Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omvangrijke industrie China groeit minder sterk

Omvangrijke industrie China groeit minder sterk

PEKING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De omvangrijke Chinese industrie is in juli minder sterk gegroeid dan een maand eerder. De industrie in China had onder meer te kampen met de hoge grondstofprijzen en in bepaalde delen van het land ook extreem weer, zoals overstromingen. Daarnaast speelden ook onderhoudswerkzaamheden aan machines een rol bij de minder sterke groei.

De inkoopmanagersindex van de Chinese overheid die de bedrijvigheid weergeeft, zakte in juli naar een stand van 50,4 van 50,9 in juni. Een stand van 50 of meer wijst op groei, daaronder op krimp. Economen hadden in doorsnee op een niveau van 50,8 gerekend.

De industrie in de tweede economie van de wereld heeft ook te maken met de chiptekorten en verstoringen in de wereldwijde toeleveringsketen. Daarnaast was er zwakte bij de export van China en werd de industrie geraakt door lokale uitbraken van het coronavirus waardoor productie werd ontregeld.

Dienstensector

Peking maakte ook cijfers bekend over de dienstensector en de bouw. Hier was een lichte afzwakking van de groei te zien. Zo had de bouwsector last van hoge temperaturen, zware regenval en overstromingen.

De Chinese overheid zei dat de economie blijft groeien, maar wel in een minder sterk tempo dan voorheen. De regering heeft aangekondigd door te zullen gaan met het ondersteunen van de economie met fiscale en monetaire stimulering.

Meer uit Financieel

Minnen op Wall Street in aanloop naar rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met minnen de handelsdag uitgegaan, in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. De algemene verwachting is dat de Amerikaanse centrale bank de rente gaat verhogen, om de door de hogere energieprijzen aangejaagde inflatie te bestrijden. Dat zorgde voor terughoudendheid onder beleggers.

9 uur geleden
Amerikaanse cryptowetgeving gestrand, waarde bitcoin omlaag

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Een poging om nieuwe Amerikaanse wetgeving rondom cryptomunten door te voeren is dinsdag gestrand in het Congres. De wetgeving wist onvoldoende stemmen te behalen, door meningsverschillen over ethiek, bankzaken en de vraag hoe de snelgroeiende sector moet worden gereguleerd. De bitcoin daalde na het nieuws in waarde.

9 uur geleden
Parttimer met minimumloon levert netto in, stelt salarisplatform

AMERSFOORT (ANP) - Mensen die in deeltijd werken voor het minimumloon dreigen er in hun nettosalaris op achteruit te gaan. Dat meldt salaris- en hr-platform Youforce op basis van eigen berekeningen naar aanleiding van de Prinsjesdagplannen.

11 uur geleden
OpenAI werkt met Anthropic en Google samen aan veiligheid rond AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - ChatGPT-maker OpenAI werkt met zijn concurrenten Anthropic en Google DeepMind samen om veiligheidsproblemen rond kunstmatige intelligentie (AI) aan te pakken. De AI-bedrijven overleggen gezamenlijk over maatregelen, na groeiende bezorgdheid dat de technologie een bedreiging vormt voor de economie en veiligheid.

12 uur geleden
AEX eindigt Prinsjesdag lager, blik vooral op AI-zorgen en olie

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag licht lager geëindigd. Beleggers hadden oog voor de begrotingsplannen die het kabinet dinsdag presenteerde, maar richtten de blik vooral op zorgen over de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) en de stijgende olieprijzen. De chipbedrijven ASMI (min 1,2 procent) en ASML (min 0,7 procent) hoorden bij de dalers. Oliebedrijf Shell en maritiem oliedienstverlener SBM Offshore profiteerden van de hogere olieprijzen en voerden de stijgers in de Amsterdamse hoofdindex aan met plussen van 1,9 en 2,1 procent.

13 uur geleden
Bronnen: olie-export vanuit Saudische haven Yanbu opgeschort

YANBU (ANP/RTR) - Het laden van olie in de Saudische havenstad Yanbu aan de Rode Zee is opgeschort. Dat melden scheepvaartbronnen aan persbureau Reuters. Enkele dagen geleden werd de belangrijke oost-westelijke pijpleiding uit voorzorg stilgelegd na een aanval met drones. Via deze pijpleiding wordt normaal olie vervoerd van de Perzische Golf naar de havenstad aan de Rode Zee om vanuit daar geëxporteerd te worden.

13 uur geleden
Ziggo wil in mei of september volgend jaar naar beurs Amsterdam

UTRECHT (ANP) - Ziggo mikt erop in mei of september volgend jaar naar de beurs in Amsterdam te gaan. Die maanden ziet het telecombedrijf als de meest voor de hand liggende voor een beursgang, is dinsdag bekendgemaakt.

13 uur geleden