Omtzigt wil gedogen, maar weet nog niet precies hoe
DEN HAAG (ANP) - Het is duidelijk dat NSC-leider Pieter Omtzigt vasthoudt aan de gedoogrol die hij voor zijn eigen partij ziet. Maar op welke manier hij precies gedoogsteun aan een minderheidskabinet wil verlenen, weet hij nog niet.
SGP-leider Chris Stoffer vroeg Omtzigt naar de manier waarop NSC zich straks wil opstellen. Wil de partij van Omtzigt aan tafel zitten en een eventueel gedoogakkoord tekenen, zoals bijvoorbeeld de PVV in 2010 deed bij het kabinet-Rutte I, of gaat NSC voor de "SGP-variant"? De SGP was de afgelopen jaren steevast een belangrijke steunpilaar voor het kabinet. Behalve op enkele uiterst principiële thema's ligt het niet in de aard van de kleine christelijke partij om felle oppositie te voeren.
Omtzigt is er "nog niet helemaal uit", zegt hij op de vraag van Stoffer. De SGP-variant noemt hij evenwel sympathiek. Het zou de stabiliteit van een minderheidskabinet ten goede komen als ook partijen als de SGP en het CDA constructief plannen steunen, benadrukt de NSC-leider. In de Eerste Kamer hebben PVV, VVD, NSC en BBB samen immers geen meerderheid.
CDA-leider Henri Bontenbal ziet daar overigens niets in. Hij heeft voor de verkiezingen al aangegeven niet met de PVV te willen samenwerken, benadrukt hij.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een reeks partijen is er niet blij mee dat duizenden huurders van sociale huurwoningen ook een of meerdere woningen bezitten. Bijna 12.000 sociale huurders zijn ook eigenaar van een woning en sommigen zelfs van meer dan tien, meldde het Centraal Planbureau dinsdag. "Oneerlijk en onrechtvaardig", zei Hans Vijlbrief (D66) in een debat.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland staat positief tegenover een eventuele bijdrage aan een NAVO-missie in het poolgebied rond Groenland. Volgens minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) kan Nederland "op die manier bijdragen aan een stukje ontspanning in de relatie die wij zo belangrijk vinden, namelijk die tussen de Verenigde Staten en de Europese NAVO-bondgenoten".
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook nadat een nieuw kabinet op het bordes heeft gestaan, moeten D66, VVD en CDA verder werken aan vertrouwen van de rest van de Tweede Kamer. Dat zei D66-leider Rob Jetten dinsdag na een nieuwe ronde formatiegesprekken.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat er meer wordt gedaan voor de mensen in Iran die massaal in opstand zijn gekomen tegen het bewind, maar demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) maakte in een debat duidelijk dat de mogelijkheden daartoe zeer beperkt zijn.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het toekomstige kabinet hoeft niet te rekenen op steun van BBB om bezuinigingen op de gezondheidszorg aan een meerderheid te helpen. "Wij willen geen bezuinigingen op de zorg", zei partijleider Caroline van der Plas voor aanvang van een gesprek met de partijen aan de formatietafel.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt voorlopig geen geld uit voor nieuwe infrastructuur bij gebieden voor grootschalige woningbouw die het zelf heeft aangewezen. Dat staat in een brief aan de Tweede Kamer. Vier regio's vroegen in totaal 425 miljoen euro. Wel krijgen ze 99 miljoen euro uit een andere pot voor woningbouw.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie zal plannen van de coalitie steunen die op één lijn liggen met het partijprogramma, zei FVD-leider Lidewij de Vos voor haar gesprek met D66, VVD, CDA en informateur Rianne Letschert. Of dat voor veel plannen geldt? "Daar heb ik een hard hoofd in."
1 dag geleden