Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omtzigt wil meldpunt voor hereniging uithuisgeplaatste kinderen

Omtzigt wil meldpunt voor hereniging uithuisgeplaatste kinderen

DEN HAAG (ANP) - Uithuisgeplaatste kinderen van door de toeslagenaffaire gedupeerde ouders, moeten zo snel mogelijk met hun ouders worden herenigd. Er moet een meldpunt komen waar zowel ouders als kinderen zich kunnen melden om dat voor elkaar te krijgen. Daarvoor pleit Kamerlid Pieter Omtzigt.

Tot nu is geen enkel van de 1115 uithuisgeplaatste kinderen terug bij zijn of haar ouders, zo heeft minister Franc Weerwind voor Rechtsbescherming recent aan de Kamer laten weten. "Pijnlijk", vindt Omtzigt. Het Kamerlid vindt daarnaast dat er een onafhankelijk onderzoek moet komen naar de gedwongen uithuisplaatsing van kinderen van gedupeerde ouders. Dat gebeurt niet als de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd en de Inspectie Justitie en Veiligheid dit gaan uitvoeren zoals het kabinet wil, stelt het Kamerlid.

Omtzigt vindt de SP en GroenLinks aan zijn zijde. "Er moeten, wat mij betreft vanaf morgen, teams concreet aan de slag met het herstel van een band tussen ouders en kind", vindt Renske Leijten (SP). Als het kan en als kinderen en ouders dat willen, moeten zij worden herenigd, vindt Leijten. Ook GroenLinks vindt dat er meer haast moet worden gemaakt met het herstel van contact en eventuele terugplaatsingen tussen ouders en kinderen. "Hierbij moet echt gekeken worden naar wat het beste is voor het kind", benadrukt Lisa Westerveld (GroenLinks).

Geen vertrouwen

Het CBS meldde in oktober dat 1115 kinderen van door toeslagenaffaire gedupeerde ouders op last van de rechter uit huis zijn geplaatst. In november nam een eensgezinde Kamer een motie van Omtzigt aan, waarin het kabinet werd opgedragen een onafhankelijk onderzoek te doen naar deze uithuisplaatsingen.

Omtzigt heeft geen enkel vertrouwen in het onderzoek van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd en de Inspectie Justitie en Veiligheid, dat nog van start moet gaan. Beide inspecties zijn niet onafhankelijk en ze gaan geen onderzoek doen naar individuele casussen, zegt hij. De twee inspecties mogen van hem wel bij het onderzoek worden betrokken, maar niet het voortouw nemen. Een hoogleraar of oud-rechter als onderzoeksvoorzitter past volgens Omtzigt beter. Ook Leijten hamert op een onafhankelijk onderzoek.

Meer uit Binnenland

Zelensky bij NAVO-top voorlopig alleen welkom bij diner op paleis

BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Voor de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is bij de komende NAVO-top in Den Haag geen plaats bij officiële vergaderingen. Hij is wel welkom voor het diner op het paleis waarvoor de koning de NAVO-leiders heeft uitgenodigd, blijkt uit het officiële programma voor de top.

30 minuten geleden
Pabo-studenten Almere krijgen na opleiding baan en woning

ALMERE (ANP) - Wie de pabo-opleiding in Almere heeft afgerond, krijgt een fulltimebaan als leraar en een huis. Dat beloven de gemeente Almere, hogeschool Windesheim, de Almeerse schoolbesturen, woningcorporaties en een makelaar aan studenten. Afgestudeerden kunnen er vanaf september 2025 aanspraak op maken.

3 uur geleden
Odido-klanten hebben problemen met internet, tv en bellen

DEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido hebben maandagmiddag problemen met internetten, tv kijken en bellen via een vaste telefoon. Het probleem speelt volgens de telecomaanbieder op verschillende plekken in Nederland.

3 uur geleden
Ook TU Eindhoven bevriest samenwerking met Israël

EINDHOVEN (ANP) - Ook de TU Eindhoven (TU/e) gaat voorlopig geen nieuwe samenwerkingen aan met instellingen in Israël vanwege "de humanitaire catastrofe" in Gaza. De universiteit bevriest ook de samenwerking met de Israëlische universiteit Technion, die "onmiskenbaar sterke banden" heeft met de defensiesector.

3 uur geleden
Bonaire voert verhoogde veiligheidsmaatregelen in

KRALENDIJK (ANP) - Op Bonaire zijn verhoogde veiligheidsmaatregelen ingevoerd vanwege een forse toename van het aantal geweldsdelicten op het eiland. Zo kan er de komende maanden in verschillende delen van het eiland preventief worden gefouilleerd op straat. Gezaghebber John Soliano sprak onlangs zijn zorgen hierover uit en riep de gemeenschap op agressiviteit te bannen uit de samenleving.

3 uur geleden
Advies kabinet aan ouders: geen sociale media onder de 15 jaar

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat ouders adviseren om kinderen onder de 15 jaar geen sociale media als TikTok en Instagram te laten gebruiken, bevestigen ingewijden na berichtgeving van RTL Nieuws. Staatssecretaris Vincent Karremans (Jeugd en Preventie, VVD) komt binnenkort met een advies hierover. De demissionaire bewindsman gaat ook aanraden dat kinderen pas vanaf groep acht van de basisschool een smartphone krijgen.

5 uur geleden
Nederlandse kapitein Madleen opgevangen in Jordanië

AMMAN (ANP) - Mark van Rennes, de Nederlandse kapitein van het schip Madleen dat met hulpgoederen naar Gaza wilde varen, is opgevangen in Jordanië door het Nederlandse consulaat. Dat meldt zijn zus Katja maandagmiddag. Hij is net de grens over en reist verder naar Amman. Vanaf daar vliegt hij naar huis. Hij komt woensdag om 14.45 uur aan op Schiphol.

5 uur geleden