Omwonenden voor de 200e keer in actie bij Chemours
DORDRECHT (ANP) - Voor de tweehonderdste keer demonstreren omwonenden bij chemiebedrijf Chemours in Dordrecht. Volgens de organisatoren zijn onder meer ic-arts Diederik Gommers en een aantal Tweede Kamerleden bij de 'jubileumeditie' van de actie aanwezig.
Actievoerders staan wekelijks voor de deur bij Chemours, omdat ze willen dat het bedrijf stopt met de uitstoot van schadelijke stoffen. Met behulp van advocate Bénédicte Ficq dienden omwonenden ook al een aangifte in tegen de leidinggevenden van Chemours. Ficq is volgens de organisatoren zaterdagochtend ook aanwezig bij de actie.
De demonstranten strooien met grond die vervuild is met PFAS. Dat is een verzamelnaam voor chemische stoffen die onder meer in antiaanbaklagen van pannen worden gebruikt. PFAS wordt in verband gebracht met verschillende ziekten en aandoeningen, zoals kanker. Tegen Chemours is door de provincie Zuid-Holland een last onder dwangsom opgelegd, omdat bij een controle de stof trifluorazijnzuur (TFA) werd aangetroffen in afvalwater. Daar heeft Chemours geen vergunning voor. TFA valt volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) ook onder PFAS.
Meer uit Binnenland
STRAATSBURG (ANP) - Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA) stopt na zeventien jaar als Europarlementariër. Hij doet dat deels om relaties in het verleden die "niet passen bij mijn rol", schrijft hij in een verklaring op BlueSky. De 49-jarige Eickhout maakte vorige week bekend een relatie te hebben met de 25-jarige Oostenrijkse Europarlementariër Lena Schilling. Zij is in het parlement aangesloten bij de Groenen, waar Eickhout vicevoorzitter van is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) heeft de Israëlische ambassadeur ontboden, vanwege de behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Op beelden is te zien dat activisten van de vloot, die op weg was naar Gaza, ruw behandeld werden.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer gaan op woensdag 24 juni in de ochtend staken uit onvrede over het kabinetsbeleid rond sociale zekerheid, heeft FNV aangekondigd. Werknemers in het trein-, bus-, tram- en metrovervoer beginnen die dag pas om 08.00 uur met werken. Door de werkonderbreking staat het ov in de vroege ochtend volgens de vakbond stil.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De man die wordt verdacht van het veroorzaken van een explosie bij het partijkantoor van D66 in Den Haag blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat heeft de raadkamer van de Haagse rechtbank woensdag bepaald.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oplevering van het eerste ASW-fregat loopt jaren vertraging op. "Het oorspronkelijke scheepsontwerp bleek niet stabiel te zijn", aldus Defensie. De nieuwe Anti Submarine Warfare (ASW) fregatten worden gebouwd door Damen en zijn gespecialiseerd in het bestrijden van onderzeeboten.
6 uur geledenBREDA (ANP) - De pornowebsite Motherless is weer online nadat de Nederlandse autoriteiten die begin mei offline hadden gehaald. Op de site, die door een bedrijf in het Brabantse Steenbergen wordt gehost, vond CNN vorige maand 20.000 video's van vrouwen die misbruikt werden in hun slaap. Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de website.
6 uur geledenSELLINGEN (ANP) - De gemeente Westerwolde maakt zich grote zorgen over de gevolgen van het nieuwe toegangsbeleid dat asielopvangorgaan COA sinds woensdag voert bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Het is daar inmiddels dusdanig vol dat het COA alleen kwetsbare mensen binnenlaat.
7 uur geleden