Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omwonenden voor de 200e keer in actie bij Chemours

Omwonenden voor de 200e keer in actie bij Chemours

DORDRECHT (ANP) - Voor de tweehonderdste keer demonstreren omwonenden bij chemiebedrijf Chemours in Dordrecht. Volgens de organisatoren zijn onder meer ic-arts Diederik Gommers en een aantal Tweede Kamerleden bij de 'jubileumeditie' van de actie aanwezig.

Actievoerders staan wekelijks voor de deur bij Chemours, omdat ze willen dat het bedrijf stopt met de uitstoot van schadelijke stoffen. Met behulp van advocate Bénédicte Ficq dienden omwonenden ook al een aangifte in tegen de leidinggevenden van Chemours. Ficq is volgens de organisatoren zaterdagochtend ook aanwezig bij de actie.

De demonstranten strooien met grond die vervuild is met PFAS. Dat is een verzamelnaam voor chemische stoffen die onder meer in antiaanbaklagen van pannen worden gebruikt. PFAS wordt in verband gebracht met verschillende ziekten en aandoeningen, zoals kanker. Tegen Chemours is door de provincie Zuid-Holland een last onder dwangsom opgelegd, omdat bij een controle de stof trifluorazijnzuur (TFA) werd aangetroffen in afvalwater. Daar heeft Chemours geen vergunning voor. TFA valt volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) ook onder PFAS.

Meer uit Binnenland

Vier aanhoudingen bij extreemrechts protest Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft bij een kleine extreemrechtse demonstratie in Apeldoorn vier betogers aangehouden. Drie van hen hadden fakkels afgestoken en een droeg gezichtsbedekking, laat een woordvoerder weten. Dat was in strijd met de voorwaarden voor het protest.

49 minuten geleden
Zon komt weer naar ons toe, dagen worden langer

DEN HAAG (ANP) - De kortste dag van het jaar is geweest. Vanaf nu worden de dagen langer en de nachten korter. Het wordt 's ochtends steeds iets vroeger licht en het wordt 's avonds steeds iets later donker.

51 minuten geleden
Camiel Jansen benoemd tot nieuwe Componist der Nederlanden

UTRECHT (ANP) - Camiel Jansen is de nieuwe Componist der Nederlanden. Dat is zondag bekendgemaakt in TivoliVredenburg Utrecht tijdens de viering van het 10-jarig bestaan van de titel. De 34-jarige Jansen is de zesde Componist der Nederlanden en volgt Anne-Maartje Lemereis op, die de afgelopen twee jaar ambassadeur was van het Nederlandse muziekleven.

1 uur geleden
Generaal speelt liefdeskoerier voor uitgezonden militairen

ZUIDOOST-POLEN (ANP) - Nederlands hoogste militair heeft vier dagen voor kerst opgetreden als 'postillon d'amour' voor twee uitgezonden militairen. Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim bezorgde hoogstpersoonlijk een romantische boodschap voor een luitenant die helpt het Poolse luchtruim te verdedigen. Eichelsheim kreeg het kaartje mee van diens vriendin, die in Bosnië dient.

2 uur geleden
Verdachte steekpartij Amsterdam is 29-jarige Amsterdammer

AMSTERDAM (ANP) - De verdachte die zaterdag is opgepakt na een steekincident in Amsterdam is een 29-jarige Amsterdammer, meldt de politie zondag. In een appartementencomplex aan de Menadostraat (wijk Zeeburg) zijn zaterdagmiddag drie mensen neergestoken. Ze zijn naar het ziekenhuis gebracht en verkeren niet in levensgevaar.

2 uur geleden
Vogelgriep in Ysselsteyn, ook gevolgen voor veel andere bedrijven

YSSELSTEYN (ANP) - Op een kalkoenenbedrijf in het Limburgse Ysselsteyn is vogelgriep vastgesteld. Alle circa 23.000 kalkoenen worden gedood om verdere verspreiding van het besmettelijke virus te voorkomen.

7 uur geleden
ProRail: vandalisme op stations kost miljoenen

UTRECHT (ANP) - Jaarlijks kost het ruim 3 miljoen euro om bekladdingen en vernielingen op Nederlandse stations te herstellen. Dat becijfert spoorbeheerder ProRail. Er komen per jaar gemiddeld 4300 meldingen van vandalisme binnen. Het gaat dan om kapotte liften, ingegooide ruiten, bekladde muren, gesloopte wachtruimtes, kapotte prullenbakken en vernielde fietsenstallingen.

7 uur geleden