Omzet bouwsector stijgt, ook bouwmaterialenindustrie groeit
DEN HAAG (ANP) - De bouw heeft in het derde kwartaal 6 procent meer omzet behaald dan in dezelfde periode een jaar eerder. De omzet in de hout- en bouwmaterialenindustrie steeg met 7,8 procent nog harder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Welk deel van de omzetgroei te danken was aan de gestegen prijzen voor veel bouwmaterialen vermeldt het statistiekbureau niet.
De omzetgroei in de bouw komt voor rekening van de burgerlijke en utiliteitsbouw, dat zijn bedrijven die woningen, kantoren en zaken als scholen en overheidsgebouwen neerzetten, en gespecialiseerde bouwbedrijven. Die twee deelsectoren hadden hun vierde kwartaal van groei op rij. De grond-, water- en wegenbouw zag de omzet juist met haast 10 procent dalen. Ook in deze deelsector is dat een trend die al voor het vierde kwartaal bezig is. Daarbij speelt de stikstofproblematiek een grote rol.
Het aantal faillissementen in de bouwsector kwam in de maanden juli, augustus en september uit op 69, tegen 92 bankroeten een jaar eerder. Sinds juli vorig jaar daalt het aantal bedrijven dat failliet gaat elke maand.
Het afgelopen kwartaal werden vergunningen voor de bouw van bijna 14.400 nieuwe woningen afgegeven. Dat is ruim 13 procent minder dan een jaar eerder, wat de eerste daling is sinds de laatste drie maanden van 2019.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Het Franse AI-bedrijf Mistral heeft 3 miljard euro aan investeringen opgehaald. Daarmee is de techonderneming die het Europese antwoord moet zijn op OpenAI en Anthropic 21 miljard euro waard.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland ontvangt steeds minder zakelijke reizigers, stelt ABN AMRO in een nieuw rapport. Vooral in Amsterdam merkt de bank een afname van het aantal zakelijke overnachtingen. Dat is een aderlating voor de horeca, want zakelijke reizigers geven volgens eerder onderzoek veel meer uit dan toeristische gasten.
20 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in augustus verder toegenomen, ondanks de wereldwijde handelsverstoringen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die verstoringen werden ruimschoots gecompenseerd door de aanhoudende sterke wereldwijde vraag naar chips en apparatuur voor datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI).
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse mkb-ondernemers hebben het kabinet-Jetten een brandbrief gestuurd. Daarin roepen ze op om maatregelen te nemen om het ondernemersklimaat in Nederland te verbeteren. "Het mkb is de grootste motor van de Nederlandse economie", schrijft voorzitter Erik Ziengs van ondernemersorganisatie ONL. Het is volgens de organisatie "code rood voor ondernemers".
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in augustus gemiddeld 3,3 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie steeg daarmee ten opzichte van de 3,2 procent in juli.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De groei van de hoeveelheid zonne-energie die in Nederland kan worden geproduceerd, vlakt af. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) dinsdag. Vooral de groei van zonnepanelen bij huishoudens en kleine bedrijven is sterk afgenomen, maar diezelfde trend is ook te zien bij grootschalige zonneparken en zonnepanelen op bedrijfsdaken.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jongerenbank BUUT begint een socialemediacampagne om ouders en tieners te waarschuwen voor TikTok Shop. Volgens het ABN AMRO-onderdeel is dat verkoopkanaal vergelijkbaar met een "verleidingsmachine, met name voor puberbreinen".
8 uur geleden