Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omwonenden komen en gaan in wijkhub na explosie Rotterdam

Omwonenden komen en gaan in wijkhub na explosie Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij de zogenoemde wijkhub in Rotterdam, in de buurt van het door een explosie getroffen pand, is het vrijdag een komen en gaan van buurtbewoners. Zij kunnen daar bij ambtenaren van de gemeente Rotterdam terecht met hulpvragen, om informatie te krijgen of hun verhaal te vertellen. De wijkhub Pendrecht en Zuidwijk is vrijdag geopend tot 20.00 uur.

"We zien mensen die erg geschrokken zijn door wat er is gebeurd en uit medeleven vragen komen stellen, maar ook mensen die echt geraakt zijn door de explosie", vertelt een woordvoerder van de gemeente Rotterdam. "Ze zijn bijvoorbeeld hun spullen kwijt en hebben niets meer behalve de kleding die ze aan hebben. Anderen kunnen hun woning niet in omdat het nog niet veilig is."

De woordvoerder hoopt dat het voor de buurtbewoners fijn is dat zij in de wijkhub hun ei kwijt kunnen en geholpen worden. Zo kunnen ook ondernemers die schade hebben opgelopen daar terecht met vragen. "Er zijn al best wat initiatieven opgezet om bewoners te helpen, in samenwerking met maatschappelijke organisaties", ziet hij. "Een voetbalclub is aan het crowdfunden en bewoners zamelen kleding in."

Bijeenkomst

Zaterdag is de wijkhub open van 12.00 uur tot 16.00 uur. Maandagavond is er een bijeenkomst waarin buurtbewoners worden bijgepraat over de stand van zaken.

De explosie vond afgelopen maandag plaats op de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid.

Meer uit Binnenland

Winterswijkse IJsvereniging tevreden met marathon op natuurijs

WINTERSWIJK (ANP) - Voorzitter Auke Spijkstra van de Winterswijkse IJsvereniging is tevreden met de eerste marathon op natuurijs die dit jaar werd gehouden op de schaatsbaan De Witte Poorte. "Het is hartstikke goed gegaan, iedereen is heel blij", zei hij bij de finish van de schaatsbaan in Winterswijk, waar de marathon van de mannen net was afgelopen.

1 uur geleden
Weeronline: Nederland beleefde nog nooit zo'n zonnige kerst

AMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.

5 uur geleden
Weeronline: Nederland beleefde nog nooit zo'n zonnige kerst

AMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Weeronline becijfert dat de zon op beide kerstdagen 6,7 uur scheen in De Bilt. Tegelijkertijd is het volgens de weersite de koudste kerst sinds het jaar 2000, met een gemiddelde temperatuur van 1,5 graden.

5 uur geleden
Huizen ontruimd in Lichtenvoorde om explosief materiaal

LICHTENVOORDE (ANP) - Vijftig huizen aan het Marishof in Lichtenvoorde (Gelderland) zijn tweede kerstdag enkele uren ontruimd geweest na de vondst van explosief materiaal in een woning. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie heeft de explosieven buiten Lichtenvoorde tot ontploffing gebracht, meldde veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. De bewoners konden daarna weer terug naar huis.

5 uur geleden
Tilburgse jongeren beschieten hulpverleners met vuurwerk

TILBURG (ANP) - Tilburgse jongeren hebben woensdagavond hulpverleners en een geparkeerde politieauto beschoten met vuurwerk. Dat meldt de politie vrijdag. Drie minderjarigen zijn aangehouden en vanaf het politiebureau zijn hun ouders gebeld. De jongeren worden doorverwezen naar HALT en hebben tot na oud en nieuw een gebiedsverbod gekregen.

8 uur geleden
Man (64) reed in Ede in op bekenden van 30, 40 en 51 jaar

EDE (ANP) - De man die ervan wordt verdacht op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen te zijn ingereden, is een 64-jarige man uit de Gelderse plaats. De drie mensen die gewond raakten, zijn bekenden van hem. Het gaat om mannen van 30, 40 en 51 jaar, eveneens uit Ede. Over de precieze relatie tussen de mensen doet de politie geen uitspraken.

9 uur geleden
Gezochte Nederlander opgepakt in Oostenrijk

WENEN (ANP) - In de Oostenrijkse hoofdstad Wenen is een 23-jarige Nederlander aangehouden tegen wie een Europees arrestatiebevel liep. De man werd gezocht voor ontvoering, gijzeling en roof en moet daarvoor in Nederland nog een gevangenisstraf van twaalf jaar uitzitten.

9 uur geleden