Omwonenden treinongeval donderdag bijeen in Voorschoten
VOORSCHOTEN (ANP) - De besloten bijeenkomst voor omwonenden van het treinongeval in Voorschoten staat gepland voor donderdag. Volgens een woordvoerder van burgemeester Nadine Stemerdink kunnen buurtbewoners van 17.00 tot 18.30 uur samenkomen om te praten over wat er dinsdagochtend vroeg in hun woonplaats is gebeurd. Waar de bijeenkomst is, wil hij niet met de buitenwereld delen.
Zo'n honderd tot tweehonderd mensen worden uitgenodigd voor de bijeenkomst, aldus de woordvoerder. Wie erbij wil zijn, moet zich vooraf aanmelden. Hulpverleners van Slachtofferhulp Nederland zijn aanwezig, evenals de burgemeester en experts van de crisisorganisatie die betrokken zijn bij de afhandeling van het ongeluk. Zij zijn er om vragen te beantwoorden.
Volgende week verwelkomt de gemeente ook hulpverleners om na te praten over het ongeval, waarbij twee treinen met een bouwkraan in botsing kwamen. Ook wil de gemeente de hulpverleners dan bedanken voor hun inzet. De woordvoerder verwacht dat die bijeenkomst donderdag is.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Jaouad W. (46) voor zijn betrokkenheid bij vijf moorden, gepleegd tussen 2011 en 2014. Het OM vindt de verdenkingen tegen W. "te ernstig en schokkend" voor een tijdelijke celstraf. "Verdachte heeft zijn recht om deel te nemen aan onze samenleving met het plegen van deze feiten verspeeld."
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op het Smaragdplein in Utrecht is dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel door één of meerdere personen in brand gestoken, meldt de politie. De man, die een beperking heeft, is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie zoekt nog naar de daders.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoeveel gegevens er zijn buitgemaakt bij de hack op Booking.com. Een woordvoerder van de hotelboekingssite verklaarde dinsdag dat de omvang nog in kaart wordt gebracht. "We kunnen daar op dit moment geen verdere details over delen, aangezien we hierover nog in contact zijn met de gegevensbeschermingsautoriteiten."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, geëist tegen de 58-jarige Amin A. voor het financieren van de terroristische organisatie Hamas. Het OM denkt dat A. tussen 2010 en 2023 ruim 8,4 miljoen euro aan fondsen heeft geworven die bij Hamas terechtkwamen. Hij was betrokken bij een stichting die geld inzamelde voor verschillende liefdadigheidsinstellingen in Gaza, maar volgens justitie ging het geld in veel gevallen direct of indirect naar Hamas.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Terwijl energieprijzen pieken door de Iran-oorlog, organiseren Nederland en Colombia eind deze maand de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen. In het Colombiaanse Santa Marta worden ministers uit zo'n vijftig landen en tal van internationale organisaties en ngo's verwacht. De verwachtingen lopen vooraf flink uiteen.
3 uur geledenBERGENTHEIM (ANP) - De politie doet in het Overijsselse Bergentheim onderzoek naar de dood van meerdere huisdieren. Het gaat om zeven katten en twee honden. Het vermoeden bestaat dat de dieren mogelijk door gif om het leven zijn gekomen.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De politie heeft een 25-jarige man opgepakt voor het mogelijk willen plegen van een terroristische aanslag. De verdachte komt uit Den Bosch en is afgelopen vrijdag aangehouden, meldt het OM dinsdag.
3 uur geleden