Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omtzigt wil niet zeggen met wie hij wil regeren

Omtzigt wil niet zeggen met wie hij wil regeren

AMSTERDAM (ANP) - Pieter Omtzigt van Nieuw Sociaal Contract (NSC) laat in het midden met wie hij wil regeren. In het tv-programma College Tour wilde hij niet zeggen welke partij zijn voorkeur heeft om een kabinet mee te vormen. Het gaat hem naar eigen zeggen niet om de "poppetjes".

Hij wilde alleen kwijt dat hij op het gebied van bestaanszekerheid zich "meer verwant voelt" met GroenLinks-PvdA en de BBB. "Als het op migratie aankomt, denk ik dat er met de VVD iets makkelijker zaken te doen zijn."

Ook Dilan Yeşilgöz van de VVD wilde geen voorkeur uitspreken in het eerste verkiezingsdebat. Laat eerst de kiezer spreken, zei zij. Ze wil alleen geen "halfbakken oplossingen" voor de problemen van het land, herhaalde zij.

Iets minder links

"Als er zoveel geluld wordt in een nieuwe coalitie heb ik er helemaal geen zin meer in", reageerde BBB-leider Caroline van der Plas grappend. Zij maakte duidelijk met Omtzigt een coalitie te willen vormen. "En als de VVD iets minder links wordt, zie ik de VVD ook nog wel zitten." GroenLinks-PvdA zal eerst "heel veel water bij de wijn moeten doen" voordat de BBB-leider ruimte ziet om met deze combinatie te gaan regeren. "We verschillen op fundamentele punten behoorlijk van mening."

Frans Timmermans van GroenLinks-PvdA zei onlangs in de NRC dat het goed zou zijn als de VVD een tijdje niet in de regering zou zitten, en blijft daarbij. De liberalen geven er weinig blijk van te hebben geleerd van wat er allemaal mis is gegaan in het toeslagenschandaal, zei hij. Hij richtte zich daarbij met name tot Omtzigt, die als Kamerlid een sleutelrol speelde bij het blootleggen van dat schandaal.

Meer uit Politiek

Veel vragen Kamer over wens Lelystad Airport in 2027 te openen

DEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer hebben dinsdagavond veel vragen over de wens van het kabinet om Lelystad Airport eind volgend jaar te openen. Met name linkse oppositie is kritisch. "Deze minister wil héél graag een lintje knippen", zei Suzanne Kröger (GroenLinks-PvdA). "Maar alle seinen staan op rood."

10 uur geleden
Minister heeft 700.000 euro extra voor beveiligen Joodse gebouwen

DEN HAAG (ANP) - Het bedrag voor beveiliging van Joodse gebouwen en instellingen wordt voor 2026 met 700.000 euro verhoogd tot 2 miljoen euro. Minister David van Weel van Justitie en Veiligheid maakte dit bekend in een debat over onveiligheid van de Joodse gemeenschap in Nederland.

10 uur geleden
Bikker wil dat staat betaalt voor beveiliging Joodse instellingen

DEN HAAG (ANP) - ChristenUnie-leider Mirjam Bikker wil dat de Nederlandse overheid betaalt voor de beveiliging van Joodse instellingen en gebouwen. Nu moeten die organisaties dat nog zelf betalen, maar volgens Bikker is veiligheid een kerntaak van de overheid. Ze noemt de situatie schrijnend.

13 uur geleden
Paternotte: Jetten heeft als premier boven op asielwetten gezeten

DEN HAAG (ANP) - D66-premier Rob Jetten heeft "boven op" de asielwetten gezeten, vindt D66-fractieleider Jan Paternotte. "Ik denk dat hij juist enorm zijn best heeft gedaan in zijn rol als premier," zegt hij in reactie op verwijten jegens Jetten van met name rechtse partijen zoals PVV en JA21.

16 uur geleden
Wilders neemt geen verantwoordelijkheid voor verworpen asielwet

DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders (PVV) weigert verantwoordelijkheid te nemen voor het verwerpen van de asielnoodmaatregelenwet in de Eerste Kamer. Zijn partij maakte vorige week een draai in de Eerste Kamer en besloot tegen een aanpassing van de wet te stemmen, waardoor uiteindelijk CDA en SGP de wet niet meer steunden.

16 uur geleden
Brekelmans : D66 zocht redenen om tegen asielwetten te stemmen

DEN HAAG (ANP) - VVD-fractievoorzitter in de Tweede Kamer Ruben Brekelmans is "verbijsterd" over het stemgedrag van met name D66 in de senaat over de strenge asielwetten. De partij zocht volgens hem naar redenen om tegen te stemmen. "Ik heb daar geen woorden voor."

17 uur geleden
Oud-PVV'er Markuszower beticht PVV van politiek theater

DEN HAAG (ANP) - Voormalig PVV-parlementariër Gidi Markuszower is woedend op zijn oude partij omdat die met haar stemgedrag in de Eerste Kamer de strenge asielwetten van de eigen ex-minister Marjolein Faber heeft laten stranden. Hij spreekt van "politiek theater" en noemt de gang van zaken "schandalig".

17 uur geleden