Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omvangrijke industrie China groeit minder sterk

Omvangrijke industrie China groeit minder sterk

PEKING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De omvangrijke Chinese industrie is in juli minder sterk gegroeid dan een maand eerder. De industrie in China had onder meer te kampen met de hoge grondstofprijzen en in bepaalde delen van het land ook extreem weer, zoals overstromingen. Daarnaast speelden ook onderhoudswerkzaamheden aan machines een rol bij de minder sterke groei.

De inkoopmanagersindex van de Chinese overheid die de bedrijvigheid weergeeft, zakte in juli naar een stand van 50,4 van 50,9 in juni. Een stand van 50 of meer wijst op groei, daaronder op krimp. Economen hadden in doorsnee op een niveau van 50,8 gerekend.

De industrie in de tweede economie van de wereld heeft ook te maken met de chiptekorten en verstoringen in de wereldwijde toeleveringsketen. Daarnaast was er zwakte bij de export van China en werd de industrie geraakt door lokale uitbraken van het coronavirus waardoor productie werd ontregeld.

Dienstensector

Peking maakte ook cijfers bekend over de dienstensector en de bouw. Hier was een lichte afzwakking van de groei te zien. Zo had de bouwsector last van hoge temperaturen, zware regenval en overstromingen.

De Chinese overheid zei dat de economie blijft groeien, maar wel in een minder sterk tempo dan voorheen. De regering heeft aangekondigd door te zullen gaan met het ondersteunen van de economie met fiscale en monetaire stimulering.

Meer uit Financieel

Team ConocoPhillips kijkt naar olieprojecten in Venezuela

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Een team van het grote Amerikaanse olieconcern ConocoPhillips doet onderzoek in Venezuela naar mogelijke olieprojecten. Daarmee volgt ConocoPhillips het voorbeeld van branchegenoot ExxonMobil dat twee weken geleden meldde dat er een team naar Venezuela was gestuurd om te kijken naar de mogelijkheden.

25 minuten geleden
Staking Lufthansa raakt 90.000 mensen, verwacht luchthavenbranche

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De staking van cabinepersoneel van Lufthansa in Duitsland vrijdag raakt ongeveer 90.000 passagiers, verwacht de Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV. De koepelvereniging zegt dat mogelijk meer dan 520 vluchten niet kunnen doorgaan door de werkonderbreking. Veel Duitsers keren terug van paasvakantie.

41 minuten geleden
Saudi-Arabië produceert en vervoert minder olie door aanvallen

RIYAD (ANP/RTR) - Aanvallen op energiefaciliteiten in Saudi-Arabië hebben er de afgelopen weken voor gezorgd dat het land ongeveer 600.000 vaten olie per dag minder kan produceren. Dat meldde het Saudische staatspersbureau SPA op basis van een functionaris van het ministerie van Energie. De capaciteit om olie te vervoeren via de oost-westelijke pijpleiding in het land is met 700.000 vaten per dag gedaald door aanvallen.

1 uur geleden
Productie Nederlandse industrie omlaag in februari

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in februari met 0,7 procent gedaald in vergelijking met een jaar eerder, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS was in bijna driekwart van de industriële branches sprake van productiekrimp.

1 uur geleden
Ruim 2 miljoen elektrische auto's in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Begin dit jaar waren ruim 2 miljoen auto's in Nederland volledig elektrisch, hybride of plug-inhybride. Dat is een kwart meer dan een jaar eerder. Daarmee is nu een op de vijf personenauto's elektrisch of gedeeltelijk elektrisch. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

2 uur geleden
Meer biologische landbouwgrond in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland kreeg er vorig jaar opnieuw meer biologische landbouwgrond bij. Dat becijfert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2025 is de biologisch gecertificeerde landbouwgrond met 3,1 procent toegenomen, waardoor er nu 86.900 hectare in totaal is.

2 uur geleden
Winsten op Wall Street door zicht op gesprekken Israël en Libanon

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.

10 uur geleden