Omtzigt wil gedogen, maar weet nog niet precies hoe
DEN HAAG (ANP) - Het is duidelijk dat NSC-leider Pieter Omtzigt vasthoudt aan de gedoogrol die hij voor zijn eigen partij ziet. Maar op welke manier hij precies gedoogsteun aan een minderheidskabinet wil verlenen, weet hij nog niet.
SGP-leider Chris Stoffer vroeg Omtzigt naar de manier waarop NSC zich straks wil opstellen. Wil de partij van Omtzigt aan tafel zitten en een eventueel gedoogakkoord tekenen, zoals bijvoorbeeld de PVV in 2010 deed bij het kabinet-Rutte I, of gaat NSC voor de "SGP-variant"? De SGP was de afgelopen jaren steevast een belangrijke steunpilaar voor het kabinet. Behalve op enkele uiterst principiële thema's ligt het niet in de aard van de kleine christelijke partij om felle oppositie te voeren.
Omtzigt is er "nog niet helemaal uit", zegt hij op de vraag van Stoffer. De SGP-variant noemt hij evenwel sympathiek. Het zou de stabiliteit van een minderheidskabinet ten goede komen als ook partijen als de SGP en het CDA constructief plannen steunen, benadrukt de NSC-leider. In de Eerste Kamer hebben PVV, VVD, NSC en BBB samen immers geen meerderheid.
CDA-leider Henri Bontenbal ziet daar overigens niets in. Hij heeft voor de verkiezingen al aangegeven niet met de PVV te willen samenwerken, benadrukt hij.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is kritisch op minister Eelco Heinen (Financiën, D66) omdat die deze week "terloops" een tegenvaller van ruim 1 miljard euro op de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA noemde in een interview. "Dat kan natuurlijk niet", zei Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis tijdens een begrotingsdebat in de Tweede Kamer.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) vindt de situatie rond de arbeidsongeschiktheidsuitkering (WIA) "alarmerend". Ingrijpen is hard nodig om de regeling uitvoerbaar en betaalbaar te houden, anders zijn op termijn veel hardere maatregelen nodig in de sociale zekerheid, waarschuwde hij in een Kamerdebat.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Asiel en Migratie Bart van den Brink voorziet nog geen problemen door de winst van partijen tegen asielzoekerscentra bij de gemeenteraadsverkiezingen. "Ik ga met colleges in gesprek, niet met alle losse partijen."
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna alle partijen claimen een vorm van winst na de gemeenteraadsverkiezingen. Zetelwinst in individuele gemeenten, meer stemmen in totaal of de grootste worden in een bepaalde gemeente is voor partijen reden om donderdag feest te vieren.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen moeten hun campagneborden zelf weghalen. Dat blijkt uit een rondgang langs Rotterdam, Tilburg en Utrecht.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nu niet de tijd om stil te zijn over oprukkende extreemrechtse partijen, vindt Esther Ouwehand. "En de Partij voor de Dieren is dat ook niet van plan", zegt de partijleider een dag na de gemeenteraadsverkiezingen. Ze doelt onder meer op de groei van Forum voor Democratie en lokale radicaalrechtse partijen in de gemeenteraden.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook als Richard de Mos in het hart van het stadsbestuur van Den Haag komt, wil Extinction Rebellion blijven demonstreren in de stad. "Dreigementen van lokale partijen weerhouden ons niet om de vernietigende klimaatcrisis onder de aandacht te blijven brengen", laat de actiegroep weten.
20 uur geleden