Omtzigt stelt voor om elke minster te verbinden aan een regio
DEN HAAG (ANP) - NSC-leider Pieter Omtzigt stelt Dick Schoof voor om elke minister te verbinden aan een regio. Dat gaat de premier "een brug te ver". Maar hij vindt het wel een goed idee om ministers en staatssecretarissen op een andere manier vaker te laten zien buiten Den Haag.
Omtzigt staat open voor andere manieren om de in het hoofdlijnenakkoord uitgesproken intentie in te vullen om de banden met regio's aan te halen. "In een gedeelte van dit land wordt wel degelijk beleefd dat Den Haag best ver weg is", motiveert de politicus.
Hij hoopt dat het nieuwe kabinet daar een wat "geïnstitutionaliseerde" manier van werken in kan vinden. Schoof zegt op dat "woordje" af te haken. Maar hij belooft wel in het najaar met een plan te komen om de band tussen Den Haag en de regio's te versterken.
Sommige steden hebben een wethouder die naast een inhoudelijke portefeuille ook een stadsdeel krijgen toegewezen, weet Omtzigt. Hij ziet zitten om dat "in gelijke vorm" ook te doen in het kabinet. De minister van Binnenlandse Zaken zou dan bijvoorbeeld verantwoordelijk kunnen worden voor Noord-Holland en die van Landbouw voor Friesland, verduidelijkt de NSC-leider. Hij zegt evenwel de "aarzeling" van Schoof te begrijpen en wacht het plan van de premier af.
Meer uit Politiek
BRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) sluit de inzet van Nederland om de veilige doorvaart in de Straat van Hormuz te garanderen niet uit, maar is daarin wel terughoudend. "Nederland wil het gesprek overal over voeren, maar dit is niet een besluit dat je zomaar neemt", zei hij voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) heeft geen uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan de gesprekken die minister-president Jetten maandag voert met vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap. Dat laat CIDI-directeur Naomi Mestrum weten. Het is niet duidelijk wie er wel met Jetten om tafel gaan.
16 uur geledenLEIDEN (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht niet dat progressieve kiezers bij de gemeenteraadsverkiezingen weglopen bij zijn partij D66 omdat ze het coalitieakkoord te rechts vinden. "Ik denk dat de meeste mensen het gewoon kunnen waarderen dat we verantwoordelijkheid nemen nu op landelijk niveau, dat we ook moeilijke keuzes daar niet uit de weg gaan", zei hij zondagmiddag terwijl hij campagne voerde in Leiden.
20 uur geledenLEIDEN (ANP) - Minister-president Rob Jetten spreekt maandag met "vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap" nadat de afgelopen dagen een school in Amsterdam en een synagoge in Rotterdam doelwit waren van explosies. Dit laat hij weten aan een verslaggever van het ANP tijdens het flyeren in Leiden voor de gemeenteraadsverkiezingen. Het gesprek vindt plaats op het ministerie van Algemene Zaken.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als lokale politici worden bedreigd, kunnen zij een telefoontje van minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) verwachten. Bij WNL op Zondag vertelde de CDA-bewindsman dat hij hier sinds zijn beëdiging drie weken geleden een vaste gewoonte van heeft gemaakt. "En dat moet ik veel te vaak doen." De afgelopen anderhalve week heeft hij al "een stuk of vijf" mensen gebeld.
1 dag geledenALMERE (ANP) - De gemeenteraadsverkiezingen maken "ontiegelijk veel uit voor je gewone leven", zei VVD-leider Dilan Yeşilgöz zaterdag in het centrum van Almere. Daar liep ze over de markt in de hoop stemmers over te halen om op haar partij te stemmen bij de verkiezingen komende woensdag. De lokale lijsttrekker Lesley van Hilten hoopt dat mensen de moeite nemen om te gaan stemmen, aangezien de opkomst in Almere bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen slechts 40 procent was.
1 dag geledenALMERE (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz houdt er rekening mee dat de recente explosies bij Joodse panden gelinkt zijn aan Iran. Dat zei ze tijdens een campagnebijeenkomst van de VVD in Almere.
1 dag geleden