Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omzet auto- en motorbranche minder hard gestegen

Omzet auto- en motorbranche minder hard gestegen

DEN HAAG (ANP) - In het derde kwartaal is de omzet in de auto- en motorbranche fors minder gestegen dan in het tweede kwartaal. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) becijferd. Het gaat om een omzetstijging van 10,4 procent in juli, augustus en september ten opzichte van een jaar eerder, waar dat in het tweede kwartaal nog een omzetstijging van 33,7 procent was.

De lagere omzetstijging komt volgens het CBS door openstaande orders in het tweede kwartaal die inmiddels zijn weggewerkt. Ook was de groei van de verkoop van elektrische voertuigen niet meer zo groot in het derde kwartaal. De grootste omzetstijging werd geboekt door autohandelaars en -reparateurs. Bij de motorenhandel en -reparatie daalde de omzet met 13,3 procent.

Ook de arbeidsmarkt in de branche is gespannen. De helft van de bedrijven zei begin oktober een tekort aan arbeidskrachten te hebben. Een kwartaal eerder was dat iets minder. Wel nam het aantal vacatures met 400 af tot 8900.

Meer uit Financieel

Aanhoudende droogte kan problemen opleveren voor papierindustrie

HOOFDDORP (ANP) - De papierindustrie ondervindt op dit moment nog geen grote problemen als gevolg van de droogte. Dat laat de Koninklijke Vereniging van Nederlandse papier- en kartonfabrieken (VNP) desgevraagd aan ANP weten. Als de droogte aanhoudt, kan dit echter wel grote gevolgen hebben, aldus de belangenvereniging. "De papierindustrie heeft water nodig om te kunnen produceren en beschikt daarvoor niet over een reëel alternatief."

9 minuten geleden
Duitsland trekt miljarden uit om energierekeningen te verlagen

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering komt volgend jaar met een steunpakket van 13,3 miljard euro om de energierekening van bedrijven en huishoudens te verlagen. Het pakket wordt gefinancierd uit het Klimaat- en Transitiefonds (KTF), maakte het ministerie van Financiën woensdag bekend.

39 minuten geleden
Japanse restaurants vrezen tekorten na cyberaanval op leverancier

TOKIO (ANP/AFP) - Restaurantketens in Japan als KFC waarschuwen voor mogelijke tekorten en winkelsluitingen vanwege een cyberaanval op een fabrikant van diepvriesproducten. Nichirei, de grootste leverancier van diepvriesvoeding in Japan, meldde woensdag dat het bedrijf slachtoffer is geworden van een cyberaanval, waardoor de leveringen aan klanten zijn verstoord.

1 uur geleden
Chemieconcern BASF verhoogt winstverwachting door hogere prijzen

LUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF is positiever geworden over de winst dit jaar, mede dankzij prijsverhogingen. Dat meldde de grootste chemieproducent van Europa bij de publicatie van de voorlopige kwartaalresultaten.

1 uur geleden
Gasunie minder bezorgd om wintervoorraad na bijspringen EBN

GRONINGEN (ANP) - Gasunie is minder bezorgd dat de gasvoorraad van Nederland niet op tijd wordt aangevuld voor de winter. Vorige maand uitte de organisatie hier nog zorgen over, omdat marktpartijen de bergingen te langzaam vulden voor deze tijd van het jaar vanwege de gestegen gasprijs.

2 uur geleden
India pompt miljarden extra in opbouw eigen chipindustrie

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India trekt een extra 1,3 biljoen roepies (bijna 12 miljard euro) uit voor de binnenlandse productie van halfgeleiders. Daarmee zet het land een volgende stap in zijn ambitieuze streven om uit te groeien tot een wereldwijd productiecentrum.

2 uur geleden
Werknemers dagen Meta voor rechter om gebruik AI bij massaontslag

CHICAGO (ANP/AFP) - Werknemers van Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, hebben een rechtszaak aangespannen tegen het bedrijf. Ze beschuldigen de techgigant van het gebruik van AI om werknemers te selecteren voor de massale ontslagen. Meta ontkent.

3 uur geleden