Omzet De Beers verdampt door instorten diamantenmarkt
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Beers raakt zijn diamanten niet kwijt. De vraag naar diamanten is ingezakt tot het niveau van tijdens de pandemie, toen de verkoop tijdelijk helemaal werd stopgezet.
De Beers verkocht afgelopen maand slechts voor 80 miljoen dollar aan ruwe diamanten, vergeleken met 454 miljoen dollar een jaar eerder. In de VS en China, de belangrijkste afzetmarkten voor diamanten, daalt de vraag naar luxeproducten door slechte economische vooruitzichten. Bovendien wint de synthetische diamant steeds meer terrein. De synthetische diamant is aanzienlijk goedkoper en niet van echt te onderscheiden.
De belangrijkste rivaal van De Beers, het Russische Alrosa, heeft de verkoop in september geheel stopgezet. India, waar ongeveer 90 procent van alle diamanten wordt geslepen of gepolijst, stopte vervolgens met een groot deel van de import in een poging overtollige voorraden op te ruimen.
De Beers had tot het begin van deze eeuw vrijwel een wereldmonopolie op diamanten. Met een marktaandeel van 35 procent is het bedrijf nog steeds een van de grootste spelers in de diamantenhandel.
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - De Vereniging Eigen Huis (VEH) heeft een meldpunt heropend voor misstanden in het biedproces van koopwoningen. Dit gebeurt na signalen die de belangenvereniging zelf heeft gekregen en onderzoek van televisieprogramma Radar. Daaruit trekt VEH de conclusie dat "pogingen tot zelfregulering in de sector onvoldoende werken".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel het nog onduidelijk is of klanten van Odido een schadevergoeding krijgen na het grote datalek anderhalve week geleden, krijgen ze wel twee jaar een gratis beveiligingspakket. Het pakket biedt volgens het telecombedrijf onder meer extra bescherming tegen virussen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen maandag scherp omlaag door opnieuw opgelaaide zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie op verschillende sectoren. Ook stond de handel onder druk door het besluit van president Donald Trump om de wereldwijde tarieven te verhogen.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.
11 uur geleden