Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omwonenden voor de 200e keer in actie bij Chemours

Omwonenden voor de 200e keer in actie bij Chemours

DORDRECHT (ANP) - Voor de tweehonderdste keer demonstreren omwonenden bij chemiebedrijf Chemours in Dordrecht. Volgens de organisatoren zijn onder meer ic-arts Diederik Gommers en een aantal Tweede Kamerleden bij de 'jubileumeditie' van de actie aanwezig.

Actievoerders staan wekelijks voor de deur bij Chemours, omdat ze willen dat het bedrijf stopt met de uitstoot van schadelijke stoffen. Met behulp van advocate Bénédicte Ficq dienden omwonenden ook al een aangifte in tegen de leidinggevenden van Chemours. Ficq is volgens de organisatoren zaterdagochtend ook aanwezig bij de actie.

De demonstranten strooien met grond die vervuild is met PFAS. Dat is een verzamelnaam voor chemische stoffen die onder meer in antiaanbaklagen van pannen worden gebruikt. PFAS wordt in verband gebracht met verschillende ziekten en aandoeningen, zoals kanker. Tegen Chemours is door de provincie Zuid-Holland een last onder dwangsom opgelegd, omdat bij een controle de stof trifluorazijnzuur (TFA) werd aangetroffen in afvalwater. Daar heeft Chemours geen vergunning voor. TFA valt volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) ook onder PFAS.

Meer uit Binnenland

Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

36 minuten geleden
In de nacht plaatselijk dichte mist in het noorden van het land

DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.

4 uur geleden
Kabinet betaalt 5,7 miljoen euro voor kunstroof Drents Museum

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.

11 uur geleden
Nederland wil niet morrelen aan EU-toelatingsregels voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.

14 uur geleden
OM eist 14 jaar cel en tbs tegen verdachte zedenzaak Barendrecht

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

14 uur geleden
Drukte bij informatiepunt over explosie in Utrechts stadhuis

UTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.

15 uur geleden
Dijksma: Getroffenen explosie 'zo lang als nodig' opgevangen

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.

15 uur geleden