Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omtzigt zegt consequent te zijn geweest over samenwerking met PVV

Omtzigt zegt consequent te zijn geweest over samenwerking met PVV

DEN HAAG (ANP) - NSC-leider Pieter Omtzigt zegt dat zijn partij consequent is geweest in haar opstelling rond samenwerking met de PVV. Aan een "normaal meerderheidskabinet of minderheidskabinet met de PVV" wil hij geen steun geven. "Het is wat we aangegeven hebben voor de verkiezingen, het is wat we aangegeven hebben in onze brief aan de verkenner op 29 november, het is wat we aangegeven hebben in onze verklaring van 10 januari, en we hebben dat nogmaals herhaald in onze brief aan de verkenner op 7 februari."

In het debat over de formatie hebben meerdere partijen Omtzigt aangevallen op zijn keuze om ondanks zijn weerstand toch verder te gaan met de gesprekken met PVV, VVD en BBB. Henri Bontenbal (CDA) vraagt bijvoorbeeld: "Er is een maand lang doorgepraat - waarom?"

Omtzigt spreekt van "waardevolle gesprekken" waarin PVV-leider Geert Wilders een "serieuze beweging" heeft gemaakt over afspraken rondom het beschermen van de rechtsstaat. "Toch vindt onze fractie de rechtsstatelijke afstand tot de PVV nog te groot. Dat komt door de standpunten in het PVV-verkiezingsprogramma, maar ook uitlatingen in het verleden die, zoals we vandaag hebben gezien, niet worden genuanceerd of teruggenomen."

Meer uit Politiek

Jetten betuigt medeleven aan Spaanse premier na treinongeluk

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten is "geschokt" door het dodelijke treinongeluk in Spanje van woensdagochtend. De premier heeft zijn Spaanse ambtgenoot Pedro Sánchez laten weten "dat Nederland meeleeft met Spanje op deze trieste dag", schrijft hij op X.

1 minuut geleden
PRO wil meer geld voor infrastructuur in 'totaaldeal' met kabinet

DEN HAAG (ANP) - Meer budget voor infrastructuur moet volgens PRO onderdeel zijn van een 'totaaldeal' tussen die partij en het kabinet. Kamerlid Habtamu de Hoop ziet een hogere staatsschuld als een van de mogelijkheden om dat geld op te halen, zei hij in het debat over de begroting van Infrastructuur en Waterstaat. Hij noemde onder meer rekeningrijden en geld van defensie als andere opties.

39 minuten geleden
Bikker ziet 'goede bewegingen' kabinet, houdt zorgen over box 3

DEN HAAG (ANP) - ChristenUnie-leider Mirjam Bikker ziet "goede bewegingen" van het kabinet in de onderhandelingen met de oppositie over het belastingplan. Maar zij maakt zich zorgen over de volgens haar buitensporige aandacht voor de belasting op vermogensrendement (box 3). Dat zei zij na afloop van een gesprek met onder anderen premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen (Financiën).

2 uur geleden
Heinen rekent op 'breed draagvlak' voor dekkingsvoorstel box 3

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) denkt dat zijn nieuwe financiële dekking voor de aanpassingen die het kabinet wil doen aan de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3) op "breed draagvlak" kan rekenen. Dat zei de VVD-bewindsman na afloop van een gesprek over het belastingplan met de ChristenUnie.

2 uur geleden
Bikker aan kabinet: word het eerst zelf eens over belastingplan

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal het eerst zelf eens moeten worden over waar het heen moet met het belastingplan. Dat heeft ChristenUnie-leider Mirjam Bikker gezegd voordat zij aanschoof voor een gesprek met onder anderen minister-president Rob Jetten en minister Eelco Heinen (Financiën).

3 uur geleden
Kabinet wil in meer asielzoekerscentra werken gaan stimuleren

DEN HAAG (ANP) - Nog twaalf asielzoekerscentra openen dit jaar een zogenoemde Meedoenbalie, bedoeld om asielzoekers te helpen bij het vinden van een baan of vrijwilligerswerk. Daarvoor trekt het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid jaarlijks 5 miljoen euro extra uit, meldt minister Thierry Aartsen (Participatie, VVD).

4 uur geleden
D66 krijgt kritiek uit Kamer op verdedigen loslaten renteplafond

DEN HAAG (ANP) - Verschillende fracties in de Tweede Kamer hebben D66 dinsdagavond tijdens een debat over de onderwijsbegroting aangevallen op het niet nakomen van de belofte dat er een renteplafond komt op studieleningen. In het coalitieakkoord stond dat er een maximum van 2,5 procent zou komen, maar vorige week gaf onderwijsminister Rianne Letschert (D66) aan dat dit niet mogelijk is vanwege gestegen rente door geopolitieke spanningen.

13 uur geleden