Omzet bouwmarktketen Hornbach stijgt in tweede coronajaar
HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach Nederland heeft vorig jaar wat meer omzet geboekt dan in 2020. Het eerste coronajaar werd al gezien als een zeer goed jaar voor doe-het-zelfketens. Door de pandemie waren mensen meer thuis en daarom gingen ze vaker hun huis opknappen.
Het moederbedrijf van Hornbach heeft in zijn afgelopen gebroken boekjaar, dat liep tot eind februari, een omzet van 5,9 miljard euro geboekt. Dat is 8 procent meer dan in 2020. Concrete cijfers voor Hornbach Nederland, waar zestien van de in totaal 167 filialen zijn gevestigd, werden niet bekendgemaakt.
De Nederlandse winkels van Hornbach boekten op vergelijkbare basis een kleinere omzetgroei dan het Duitse moederbedrijf waar het onderdeel van is. Dat komt volgens de klusketen doordat er vorig jaar meer en strengere coronamaatregelen van kracht waren in Nederland dan in andere Europese landen. "Maar terwijl de gemiddelde omzet in de Nederlandse doe-het-zelfbranche negatief is ten opzichte van 2020, staat Hornbach Nederland in de plus", aldus het bedrijf in een toelichting. Het gaat om een omzetgroei op vergelijkbare basis, dus zonder de opbrengsten van nieuwe filialen mee te rekenen. Het afgelopen boekjaar opende het concern vestigingen in Apeldoorn en in Kerkrade.
Verwachting
De winst voor aftrek van onder meer belastingen van het moederbedrijf steeg volgens een voorlopig cijfer met 11 procent tot 364 miljoen euro. De definitieve cijfers, de jaarrekening en de vooruitzichten worden in mei gepubliceerd.
Hornbach is behoedzaam in de verwachtingen voor dit jaar, "gezien de huidige situatie in de wereld en wat dat in de nabije toekomst met zich mee kan brengen", aldus Hornbach Nederland-directeur Evert de Goede. De sector kampt onder meer met hoge grondstofprijzen door het herstel van de wereldeconomie van de coronacrisis en door de oorlog in Oekraïne.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.
1 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.
1 uur geledenMANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.
5 uur geledenNEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.
6 uur geleden