
Omtzigt terug in de Kamer: ik wil het iets rustiger aan doen
DEN HAAG (ANP) - Pieter Omtzigt, een van de bekendste leden van de Tweede Kamer, is terug in het parlement. Woensdag was zijn eerste Kamerdag in maanden. Hij kampte met een burn-out. In juni zegde hij zijn CDA-lidmaatschap op en nu gaat hij verder als onafhankelijk Kamerlid. "Ik ga proberen het de komende tijd iets rustiger aan te doen", zegt de oud-CDA'er.
Omtzigt begint zijn eerste Kamerdag naar verwachting direct met een belangrijk debat waar veel belangstelling voor zal zijn: over de stand van zaken in Afghanistan en het handelen van het kabinet in de aanloop van de grote evacuatie uit Kabul. Dat debat is een paar uur uitgesteld, omdat de Kamer nog op informatie van het kabinet wacht.
Toch wil het Kamerlid "gefaseerd" terugkomen, na maanden van rust. "Maar dit is een intens vak, waarbij je ofwel afwezig ofwel volledig aanwezig bent." Ook het leven als eenmansfractie zal anders zijn. "Dit is niet wat ik gezocht had, ik had het graag anders gezien", zegt Omtzigt. Wel heeft hij zin in het Kamerwerk. Aanstaande vrijdag zal hij uit de doeken doen waar hij zijn aandacht de komende jaren op zal richten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Volksgezondheid probeert tientallen miljoenen euro's terug te krijgen van bedrijven die in de coronaperiode mogelijk onterecht geld hebben opgestreken met de levering van persoonlijke beschermingsmiddelen. Staatssecretaris Vincent Karremans (VVD) schrijft maandag in een Kamerbrief dat het onlangs met één van de partijen is gelukt om tot "een gezamenlijke oplossing" te komen. Dat gebeurde via de landsadvocaat, die bij een aantal transacties verkent welke mogelijkheden er zijn.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Tjebbe van Oostenbruggen (Fiscaliteit) zet het wetsvoorstel voor een nieuwe belasting op vermogensrendement (box 3) door, ondanks harde kritiek van de Raad van State. Het advies van deze belangrijke raadgever is "meegewogen", aldus de NSC-bewindsman. Maar de daarin aangedragen alternatieven leiden volgens hem niet tot een verbetering.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een etmaal na de grote demonstratie in Den Haag tegen het kabinetsbeleid rond Israël heeft de partijloze premier Dick Schoof nog niet hierop gereageerd. Zijn woordvoerder verwijst daarvoor naar minister Caspar Veldkamp (NSC) van Buitenlandse Zaken.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten krijgen vanaf 2026 een bedrag van 7000 euro voor elk betaalbaar huis waarvan de bouw is begonnen. Dat maakte woonminister Mona Keijzer (BBB) bekend. In 2025 is de grens voor betaalbaarheid vastgesteld op 405.000 euro voor een koophuis.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Partij voor de Dieren stemt in met een omstreden voorstel van NSC-Kamerlid Agnes Joseph om pensioendeelnemers inspraak te geven over het overzetten van hun opgebouwde rechten naar het nieuwe stelsel. De partij vindt dat mensen meer te zeggen moeten hebben over wat er met hun pensioengeld gebeurt, en is daarom voor het plan. Dat brengt een meerderheid in de Tweede Kamer een stap dichterbij.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof gaat woensdag langs bij NAVO-topman Mark Rutte om de komende NAVO-top in Den Haag te bespreken. Nederland is gastland, maar Rutte is als secretaris-generaal de gastheer van de top.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) is kritisch over de mededeling van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu dat de humanitaire hulp aan Gaza wordt hervat. De toezegging om een "minimale hoeveelheid hulp" binnen te laten is "gebrekkig en onvoldoende", vindt de NSC-bewindsman. "Voor de catastrofale situatie in Gaza is massale humanitaire hulp onmiddellijk nodig om een einde te maken aan voedselnood en menselijk lijden."
8 uur geleden