Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omwonenden komen en gaan in wijkhub na explosie Rotterdam

Omwonenden komen en gaan in wijkhub na explosie Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij de zogenoemde wijkhub in Rotterdam, in de buurt van het door een explosie getroffen pand, is het vrijdag een komen en gaan van buurtbewoners. Zij kunnen daar bij ambtenaren van de gemeente Rotterdam terecht met hulpvragen, om informatie te krijgen of hun verhaal te vertellen. De wijkhub Pendrecht en Zuidwijk is vrijdag geopend tot 20.00 uur.

"We zien mensen die erg geschrokken zijn door wat er is gebeurd en uit medeleven vragen komen stellen, maar ook mensen die echt geraakt zijn door de explosie", vertelt een woordvoerder van de gemeente Rotterdam. "Ze zijn bijvoorbeeld hun spullen kwijt en hebben niets meer behalve de kleding die ze aan hebben. Anderen kunnen hun woning niet in omdat het nog niet veilig is."

De woordvoerder hoopt dat het voor de buurtbewoners fijn is dat zij in de wijkhub hun ei kwijt kunnen en geholpen worden. Zo kunnen ook ondernemers die schade hebben opgelopen daar terecht met vragen. "Er zijn al best wat initiatieven opgezet om bewoners te helpen, in samenwerking met maatschappelijke organisaties", ziet hij. "Een voetbalclub is aan het crowdfunden en bewoners zamelen kleding in."

Bijeenkomst

Zaterdag is de wijkhub open van 12.00 uur tot 16.00 uur. Maandagavond is er een bijeenkomst waarin buurtbewoners worden bijgepraat over de stand van zaken.

De explosie vond afgelopen maandag plaats op de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid.

Meer uit Binnenland

Skigebieden Lech en Zürs in Oostenrijk onbereikbaar door lawine

LECH (ANP) - Nederlandse wintersporters op weg naar het Oostenrijkse Arlberg kunnen in de nacht van zaterdag op zondag niet in de populaire skigebieden Lech en Zürs arriveren. Door een lawine is de Arlbergpas sinds zaterdagmiddag 17.00 uur "tot nader order" afgesloten, meldt de website Lechzuers. De lawine heeft de toegangswegen tot de pas bedolven. De Arlbergpas "blijft naar verwachting ten minste tot zondagochtend dicht", schrijft de Oostenrijkse nieuwszender ORF op haar website.

1 uur geleden
Duizenden bij drakenoptocht in Chinatown Den Haag voor nieuwjaar

DEN HAAG (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdag in Den Haag het Chinees Nieuwjaar gevierd. In Chinatown was een optocht met Chinese leeuwen en draken en vuurwerk. Een woordvoerder schat dat daar zo'n 10.000 mensen op af zijn gekomen. Ook in theater Amare waren activiteiten, die door een paar duizend mensen werden bezocht.

8 uur geleden
Zo'n honderd mensen bij demonstratie in Den Haag tegen ICE

DEN HAAG (ANP) - Zo'n honderd mensen hebben zaterdagmiddag actiegevoerd tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE op de Koekamp in Den Haag. Dat zegt een Dolle Mina ter plaatse. De actie werd door onder meer de Dolle Mina's Den Haag georganiseerd. In de aankondiging van de actie werden de door ICE doodgeschoten Amerikanen en gearresteerde kinderen aangehaald. "Ver-van-ons-bed-show? Nee!"

10 uur geleden
Politie grijpt in bij protest tegen woonlocatie Haagse Vogelwijk

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft charges uitgevoerd en wapenstokken gebruikt tijdens een ingreep bij een demonstratie in Den Haag tegen een geplande huisvestingslocatie aan de Sportlaan in de Vogelwijk, ziet een ANP-verslaggever. Toen tientallen overgebleven demonstranten weigerden te vertrekken na een vorderingsbevel, heeft de politie de straat leeggeveegd.

11 uur geleden
Honderden demonstranten zorgen voor onrust in Haagse Vogelwijk

DEN HAAG (ANP) - Het is onrustig in de Haagse Vogelwijk door een demonstratie tegen de komst van een locatie waar 750 personen, waaronder asielzoekers, jongeren en dakloze gezinnen, komen te wonen. Dat moet gaan gebeuren in het oude HagaZiekenhuis aan de Sportlaan. Een ANP-verslaggever ziet dat zo'n tweehonderd boze demonstranten zich voor het gebouw aan de Sportlaan hebben verzameld.

12 uur geleden
Politie prijst kritische blik Big Brother Award

AMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.

1 dag geleden
Belastingdienst blijft algoritmes gebruiken, belooft beterschap

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."

1 dag geleden