Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omtzigt reed in dienstauto Plasterk naar hotel voor gesprek pers

Omtzigt reed in dienstauto Plasterk naar hotel voor gesprek pers

DEN HAAG (ANP) - Partijleider Pieter Omtzigt is met de dienstauto van Ronald Plasterk naar het hotel gereden voor de veelbesproken afspraak met enkele journalisten. De informateur wist niet dat Omtzigt van plan was om de journalisten te vertellen dat de gespreksronde met PVV, VVD en BBB wat hem betreft voorbij was. De onderhandelaars van de partijen waren verbolgen over het feit dat ze dat via de media moesten vernemen. Bovendien had Omtzigt zelf besloten slechts drie journalisten uit te nodigen in het hotel.

Plasterk had de dienstauto die hij van de Staat mocht gebruiken als informateur die avond niet nodig en zag het als een "royaal gebaar" om deze een keer te delen met Omtzigt. De oud-informateur onthulde het voorval tegenover de Kamer in het debat over zijn eindverslag in de jongste formatieronde. Hij sprak van "misschien een aardig detail". Dat was volgens Plasterk "niet indiscreet om te vermelden".

Plasterk werd ook gevraagd naar zijn columns voor De Telegraaf voorafgaand aan zijn aanstelling als informateur. Daarin had hij geschreven dat de formatie niet ingewikkeld zou zijn en binnen een paar weken kon worden afgerond. Nu erkent Plasterk dat hij zich "verkeken" heeft. En toch wel specifiek op de opstelling van NSC, zei hij in de Tweede Kamer tijdens het debat over zijn eindverslag.

Meer uit Politiek

Kamer verliest volgende week 136 jaar aan ervaring

DEN HAAG (ANP) - Met de wisseling van Tweede Kamerleden verdwijnt volgende week in totaal ongeveer 136 jaar ervaring uit de Tweede Kamer. Dat blijkt uit een berekening van het ANP. De vertrekkende Kamerleden hadden bij elkaar bijna 178 jaar ervaring, terwijl hun vervangers ook weer zo'n 42 jaar aan Kamerwerk mee terugbrengen.

1 uur geleden
VVD overweegt politici deel inkomen te laten afstaan aan partij

DEN HAAG (ANP) - De VVD overweegt haar eigen politici een deel van hun inkomen te laten afstaan aan de partij. Dat staat in een 'dilemmastuk' dat op een ledenvergadering in december aan bod komt. Als er een besluit over wordt genomen, is dat pas in het voorjaar, zegt een VVD-woordvoerder.

6 uur geleden
Verkenner Koolmees ziet voor kerst geen nieuw kabinet op bordes

DEN HAAG (ANP) - Voor de kerst ziet verkenner Wouter Koolmees nog geen nieuw kabinet op het bordes staan. "Die kans acht ik niet heel groot", zei hij vrijdag na drie dagen van overleg met de politieke leiders uit de Tweede Kamer die in de campagne allemaal verklaarden heel snel een nieuw kabinet te willen.

1 dag geleden
Yeşilgöz: VVD is niet over te halen voor coalitie met GL-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA kan VVD-leider Dilan Yeşilgöz op geen enkele manier overhalen om samen in een coalitie te stappen, zei ze voor een gesprek met de linkse leider en verkenner Wouter Koolmees. De politica zei dat "de verschillen enorm" zijn en dat één gesprek dat niet gaat veranderen. "Dan zouden zij richting hun eigen kiezers een eigen draai moeten maken op alle punten. Dat lijkt me niet geloofwaardig."

1 dag geleden
D66 en PVV krijgen beide 26 zetels, bevestigt Kiesraad

DEN HAAG (ANP) - D66 heeft de meeste stemmen gekregen bij de Tweede Kamerverkiezingen vorige week. De partij komt met 26 zetels in de Kamer. De PVV van Geert Wilders heeft evenveel zetels. Het verschil tussen de twee partijen is 29.668 stemmen.

1 dag geleden
Keijzer vindt eigen populariteit onder BBB-stemmers 'bitterzoet'

DEN HAAG (ANP) - Haar relatief grote populariteit onder BBB-kiezers smaakt voor Mona Keijzer "een beetje bitterzoet". Dat heeft de demissionaire woonminister en vicepremier gezegd voor aanvang van de wekelijkse ministerraad. "Ik had natuurlijk liever gezien dat er nog veel meer mensen op BBB gestemd hadden."

1 dag geleden
FVD wil dat de Kamer eerst stemt en dan ministers zoekt

DEN HAAG (ANP) - Lidewij de Vos van Forum voor Democratie wil dat de Tweede Kamer eerst over grote thema's stemt, om vervolgens ministers te zoeken die die wensen gaan uitwerken. Dat idee legt De Vos ook voor aan verkenner Wouter Koolmees (D66), zei ze voordat ze met hem in gesprek ging.

2 dagen geleden