Omwonenden voor de 200e keer in actie bij Chemours
DORDRECHT (ANP) - Voor de tweehonderdste keer demonstreren omwonenden bij chemiebedrijf Chemours in Dordrecht. Volgens de organisatoren zijn onder meer ic-arts Diederik Gommers en een aantal Tweede Kamerleden bij de 'jubileumeditie' van de actie aanwezig.
Actievoerders staan wekelijks voor de deur bij Chemours, omdat ze willen dat het bedrijf stopt met de uitstoot van schadelijke stoffen. Met behulp van advocate Bénédicte Ficq dienden omwonenden ook al een aangifte in tegen de leidinggevenden van Chemours. Ficq is volgens de organisatoren zaterdagochtend ook aanwezig bij de actie.
De demonstranten strooien met grond die vervuild is met PFAS. Dat is een verzamelnaam voor chemische stoffen die onder meer in antiaanbaklagen van pannen worden gebruikt. PFAS wordt in verband gebracht met verschillende ziekten en aandoeningen, zoals kanker. Tegen Chemours is door de provincie Zuid-Holland een last onder dwangsom opgelegd, omdat bij een controle de stof trifluorazijnzuur (TFA) werd aangetroffen in afvalwater. Daar heeft Chemours geen vergunning voor. TFA valt volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) ook onder PFAS.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.
8 minuten geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.
6 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.
10 uur geledenRIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt dit jaar 2 miljoen euro extra uit voor het opsporen van Oekraïense kinderen die zijn meegenomen naar Rusland. Het geld wordt beschikbaar gesteld aan de VN en wordt volgens staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) ook gebruikt om psychosociale hulp te geven.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliënten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.
11 uur geleden