Omtzigt reed in dienstauto Plasterk naar hotel voor gesprek pers
DEN HAAG (ANP) - Partijleider Pieter Omtzigt is met de dienstauto van Ronald Plasterk naar het hotel gereden voor de veelbesproken afspraak met enkele journalisten. De informateur wist niet dat Omtzigt van plan was om de journalisten te vertellen dat de gespreksronde met PVV, VVD en BBB wat hem betreft voorbij was. De onderhandelaars van de partijen waren verbolgen over het feit dat ze dat via de media moesten vernemen. Bovendien had Omtzigt zelf besloten slechts drie journalisten uit te nodigen in het hotel.
Plasterk had de dienstauto die hij van de Staat mocht gebruiken als informateur die avond niet nodig en zag het als een "royaal gebaar" om deze een keer te delen met Omtzigt. De oud-informateur onthulde het voorval tegenover de Kamer in het debat over zijn eindverslag in de jongste formatieronde. Hij sprak van "misschien een aardig detail". Dat was volgens Plasterk "niet indiscreet om te vermelden".
Plasterk werd ook gevraagd naar zijn columns voor De Telegraaf voorafgaand aan zijn aanstelling als informateur. Daarin had hij geschreven dat de formatie niet ingewikkeld zou zijn en binnen een paar weken kon worden afgerond. Nu erkent Plasterk dat hij zich "verkeken" heeft. En toch wel specifiek op de opstelling van NSC, zei hij in de Tweede Kamer tijdens het debat over zijn eindverslag.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariƫr Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.
2 dagen geleden