Omzet De Beers verdampt door instorten diamantenmarkt
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Beers raakt zijn diamanten niet kwijt. De vraag naar diamanten is ingezakt tot het niveau van tijdens de pandemie, toen de verkoop tijdelijk helemaal werd stopgezet.
De Beers verkocht afgelopen maand slechts voor 80 miljoen dollar aan ruwe diamanten, vergeleken met 454 miljoen dollar een jaar eerder. In de VS en China, de belangrijkste afzetmarkten voor diamanten, daalt de vraag naar luxeproducten door slechte economische vooruitzichten. Bovendien wint de synthetische diamant steeds meer terrein. De synthetische diamant is aanzienlijk goedkoper en niet van echt te onderscheiden.
De belangrijkste rivaal van De Beers, het Russische Alrosa, heeft de verkoop in september geheel stopgezet. India, waar ongeveer 90 procent van alle diamanten wordt geslepen of gepolijst, stopte vervolgens met een groot deel van de import in een poging overtollige voorraden op te ruimen.
De Beers had tot het begin van deze eeuw vrijwel een wereldmonopolie op diamanten. Met een marktaandeel van 35 procent is het bedrijf nog steeds een van de grootste spelers in de diamantenhandel.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - Een grote meerderheid van 606 Europarlementariërs heeft ingestemd met een nieuw quotum voor de import van staal waardoor 18,3 miljoen ton staal tariefvrij kan worden ingevoerd. Dat is 47 procent minder dan het huidige staalquotum. Ook stemde het parlement in met het voorstel om het importtarief voor staal buiten het quotum te verhogen van 25 naar 50 procent.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Adverteerders zijn blij dat Netflix vanaf 2027 een abonnement met reclame aanbiedt in Nederland. "We zaten hier al een tijd naar uit te kijken nadat Netflix in andere landen met deze propositie kwam", zegt een woordvoerster van de bond van Adverteerders (bvA).
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De maximumprijs van benzine in België stijgt woensdag tot boven de 2 euro per liter, maakte de regering bekend. Het is voor het eerst sinds juli 2022 dat die grens wordt overschreden.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Meer passagiers vlogen in april via Schiphol ten opzichte van een jaar eerder ondanks dat het aantal vliegtuigpassagiers van en naar het Midden-Oosten via de luchthaven afgelopen maand is ingezakt. Luchtvaartmaatschappijen vliegen door de Iranoorlog niet van en naar verschillende bestemmingen in de Golfregio.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gewilde nieuwe Royal Pop-horloges die vanaf afgelopen weekend moesten worden verkocht in drie Nederlandse winkels van Swatch, zijn uit veiligheidsoverwegingen teruggestuurd naar het hoofdkantoor. Dat heeft Swatch gemeld aan het winkelpersoneel, zegt een medewerker dinsdag in de winkel in Utrecht tegen een verslaggever van het ANP.
1 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Nederlandse Loterij heeft vorig jaar een miljoenenverlies geleden, tegenover ruim 30 miljoen euro winst een jaar eerder. De kansspelorganisatie, bekend van onder meer de Staatsloterij, Lotto en TOTO, zegt dat een verhoging van de kansspelbelasting de belangrijkste reden is voor het nettoverlies. Ook strengere speellimieten voor onlinekansspelen, het tabaksverbod en het verbod op sportsponsoring voor onlinekansspelen hadden een negatieve invloed op de resultaten.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De aandelenbeurs van Iran is dinsdag heropend. Dat melden staatsmedia van het land. De handel lag de afgelopen 80 dagen stil, nadat de Verenigde Staten en Israël op 28 februari met aanvallen begonnen op Iran.
2 uur geleden