Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omwonenden vulkaan Filipijnen mogen naar huis

Omwonenden vulkaan Filipijnen mogen naar huis

MANILLA (ANP/RTR) - De circa 135.000 geëvacueerde mensen die in de buurt wonen van de vulkaan Taal mogen naar huis. De Filipijnse seismologische dienst heeft zondag gezegd dat de activiteit van de vulkaan afneemt en het directe gevaar voor een catastrofale uitbarsting geweken is. Wel wordt omwonenden aangeraden waakzaam te zijn en voorbereid te blijven op evacuatie.

De vulkaan barstte op 12 januari uit en stootte een 15 kilometer hoge kolom van as en rook uit. Tienduizenden mensen moesten vluchten nadat de stroomvoorziening in plaatsen in de buurt van de vulkaan was afgesloten en sommige wegen onbegaanbaar waren. Huizen en straten in de wijde omgeving raakten bedekt met een laag as. De uitbarsting kostte het leven aan een persoon en er vielen enkele gewonden.

De Mount Taal wordt gezien als een van de gevaarlijkste vulkanen van Zuidoost-Azië. Tot op heden zijn 35 uitbarstingen bekend, de laatste grote was in 1977. In 1965 stierven 200 Filipino's door na een grote uitbarsting van Taal.

Meer uit Buitenland

Iran: Trump verantwoordelijk voor slachtoffers in Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider, ayatollah Ali Khamenei, noemt de Amerikaanse president Donald Trump een crimineel voor het "veroorzaken van slachtoffers, schade en laster jegens het Iraanse volk" tijdens de protesten in het land. Iran geeft de VS al langer de schuld van het geweld in Iran.

41 minuten geleden
Haardonaties stromen binnen voor slachtoffers Crans-Montana

CRANS-MONTANA (ANP) - Na de brand in Crans-Montana zamelen kapsalons in Frankrijk en andere Europese landen haar in voor pruiken voor de gewonden, schrijft de Franse zender BFMTV. Op nieuwjaarsnacht brak er brand uit in een café waar veel jongeren waren. Hierbij vielen 40 doden en raakten 116 mensen gewond.

1 uur geleden
Politie-inval bij Oegandese oppositieleider, meldt partij

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is afgesneden van communicatie na een politie-inval in zijn huis, meldt zijn partij NUP. Eerder gingen er geruchten dat hij was ontvoerd door het leger. De partij plaatste vrijdagavond laat op X dat Wine met geweld was meegenomen in een helikopter, maar dat werd even later weer verwijderd.

3 uur geleden
Minimale toename internetverkeer Iran

TEHERAN (ANP) - Er is een minimale toename van het internetverkeer in Iran, meldt internetwaakhond NetBlocks. Al ruim een week is het internet in Iran geblokkeerd, maar NetBlocks meldt in de nacht van vrijdag op zaterdag dat zo'n 2 procent van de Iraniërs toegang tot het internet lijkt te hebben. Dat is meer dan in de afgelopen dagen.

6 uur geleden
Rechter legt inzet ICE-agenten in Minnesota aan banden

MINNEAPOLIS (ANP) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota heeft besloten dat de inzet van agenten van de vreemdelingenpolitie ICE in Minneapolis aan banden wordt gelegd, schrijven The New York Times en The Washington Post. ICE-agenten mogen geen vreedzame demonstranten meer arresteren, geen pepperspray meer inzetten tegen demonstranten en geen automobilisten arresteren die auto's van ICE-agenten volgen.

7 uur geleden
Luchtvaartautoriteit VS waarschuwt piloten boven Mexico

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit Federal Aviation Administration (FAA) waarschuwt luchtvaartmaatschappijen om boven Mexico en Midden-Amerika "voorzichtig" te zijn vanwege "militaire activiteiten". De waarschuwing geldt ook boven landen als Colombia, Panama en Ecuador en is tot halverwege maart van kracht.

7 uur geleden
Media: Justitie VS begint strafrechtelijk onderzoek naar Tim Walz

WASHINGTON/SAINT PAUL (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie begint een strafrechtelijk onderzoek naar de Democratische gouverneur van Minnesota Tim Walz. Dat melden ingewijden aan CBS News en The Washington Post. Ook de burgemeester van Minneapolis, Jacob Frey, wordt gedagvaard, aldus de ingewijden.

11 uur geleden