Omtzigt oppert minderheidskabinet van PVV, VVD en BBB
DEN HAAG (ANP) - Het zou goed zijn als PVV, VVD en BBB gaan overleggen over het vormen van een minderheidskabinet, aldus NSC-leider Pieter Omtzigt. Die drie partijen hebben "kennelijk goed overlegd" de afgelopen tijd, zegt hij verwijzend naar de dagen na zijn eigen vertrek van de formatietafel. In die dagen vormden PVV, VVD en BBB duidelijk een verenigd front.
Het initiatief ligt wat Omtzigt betreft bij die partijen. Welke rol hij daarbij voor zichzelf ziet, gaf hij niet aan. In zijn brief aan leden waarin Omtzigt aankondigt uit de formatie te stappen, schreef hij dat NSC kan "meewerken aan het vormen van een regering" door bijvoorbeeld "constructieve steun aan een minderheidskabinet of een breed extraparlementair kabinet".
Omtzigt kon maandagochtend net als de andere partijleiders het verslag van informateur Ronald Plasterk inzien. Hij heeft hierover een paar opmerkingen gemaakt, aldus de NSC-voorman. Verder verwijst hij al langer naar het verslag. Dat moet meer duidelijk maken over de financiële stukken die de formatietafel heeft gekregen en de stand van de discussie tussen de vier partijen over de grondwet en de rechtsstaat.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Ministers die met "een frisse blik" aan hun taak beginnen, helpen bij het oplossen van onder andere de stikstofcrisis, vindt Rob Jetten. De beoogde premier verdedigt zo de voordracht van Jaimi van Essen als minister van Landbouw. De 34-jarige wethouder in Deventer heeft geen ervaring in Den Haag of met het stikstofprobleem.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In navolging van andere steden sluit de meerderheid van de politieke partijen in de Amsterdamse gemeenteraad samenwerking met Forum voor Democratie (FVD) uit. In de raad van de hoofdstad zitten dertien partijen; elf ervan roepen in een gezamenlijke verklaring op FVD niet te normaliseren.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Theo Henrar wordt vanaf 1 maart de tijdelijke voorzitter van VNO-NCW. Hij is momenteel vicevoorzitter van de werkgeversvereniging en voorzitter van FME, de ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 34-jarige Jaimi van Essen wordt de nieuwe minister van Landbouw. Dat meldt zijn woordvoerder na berichtgeving in Tubantia. Hij is nu nog wethouder in Deventer en houdt zich daar sinds 2024 bezig met energie, milieu en economie. Hiervoor was hij wethouder in de gemeente Losser.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nathalie van Berkel wordt volgens ingewijden staatssecretaris van Financiën voor D66. Ze zit nu nog voor de partij van Rob Jetten in de Tweede Kamer. Zij zat eerder onder meer in de raad van bestuur van uitvoeringsorganisatie UWV.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Stientje van Veldhoven wordt minister van Klimaat en Groene Groei voor D66. Dat bevestigt een ingewijde na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is eerder staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat geweest en zat ook lang voor D66 in de Tweede Kamer.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-senator Willemijn Aerdts wordt de staatssecretaris van Economische Zaken die zich gaat bezighouden met digitale economie en soevereiniteit, bevestigen bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is een expert op het gebied van inlichtingendiensten en voert op dat onderwerp ook het woord in de Eerste Kamer namens haar partij.
13 uur geleden