Omtzigt niet bij formatiedebat na positieve coronatest
DEN HAAG (ANP) - Kamerlid Pieter Omtzigt is positief getest op het coronavirus en moet daardoor het debat over de kabinetsformatie in de Tweede Kamer aan zich voorbij laten gaan. Hij volgt het noodgedwongen "van een afstand", twittert hij.
"Klachten vallen mee vandaag", meldt Omtzigt. Hij heeft naar eigen zeggen het woensdag gepresenteerde coalitieakkoord nog niet helemaal kunnen lezen. "Maar mijn reactie komt wel. Net als doorgronde tegenvoorstellen voor de stukken die niet goed (genoeg) zijn."
Omtzigt werd in maart namens het CDA herkozen als volksvertegenwoordiger. Hij kreeg ongewild een hoofdrol in de kabinetsformatie toen op straat kwam te liggen dat VVD-leider Mark Rutte in een van de eerste verkennende gesprekken zinspeelde op een "functie elders" voor het kritische Kamerlid.
De kwestie leidde tot een diepe vertrouwenscrisis tussen de partijen die aan zet waren om een nieuwe coalitie te smeden. Mede daardoor duurde de kabinetsformatie langer dan ooit.
Omtzigt zelf besloot uiteindelijk het CDA de rug toe te keren omdat hij zich onvoldoende gesteund voelde door de partij. Hij ging verder als onafhankelijk Kamerlid.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen van onderwijs gaat nog niet mee in het verzoek van de Kamer om generatieve AI voor basisschoolleerlingen te verbieden. "Ik snap de zorg heel erg", zei de VVD-staatssecretaris in een debat over haar begroting. "Maar om het nu zo stevig neer te zetten, daar heb ik gewoon echt nog wat meer tijd voor nodig."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer wil dat de 40 miljoen euro die jaarlijks zou worden uitgetrokken voor het renteplafond op de studielening alsnog wordt uitgegeven aan studenten. Ilana Rooderkerk (D66) diende daarvoor een voorstel in samen met het CDA, de VVD, JA21 en de ChristenUnie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Basisschoolleerlingen mogen geen generatieve AI gebruiken, vindt de Tweede Kamer. Een ruime meerderheid steunt een motie van Volt en CDA die het kabinet vraagt om een verbod te regelen. Volt-leider Laurens Dassen dient de motie donderdag in tijdens het debat over de onderwijsbegroting. Kamerleden van PRO, D66, Partij voor de Dieren, DENK, 50PLUS, SP, ChristenUnie en JA21 hebben hun namen er ook onder gezet.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het minimumuurloon gaat vanaf 1 januari 2027 omhoog naar 15,29 euro. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) in een brief aan de Tweede Kamer.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen vond het renteplafond voor studieleningen kort nadat dit in het coalitieakkoord was afgesproken al te duur. In documenten van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap die op verzoek van de Tweede Kamer openbaar zijn gemaakt, schrijven ambtenaren dat de VVD-minister een vast renteplafond van 2,5 procent een te groot risico vindt.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De top van het kabinet komt donderdag weer bijeen om te overleggen hoe een parlementaire meerderheid moet worden gevonden voor het belastingplan voor volgend jaar. Dat melden Haagse bronnen. Premier Rob Jetten, de vicepremiers Bart van den Brink en Dilan Yeşilgöz, minister Eelco Heinen en staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) bespreken dan de uitkomsten van hun gesprekken met de oppositie.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten ziet dat er nog "werk te doen is" bij het tegengaan van racisme en discriminatie in Nederland. Dat heeft hij gezegd in zijn openingsspeech op de vijfde wereldtop van UNESCO over racisme en discriminatie in Den Haag.
15 uur geleden