met 3 procent toegenomen in vergelijking met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Winkeliers zagen het verkoopvolume gemiddeld met 2,7 procent stijgen. Verder werd online 5,3 procent meer omgezet, aldus het CBS.

Volgens het CBS ging in de non-foodsector, dus winkels waar geen levens- en genotmiddelen worden verkocht, de omzet met 3,9 procent omhoog. Drogisterijen, winkels in schoenen en lederwaren en doe-het-zelfartikelen hebben in februari meer omgezet. Winkels voor recreatie-artikelen, consumentenelektronica en meubels en woninginrichting hebben minder omgezet.

In de foodsector was het een plus van 1,4 procent. Daar lag het verkoopvolume wel gemiddeld 0,5 procent lager, dus werd de omzet gestuwd door prijsverhogingen. De omzet van supermarkten steeg met 1,1 procent, die van speciaalzaken was 3,8 procent hoger.

Het CBS zegt dat de omzetcijfers wel zijn gecorrigeerd voor de samenstelling van kalenderdagen in februari. Op sommige dagen van de week wordt meer verkocht dan op andere dagen. Zonder deze correctie was de omzet van de detailhandel 5 procent hoger dan een jaar eerder, aldus het bureau.

Meer uit Financieel

Bessent: heb niet met Chinese ambtgenoot over tarieven gesproken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft zondag gezegd dat hij tijdens bijeenkomsten van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington afgelopen week contact had met zijn Chinese ambtgenoten. Ze hebben daar volgens Bessent niet gesproken over de impasse rond de tarieven van president Donald Trump.

8 uur geleden
India verwacht forse groei economie ondanks onzekerheden

MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase economie groeit dit jaar naar verwachting met 6,5 procent, meldt de centrale bank van het land. Daarmee zou het de snelstgroeiende grote economie ter wereld zijn, ondanks de toenemende wereldwijde onzekerheden.

9 uur geleden
Oud-DNB-baas denkt niet dat Trump Fed-voorzitter Powell ontslaat

AMSTERDAM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat Federal Reserve-baas Jerome Powell niet ontslaan, verwacht oud-president van De Nederlandsche Bank (DNB) Nout Wellink. "Ik denk niet dat dit zal gebeuren, ook daargelaten dat het bijna onmogelijk is om hem te ontslaan", zei Wellink zondag in het tv-programma Buitenhof.

10 uur geleden
Fastfashionsite Shein verhoogt prijzen in aanloop naar heffingen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fastfashionwebshop Shein heeft de Amerikaanse prijzen voor zijn producten verhoogd, vooruitlopend op de aanstaande importheffingen die gaan gelden voor kleine pakketjes. Onder meer jurken en speelgoed zijn voor Amerikaanse consumenten recent flink duurder geworden, heeft persbureau Bloomberg onderzocht.

12 uur geleden
Tesla spoort Canadezen aan: koop auto geprijsd voor heffing

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft zijn prijzen in Canada verhoogd en moedigt Canadese kopers aan om snel auto's aan te schaffen die zijn geïmporteerd voordat er tegenmaatregelen werden genomen op voertuigen die in de Verenigde Staten zijn geproduceerd. Op de Canadese website van de Amerikaanse elektrische autofabrikant prijkt een banner met de tekst: "Ontdek voorraden die voor de tarieven geprijsd werden zolang de voorraad strekt."

13 uur geleden
Apple verliest terrein op Chinese smartphonemarkt

SINGAPORE (ANP) - Apple heeft in het eerste kwartaal van dit jaar minder smartphones verkocht in China, meldt onderzoeksbureau Canalys. De iPhone-maker verscheepte in de eerste drie maanden 9,2 miljoen toestellen naar China en zakte daarmee naar de vijfde plek van bestverkopende smartphonefabrikanten in het grote Aziatische land.

14 uur geleden
China verruimt regels rond belastingteruggave voor toeristen

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de regelingen verbeteren voor buitenlandse toeristen om btw terug te vragen op producten die ze in het land kopen. Daarmee hoopt het Aziatische land de bestedingen van bezoekers te stimuleren. De voorgenomen maatregelen zijn onderdeel van China's inspanningen om de economie een impuls te geven, aangezien de binnenlandse vraag nog steeds achterblijft.

15 uur geleden