Omtzigt stelt voor om elke minster te verbinden aan een regio
DEN HAAG (ANP) - NSC-leider Pieter Omtzigt stelt Dick Schoof voor om elke minister te verbinden aan een regio. Dat gaat de premier "een brug te ver". Maar hij vindt het wel een goed idee om ministers en staatssecretarissen op een andere manier vaker te laten zien buiten Den Haag.
Omtzigt staat open voor andere manieren om de in het hoofdlijnenakkoord uitgesproken intentie in te vullen om de banden met regio's aan te halen. "In een gedeelte van dit land wordt wel degelijk beleefd dat Den Haag best ver weg is", motiveert de politicus.
Hij hoopt dat het nieuwe kabinet daar een wat "geïnstitutionaliseerde" manier van werken in kan vinden. Schoof zegt op dat "woordje" af te haken. Maar hij belooft wel in het najaar met een plan te komen om de band tussen Den Haag en de regio's te versterken.
Sommige steden hebben een wethouder die naast een inhoudelijke portefeuille ook een stadsdeel krijgen toegewezen, weet Omtzigt. Hij ziet zitten om dat "in gelijke vorm" ook te doen in het kabinet. De minister van Binnenlandse Zaken zou dan bijvoorbeeld verantwoordelijk kunnen worden voor Noord-Holland en die van Landbouw voor Friesland, verduidelijkt de NSC-leider. Hij zegt evenwel de "aarzeling" van Schoof te begrijpen en wacht het plan van de premier af.
Meer uit Politiek
WASHINGTON (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft dinsdag met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio gesproken over de inzet van een aantal Europese en Aziatische landen om de Straat van Hormuz te beschermen. Daarbij is wel benadrukt dat er eerst een einde aan de vijandelijkheden moet komen, zei Berendsen na afloop van het gesprek tegen media.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) wil nog niets zeggen over mogelijke maatregelen die het kabinet voorbereidt om de gevolgen van de oorlog in Iran voor Nederlanders te verzachten. Er lijken maatregelen voor honderden miljoenen euro's te worden voorbereid, maar Jetten zei dat de plannen eerst nog besproken moeten worden in de ministerraad.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel van Justitie en Veiligheid heeft geschrokken gereageerd op het nieuws dat een man in een elektrische rolstoel in Utrecht in brand is gestoken. "Dit gaat alle grenzen over."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het CDA "gaat rustig kauwen" op de asielwetten waar de Eerste Kamer maandag en dinsdag over heeft gedebatteerd. De partij bezit de sleutel tot een meerderheid voor de wetten, maar senator Madeleine van Toorenburg wilde dinsdag nog niet prijsgeven of haar fractie voor gaat stemmen. De stemming is volgende week.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet lijkt bereid honderden miljoenen euro's uit te trekken voor maatregelen om de gevolgen van de oorlog in Iran voor burgers en bedrijven te verzachten. Hoeveel precies, is volgens ingewijden nog niet te zeggen omdat het pakket nog "volop in beweging" is.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alexander van Hattem dreigt dat de PVV in de Eerste Kamer tegen de wetten stemt die zijn ingediend door zijn partijgenoot Marjolein Faber, toen zij in het vorige kabinet minister was. Het debat in de senaat over deze wetten en de toevoeging om een illegaal verblijf strafbaar te maken "stemt mij niet vrolijk". Van Hattem heeft vier strenge moties ingediend en vindt de steun hiervoor "dusdanig belangrijk dat ze bepalend kunnen zijn" voor de vraag of de PVV voorstemt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iemand zonder geldige verblijfspapieren moet alleen vrezen voor vervolging als die niet meewerkt aan zijn of haar vertrek. Dat verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) bij het debat in de Eerste Kamer over twee strenge asielwetten, waarvan de strafbaarstelling van illegaliteit een onderdeel is.
14 uur geleden