Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omtzigt werd gevraagd om staatssecretaris van Financiën te worden

Omtzigt werd gevraagd om staatssecretaris van Financiën te worden

DEN HAAG (ANP) - Pieter Omtzigt is eind 2019 gevraagd om staatssecretaris van Financiën te worden, als opvolger van de opgestapte Menno Snel (D66). Het toen nog CDA-Kamerlid wees het aanbod af.

"Ze hebben echt lang geprobeerd mij staatssecretaris van Financiën te maken. Zo van: ‘Pieter heeft kritiek, dan moet Pieter het maar doen'." Dat vertelt Omtzigt in het programma College Tour dat zondagavond wordt uitgezonden.

Het inmiddels onafhankelijke Kamerlid heeft het aanbod meteen afgewezen. "Ik zei: ‘Ik heb tot nu toe nul informatie en medewerking gehad. Dit lijkt mij niet verstandig en ik weet niet of ik de juiste persoon ben om dit op te lossen'." Wie hem destijds precies voor de functie heeft gevraagd, blijft onduidelijk. Omtzigt heeft het over de "top van de coalitie" die de vraag bij het CDA neerlegde.

Functie elders

Eind maart vorig jaar bleek eveneens dat er werd nagedacht over een andere functie voor Omtzigt. Op 25 maart maakte ANP-fotograaf Bart Maat een foto van aantekeningen van voormalig minister Kajsa Ollongren toen zij, als informateur, met een stapel documenten gehaast het Binnenhof verliet. Daarop was de tekst "Omtzigt functie elders" te lezen.

De foto zorgde voor flinke vertraging in het formatieproces en voor een (nieuwe) deuk in het vertrouwen dat veel burgers en Kamerleden in het kabinet hadden. Niet veel later meldde Omtzigt zich ziek. Hij kampte maandenlang met een burn-out. Op 12 juni zegde hij zijn lidmaatschap van het CDA op. Hij zit nu als Groep Omtzigt in de Kamer.

Meer uit Binnenland

Verkozen wijkraadslid mag zetel niet namens Leefbaar innemen

ROTTERDAM (ANP) - Patricia Reichman, die is verkozen als wijkraadslid voor Leefbaar Rotterdam in Blijdorp-Bergpolder-Liskwartier, mag haar zetel niet namens Leefbaar Rotterdam innemen. Dat meldt een woordvoerder van de partij. "Er is gebleken dat zij niet de waarheid heeft gesproken over meerdere zaken, waardoor wat ons betreft een samenwerking onmogelijk is geworden", aldus de woordvoerder.

3 minuten geleden
Laatste zittingsdag zaak Ali B verder na getuigenverhoren

AMSTERDAM (ANP) - De ingelaste getuigenverhoren in het hoger beroep in de zedenzaak tegen Ali B zijn afgelopen. De zaak is tot 13.30 uur geschorst en gaat daarna verder.

20 minuten geleden
Man (48) overleden bij bedrijfsongeval op bouwplaats Zaandam

ZAANDAM (ANP) - Op een bouwplaats aan de Thorbeckeweg in Zaandam is maandag net na 08.00 uur een man (48) overleden. Hij is onder een betonplaat gekomen, meldt een woordvoerder van de Arbeidsinspectie. Op de bouwplaats werkte de man aan een tijdelijke brug.

35 minuten geleden
Aantal asielzoekers in Ter Apel daalt, maar blijft boven 2000

TER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is dit weekend verder gedaald, maar blijft hoger dan het maximum van 2000. Maandag verblijven er 2053 asielzoekers, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).

1 uur geleden
Hof honoreert tweede getuigenverhoor in zaak Ali B

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam heeft besloten een tweede getuigenverhoor toe te staan in de strafzaak tegen Ali B. Naast de ex-partner en toenmalig manager van Ellen ten Damme wordt een productieleider van het AVROTROS-programma Ali B en de Muziekkaravaan opgeroepen als getuige, meldt het hof in een persbericht.

2 uur geleden
Hof hoort op laatste zittingsdag zedenzaak Ali B nog een getuige

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam heeft besloten op de derde en laatste zittingsdag in de zedenzaak tegen Ali B nog een getuige te horen. Dat werd maandag duidelijk bij aanvang van de zitting.

3 uur geleden
Ali B ontwijkt pers voor begin derde zittingsdag zedenzaak

AMSTERDAM (ANP) - Ali B is maandagochtend gearriveerd bij het gerechtshof in Amsterdam, voor de derde en laatste zittingsdag van de inhoudelijke behandeling van zijn zedenzaak. De rapper, die terechtstaat voor twee aanrandingen en twee verkrachtingen, arriveerde rond 08.45 uur. Hoewel er veel pers aanwezig was, wist de artiest grotendeels onopgemerkt de ingang van het gerechtshof te bereiken.

3 uur geleden