Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omtzigt stelt voor om elke minster te verbinden aan een regio

Omtzigt stelt voor om elke minster te verbinden aan een regio

DEN HAAG (ANP) - NSC-leider Pieter Omtzigt stelt Dick Schoof voor om elke minister te verbinden aan een regio. Dat gaat de premier "een brug te ver". Maar hij vindt het wel een goed idee om ministers en staatssecretarissen op een andere manier vaker te laten zien buiten Den Haag.

Omtzigt staat open voor andere manieren om de in het hoofdlijnenakkoord uitgesproken intentie in te vullen om de banden met regio's aan te halen. "In een gedeelte van dit land wordt wel degelijk beleefd dat Den Haag best ver weg is", motiveert de politicus.

Hij hoopt dat het nieuwe kabinet daar een wat "geïnstitutionaliseerde" manier van werken in kan vinden. Schoof zegt op dat "woordje" af te haken. Maar hij belooft wel in het najaar met een plan te komen om de band tussen Den Haag en de regio's te versterken.

Sommige steden hebben een wethouder die naast een inhoudelijke portefeuille ook een stadsdeel krijgen toegewezen, weet Omtzigt. Hij ziet zitten om dat "in gelijke vorm" ook te doen in het kabinet. De minister van Binnenlandse Zaken zou dan bijvoorbeeld verantwoordelijk kunnen worden voor Noord-Holland en die van Landbouw voor Friesland, verduidelijkt de NSC-leider. Hij zegt evenwel de "aarzeling" van Schoof te begrijpen en wacht het plan van de premier af.

Meer uit Politiek

Struijs: een minderheidskabinet is voor 50PLUS veel gunstiger

DEN HAAG (ANP) - 50PLUS wil wel meewerken aan een minderheidskabinet, zei partijleider Struijs nadat hij met informateur Sybrand Buma had gepraat. "Dan heb je per onderwerp invloed. Dat is een veel gunstigere situatie voor ons."

10 minuten geleden
Debat strafbaarheid illegaliteit stap dichterbij na vragenronde

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Asiel, VVD) heeft schriftelijk antwoord gegeven op de 277 vragen van Kamerleden over de strafbaarstelling van illegaliteit. Vlak voor de zomervakantie leidde een voorstel van de PVV hierover tot veel ophef, waarop Van Weel een tegenvoorstel deed. Nu de vragen daarover zijn beantwoord, is een Tweede Kamerdebat over zijn zogeheten 'novelle' een stap dichterbij.

19 minuten geleden
Dijk wil liever meerderheidskabinet waaraan hij zelf niet meedoet

DEN HAAG (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk wil een meerderheidskabinet, zei hij voordat hij met informateur Sybrand Buma in gesprek ging. "Zodat er ook wat stabiliteit is, de komende tijd. En niet nog meer ruzie en gedoe." Zelf wil Dijk oppositie voeren, herhaalde hij woensdag.

1 uur geleden
Stoffer heeft voorkeur voor 'centrumrechts meerderheidskabinet'

DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer heeft nog steeds een voorkeur voor een "centrumrechts meerderheidskabinet", zei hij woensdag voor een gesprek met informateur Sybrand Buma. De christelijke politicus vindt het goed dat D66 en CDA hun aanzet voor een coalitieakkoord hebben afgerond, al kan hij zich hier niet volledig in vinden.

3 uur geleden
Dassen staat open voor gedogen, mits het voldoet aan wensen Volt

DEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen staat open voor het gedogen van een minderheidsregering, mits de plannen van dat kabinet voldoen aan de wensen van Volt. Hij noemde een kabinet met JA21 "erg moeilijk" voorafgaand aan zijn gesprek met informateur Sybrand Buma.

4 uur geleden
Van Weel teleurgesteld over reactie Rusland op vredesplan

BRUSSEL (ANP) - Buitenlandminister David van Weel is teleurgesteld over de afhoudende reactie van Rusland op de Amerikaanse vredesvoorstellen. "Dat is niet geheel onverwacht. Wel teleurstellend", zei Van Weel bij aankomst voor overleg met NAVO-collega's in Brussel.

4 uur geleden
Nederlandse overheidsorganisaties gebruiken vaker AI, meldt TNO

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse overheidsorganisaties maken steeds meer gebruik van AI, zo blijkt uit onderzoek door onderzoeksinstituut TNO. Waar bij ministeries, gemeenten, provincies en agentschappen vorig jaar nog slechts 8 AI-toepassingen werden geteld, zijn dat er dit jaar 81.

5 uur geleden