Omzet De Beers verdampt door instorten diamantenmarkt
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Beers raakt zijn diamanten niet kwijt. De vraag naar diamanten is ingezakt tot het niveau van tijdens de pandemie, toen de verkoop tijdelijk helemaal werd stopgezet.
De Beers verkocht afgelopen maand slechts voor 80 miljoen dollar aan ruwe diamanten, vergeleken met 454 miljoen dollar een jaar eerder. In de VS en China, de belangrijkste afzetmarkten voor diamanten, daalt de vraag naar luxeproducten door slechte economische vooruitzichten. Bovendien wint de synthetische diamant steeds meer terrein. De synthetische diamant is aanzienlijk goedkoper en niet van echt te onderscheiden.
De belangrijkste rivaal van De Beers, het Russische Alrosa, heeft de verkoop in september geheel stopgezet. India, waar ongeveer 90 procent van alle diamanten wordt geslepen of gepolijst, stopte vervolgens met een groot deel van de import in een poging overtollige voorraden op te ruimen.
De Beers had tot het begin van deze eeuw vrijwel een wereldmonopolie op diamanten. Met een marktaandeel van 35 procent is het bedrijf nog steeds een van de grootste spelers in de diamantenhandel.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag gemengd gesloten, nadat kort na aanvang van de handel op Wall Street plussen op de borden stonden. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers verwerkten nieuwe dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie Mistral heeft 830 miljoen dollar (725 miljoen euro) aan schuldfinanciering opgehaald voor een nieuw datacenterproject net buiten Parijs. Het AI-bedrijf wil een Europees alternatief ontwikkelen voor Amerikaanse AI-bedrijven, zoals de eigenaar van ChatGPT, OpenAI.
10 uur geledenBREDA (ANP) - Nederlandse bedrijven kunnen helpen om Oekraïne weer op te bouwen. Dat zei minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking Sjoerd Sjoerdsma op het bedrijvenforum voor Nederlandse en Oekraïense bedrijven voorafgaand aan de Lviv-conferentie.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASML, ASMI en Besi hoorden maandag bij de verliezers op het Damrak. De chipbedrijven staan onder druk na een doorbraak die Google vorige week meldde. Analisten hebben tegen persbureau Bloomberg gezegd dat de vraag naar bepaalde soorten opslagruimte en daarmee chips daardoor kan afnemen.
11 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen zeggen bereid te zijn "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de stabiliteit van de energiemarkt te waarborgen. De ministers van Financiën en de leiders van de centrale banken van de economische grootmachten spraken elkaar maandag tijdens een onlineconferentie over een gezamenlijke aanpak tegen de verstoorde energiemarkt. De centrale banken zeggen zich in te zetten voor het handhaven van prijsstabiliteit en willen de volatiliteit beperken.
11 uur geledenBREDA (ANP) - Bij een datalek zijn gevoelige gegevens van klanten van vakantieaanbieder Roan buitgemaakt. Het gaat om onder meer namen, telefoonnummers, e-mailadressen, de bestemmingen en aankomst- en vertrekdata. Het in Breda gevestigde Roan, dat ruim honderd campings aanbiedt in zeven Europese landen, zegt dat "verschillende andere bedrijven in de vakantiesector helaas ook zijn getroffen door dit beveiligingslek".
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York krabbelden maandag wat op na de zware koersverliezen op vrijdag. De stemming bleef terughoudend door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers lijken wel enige moed te putten uit opmerkingen van president Donald Trump dat de Verenigde Staten en Iran "direct en indirect" overleg hebben gevoerd en dat Pakistan, als tussenpersoon, heeft aangegeven dat er de komende dagen "betekenisvolle gesprekken" zouden kunnen plaatsvinden.
13 uur geleden