Omzet bouwmarktketen Hornbach stijgt in tweede coronajaar
HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach Nederland heeft vorig jaar wat meer omzet geboekt dan in 2020. Het eerste coronajaar werd al gezien als een zeer goed jaar voor doe-het-zelfketens. Door de pandemie waren mensen meer thuis en daarom gingen ze vaker hun huis opknappen.
Het moederbedrijf van Hornbach heeft in zijn afgelopen gebroken boekjaar, dat liep tot eind februari, een omzet van 5,9 miljard euro geboekt. Dat is 8 procent meer dan in 2020. Concrete cijfers voor Hornbach Nederland, waar zestien van de in totaal 167 filialen zijn gevestigd, werden niet bekendgemaakt.
De Nederlandse winkels van Hornbach boekten op vergelijkbare basis een kleinere omzetgroei dan het Duitse moederbedrijf waar het onderdeel van is. Dat komt volgens de klusketen doordat er vorig jaar meer en strengere coronamaatregelen van kracht waren in Nederland dan in andere Europese landen. "Maar terwijl de gemiddelde omzet in de Nederlandse doe-het-zelfbranche negatief is ten opzichte van 2020, staat Hornbach Nederland in de plus", aldus het bedrijf in een toelichting. Het gaat om een omzetgroei op vergelijkbare basis, dus zonder de opbrengsten van nieuwe filialen mee te rekenen. Het afgelopen boekjaar opende het concern vestigingen in Apeldoorn en in Kerkrade.
Verwachting
De winst voor aftrek van onder meer belastingen van het moederbedrijf steeg volgens een voorlopig cijfer met 11 procent tot 364 miljoen euro. De definitieve cijfers, de jaarrekening en de vooruitzichten worden in mei gepubliceerd.
Hornbach is behoedzaam in de verwachtingen voor dit jaar, "gezien de huidige situatie in de wereld en wat dat in de nabije toekomst met zich mee kan brengen", aldus Hornbach Nederland-directeur Evert de Goede. De sector kampt onder meer met hoge grondstofprijzen door het herstel van de wereldeconomie van de coronacrisis en door de oorlog in Oekraïne.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Lidstaten van de Europese Unie moeten zich voorbereiden op een "langdurige verstoring" van de energiemarkten door de Iranoorlog. Met die waarschuwing komt de Europese Commissie, die nationale regeringen aanspoort om voorzorgsmaatregelen te nemen.
41 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in maart gestegen naar 2,5 procent als gevolg van de hogere energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel daarmee hoger uit dan in februari. In die maand liep de inflatie al op tot 1,9 procent, van 1,7 procent in januari.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ING verwacht dat de inflatie in Nederland in de komende tijd verder oploopt, na de relatief milde stijging van de consumentenprijzen in maart. Volgens ING-econoom Marcel Klok verhult de lichte stijging waarschijnlijk "wat ons nog te wachten staat", aangezien de hogere energieprijzen nog niet volledig zijn doorgevoerd.
46 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM verkoopt naar verwachting zijn dochterbedrijf voor cateringdiensten aan gategroup. De twee bedrijven hebben daarover een akkoord bereikt. KLM is al langer bezig met kostenbesparingen en de verkoop van KLM Catering Services maakt daar deel van uit.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen hebben vorig jaar meer belegd in Europa en minder in de Verenigde Staten. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht lager geopend. De beurshandel bleef in het teken staan van de ontwikkelingen rond de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran, die al vijf weken duurt. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil president Donald Trump de oorlog graag beëindigen, ook zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend. Iran heeft die zeestraat bijna volledig afgesloten, waardoor een deel van de wereldwijde oliehandel stil is komen te liggen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido-klanten hebben in het laatste kwartaal van vorig jaar meer mobiele data verbruikt dan die van concurrenten KPN en VodafoneZiggo samen. Dit komt door een relatief nieuw product van Odido, waardoor het verbruik voor rekening komt van de categorie mobiele data in plaats van vast internet. Odido en KPN zijn qua aantal klanten gezamenlijk marktleider op de mobiele markt, VodafoneZiggo is iets kleiner. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van de Telecommonitor.
2 uur geleden