Omzet bouwmarktketen Hornbach stijgt in tweede coronajaar
HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach Nederland heeft vorig jaar wat meer omzet geboekt dan in 2020. Het eerste coronajaar werd al gezien als een zeer goed jaar voor doe-het-zelfketens. Door de pandemie waren mensen meer thuis en daarom gingen ze vaker hun huis opknappen.
Het moederbedrijf van Hornbach heeft in zijn afgelopen gebroken boekjaar, dat liep tot eind februari, een omzet van 5,9 miljard euro geboekt. Dat is 8 procent meer dan in 2020. Concrete cijfers voor Hornbach Nederland, waar zestien van de in totaal 167 filialen zijn gevestigd, werden niet bekendgemaakt.
De Nederlandse winkels van Hornbach boekten op vergelijkbare basis een kleinere omzetgroei dan het Duitse moederbedrijf waar het onderdeel van is. Dat komt volgens de klusketen doordat er vorig jaar meer en strengere coronamaatregelen van kracht waren in Nederland dan in andere Europese landen. "Maar terwijl de gemiddelde omzet in de Nederlandse doe-het-zelfbranche negatief is ten opzichte van 2020, staat Hornbach Nederland in de plus", aldus het bedrijf in een toelichting. Het gaat om een omzetgroei op vergelijkbare basis, dus zonder de opbrengsten van nieuwe filialen mee te rekenen. Het afgelopen boekjaar opende het concern vestigingen in Apeldoorn en in Kerkrade.
Verwachting
De winst voor aftrek van onder meer belastingen van het moederbedrijf steeg volgens een voorlopig cijfer met 11 procent tot 364 miljoen euro. De definitieve cijfers, de jaarrekening en de vooruitzichten worden in mei gepubliceerd.
Hornbach is behoedzaam in de verwachtingen voor dit jaar, "gezien de huidige situatie in de wereld en wat dat in de nabije toekomst met zich mee kan brengen", aldus Hornbach Nederland-directeur Evert de Goede. De sector kampt onder meer met hoge grondstofprijzen door het herstel van de wereldeconomie van de coronacrisis en door de oorlog in Oekraïne.
Meer uit Financieel
MENLO PARK (ANP) - Een onafhankelijke toezichtsraad van socialemediaconcern Meta heeft grote zorgen over de vervanging van factchecks in andere landen dan de Verenigde Staten. Topman Mark Zuckerberg kondigde vorig jaar aan dat hij feitenchecks door experts op de Amerikaanse markt wil vervangen door een systeem waarbij gebruikers van Facebook en Instagram zelf commentaar kunnen leveren op posts met valse informatie. Een uitbreiding naar andere delen van de wereld kan mensen in gevaar brengen, waarschuwt de Oversight Board.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Europees Parlement heeft donderdag gestemd voor invoering van een verbod op apps die kunstmatige intelligentie (AI) gebruiken om naaktbeelden te maken. Alleen AI-systemen die gebruikers beletten om seksueel expliciete beelden te maken, zouden nog toegestaan mogen worden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is een onderzoek naar Snapchat begonnen. Daaruit moet blijken of de sociale media-app voldoet aan de Europese wet inzake digitale diensten (DSA). Die vereist dat platforms maatregelen nemen om minderjarigen op hun diensten te beschermen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft de pornowebsites Pornhub, Stripchat, XNXX en XVideos aangeklaagd omdat ze kinderen toegang geven tot porno. Daarmee worden EU-regels overtreden, zegt Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie. De overtredingen kunnen leiden tot forse boetes.
2 uur geledenWEESP (ANP) - Geldmaat neemt maatregelen om nieuwe plofkraken te voorkomen. Een deel van de afstortautomaten wordt gesloten, voor andere worden de openingstijden beperkt. Deze week zijn er al zes automaten van Geldmaat het mikpunt geweest van criminelen, meldt de organisatie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido kampt met een storing, meldt de telecomprovider. Kort na het middaguur waren er meer dan 30.000 meldingen binnengekomen op de website allestoringen.nl. Klanten melden onder meer problemen te hebben met telefoneren en mobiel internetten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het Europees Parlement heeft met een ruime meerderheid voor goedkeuring van een deel van de Europese handelsdeal met de Verenigde Staten gestemd. Parlementariërs voegden daar wel waarborgen aan toe die ervoor moeten zorgen dat de Amerikanen zich aan hun eerdere toezeggingen houden.
3 uur geleden