Omwonenden komen en gaan in wijkhub na explosie Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Bij de zogenoemde wijkhub in Rotterdam, in de buurt van het door een explosie getroffen pand, is het vrijdag een komen en gaan van buurtbewoners. Zij kunnen daar bij ambtenaren van de gemeente Rotterdam terecht met hulpvragen, om informatie te krijgen of hun verhaal te vertellen. De wijkhub Pendrecht en Zuidwijk is vrijdag geopend tot 20.00 uur.
"We zien mensen die erg geschrokken zijn door wat er is gebeurd en uit medeleven vragen komen stellen, maar ook mensen die echt geraakt zijn door de explosie", vertelt een woordvoerder van de gemeente Rotterdam. "Ze zijn bijvoorbeeld hun spullen kwijt en hebben niets meer behalve de kleding die ze aan hebben. Anderen kunnen hun woning niet in omdat het nog niet veilig is."
De woordvoerder hoopt dat het voor de buurtbewoners fijn is dat zij in de wijkhub hun ei kwijt kunnen en geholpen worden. Zo kunnen ook ondernemers die schade hebben opgelopen daar terecht met vragen. "Er zijn al best wat initiatieven opgezet om bewoners te helpen, in samenwerking met maatschappelijke organisaties", ziet hij. "Een voetbalclub is aan het crowdfunden en bewoners zamelen kleding in."
Bijeenkomst
Zaterdag is de wijkhub open van 12.00 uur tot 16.00 uur. Maandagavond is er een bijeenkomst waarin buurtbewoners worden bijgepraat over de stand van zaken.
De explosie vond afgelopen maandag plaats op de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid.
Meer uit Binnenland
DEN HELDER (ANP) - Het fregat dat in de Middellandse Zee hielp te beschermen tegen Iraanse luchtaanvallen is terug in Nederland. De Zr.Ms. Evertsen legde woensdagochtend, na een veel langere periode op zee dan gepland, aan in thuishaven Den Helder.
23 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft na de rellen rond een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdagavond drie mensen aangehouden. Het gaat om een 28-jarige man uit Huizen en twee minderjarigen uit Kortenhoef en Amersfoort. De Huizenaar wordt verdacht van brandstichting, de minderjarige uit Kortenhoef van geweld tegen een journalist en de politie. De Amersfoorter zou stenen en fakkels hebben gegooid.
32 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - Schoonmakers zijn woensdagochtend bezig het gemeentehuis van de gemeente Wijdemeren in Loosdrecht schoon te maken, ziet een ANP-verslaggever. Bij het gemeentehuis, waar sinds dinsdag in een vleugel asielzoekers worden opgevangen, werd dinsdagavond brandgesticht.
41 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics had zijn data niet goed genoeg beveiligd toen het vorig jaar werd gehackt. Dat constateert de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd. Cybercriminelen stalen de medische gegevens van honderdduizenden vrouwen die hadden meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar zijn 250 Nederlanders verdronken. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder; in 2024 verdronken in totaal 245 mensen. In de afgelopen vijf jaar ging het jaarlijks om gemiddeld 235 mensen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft vorig jaar meer geweld gebruikt dan het jaar daarvoor. Dat blijkt uit cijfers die woensdag bekend zijn gemaakt. Agenten werden vorig jaar ruim 2,6 miljoen keer ingezet. Bij 25.163 van deze incidenten gebruikte de politie geweld, een stijging van bijna 9 procent. Die is volgens de politie deels te verklaren door de toename van het aantal inzetten.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen met een simpele blindedarmontsteking herstellen in de meeste gevallen goed als ze antibiotica krijgen. Een operatie om de blindedarm te verwijderen is dan niet nodig, concluderen onderzoekers van Amsterdam UMC na een studie onder driehonderd kinderen die werden behandeld in vijftien Nederlandse ziekenhuizen. De ene helft werd direct geopereerd, zoals tot nog toe standaard is, de andere helft kreeg antibiotica.
8 uur geleden