Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omwonenden Tata Steel in actie voor schone lucht

Omwonenden Tata Steel in actie voor schone lucht

IJMUIDEN (ANP) - Ongeveer 150 demonstranten hebben zondagmiddag meegedaan aan de wandeling 'Samen voor schone lucht'. De deelnemers vertrokken rond 13.30 uur vanaf een verzamelplek in IJmuiden richting het hoofdkantoor van Tata Steel Nederland.

Rond 15.15 uur kwamen de lopers aan bij het hoofdkantoor. Net daarvoor hadden klimmers van Greenpeace aan een pijp van de staalproducent een spandoek opgehangen met de tekst: 'Tata Steel, we zijn er ziek van'. Onder anderen de directeur van het Longfonds Károly Illy en milieuonderzoeker Thomas Goorden hielden een toespraak.

De actie werd georganiseerd door omwonendenorganisaties en Greenpeace. De deelnemers droegen tijdens de wandeling ruim duizend boodschappen mee op blauwe, gele en groene aan elkaar geknoopte linten van bezorgde mensen die in de buurt van de staalproducent wonen. "Ik ga mijn toekomstige kinderen niet in IJmuiden opvoeden, omdat ik bang ben voor hun gezondheid", luidde een van de boodschappen.

Vergroening

De linten werden bij de staalfabriek in ontvangst genomen door Sanne Walvisch van de lokale organisatie FrisseWind.nu. Zij overhandigt de boodschappen binnenkort aan demissionair economieminister Micky Adriaansens. De bewindsvrouw onderhandelt namens de regering met Tata Steel over vergroening van de staalfabriek.

Tata Steel liet weten zowel de zorgen van de demonstranten als hetzelfde doel en belang te delen: "een gezondere en schonere leefomgeving". Volgens de staalproducent is de uitstoot al afgenomen en zal deze verder afnemen. "Iedereen - ook Tata Steel en onze medewerkers - is erbij gebaat dat er sneller op een schonere, groenere en meer circulaire manier staal in de IJmond gemaakt gaat worden. De gezondheid van omwonenden, de zorg om de natuur en het klimaat, een duurzamere staalproductie in de IJmond en de bredere welvaart in Nederland, staan naast elkaar."

Meer uit Binnenland

Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

5 uur geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

8 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

11 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

12 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

14 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

15 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

17 uur geleden