Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omtzigt na forse kritiek: onzin dat ik problemen slechts aankaart

Omtzigt na forse kritiek: onzin dat ik problemen slechts aankaart

DEN HAAG (ANP) - Volgens Pieter Omtzigt is het "totale onzin" dat hij alleen problemen aankaart maar niet met oplossingen komt, zegt hij in een uitzending van RTL Nieuws. Hij verweert zich daarmee tegen kritiek van verschillende partijen, die hem woensdag en donderdag aanvielen.

Woensdagavond herhaalde CDA-leider Henri Bontenbal in het programma Nieuwsuur zijn kritiek dat Omtzigt in zijn ogen "iets te veel de rol van aanklager vervult" zonder zelf met perspectieven te komen. Volgens Bontenbal doet dat het vertrouwen in de politiek geen goed.

Soortgelijke kritiek kwam na Omtzigts optreden in het radioprogramma Dit is de Dag. Daar sprak Omtzigt de VVD en GroenLinks-PvdA aan op de doorrekeningen van hun verkiezingsprogramma's door het CPB. Zo viel hij de VVD aan op de voorgenomen bezuiniging op het hele budget voor ontwikkelingssamenwerking, en GroenLinks-PvdA op de hogere vermogensbelasting.

Verontwaardigd

Maar Omtzigt heeft het programma van zijn partij NSC zelf niet laten doorrekenen door het CPB, naar eigen zeggen omdat zijn nieuw opgerichte partij daar geen tijd voor had. Ook komt hij niet meer met een overzicht van "plussen en minnen" in zijn programma.

VVD-leider Dilan Yeşilgöz en Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) reageerden verontwaardigd op X. "Zo werkt het niet", schreef Yeşilgöz. Zij verwacht ook van hem dat hij transparant is. Volgens Klaver past Omtzigts opstelling bij iemand uit de oppositie, en niet bij iemand die kans maakt de grootste partij te leiden. "Pieter, durf je eerlijk te worden voor 22 november, of krijgen mensen pas na de verkiezingen de rekening?"

Directe confrontatie

Tegen RTL zegt Omtzigt dat hij dat hij van alle Kamerleden het meeste heeft meegedaan aan debatten waarin wetten kritisch worden doorgelicht. Ook heeft hij veel voorstellen gedaan om wetten te verbeteren, en heeft hij verschillende plannen naar de Kamer gestuurd. Daarin staat onder meer de uitwerking hoe bijvoorbeeld een grondwettelijk hof, wat Omtzigt op wil richten, eruit gaat zien.

Partijen waren lange tijd voorzichtig om Omtzigt aan te vallen, maar inmiddels zoeken meer partijen de directe confrontatie met hem op. Zo daagde D66-leider Rob Jetten Omtzigt donderdag nogmaals uit voor een een-op-eendebat. Eerder viel hij hem al aan omdat Omtzigt geen gratis kinderopvang wil. Volt-leider Laurens Dassen denkt dat Nederland "twintig, dertig, misschien wel veertig stappen achteruit zet" als Omtzigts partij NSC gaat regeren.

Meer uit Politiek

Brekelmans hekelt 'politieke spelletjes' van PVV met asielwetten

DEN HAAG (ANP) - De PVV doet aan "politieke spelletjes" en creëert "politieke chaos" door de steun voor een asielwet van de eigen oud-minister Marjolein Faber aan het wankelen te brengen, zei VVD-fractieleider Ruben Brekelmans bij de talkshow Café Kockelmann. "Nu hebben we eindelijk de kans om dat strenge asielbeleid te krijgen waar heel veel Nederlanders naar snakken. En dan probeert Geert Wilders op het laatste moment weer een stok in de wielen te steken."

4 uur geleden
Kabinet wil subsidie voor overstap naar elektrische auto

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een subsidie in het leven roepen om mensen met een laag inkomen of middeninkomen te helpen bij de aanschaf van een elektrische auto, bevestigen bronnen na berichtgeving door RTL Nieuws. Daarvoor zouden zij dan hun brandstofauto moeten inruilen. Er zou 50 miljoen euro voor worden uitgetrokken.

5 uur geleden
Karremans wil Lelystad Airport openen in oktober 2027

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) wil dat Lelystad Airport in oktober 2027 opengaat voor burgerluchtvaart. Het vliegveld heeft nog geen natuurvergunning, maar de VVD-minister werkt "parallel" aan de andere zaken die nog moeten worden geregeld voordat vakantievluchten vanuit Flevoland kunnen beginnen.

8 uur geleden
Jetten: tempo voorbereidingen missie Hormuz moet omhoog

DEN HAAG (ANP) - Het tempo van de voorbereidingen voor de missie in de Straat van Hormuz moet omhoog. Dan kunnen de landen direct aan de slag zodra er een permanent staakt-het-vuren is, zei premier Rob Jetten vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Eerder op de middag was hij bij een videoconferentie van de bijna vijftig landen die zich hebben aangesloten bij de internationale coalitie.

9 uur geleden
Jetten: wegstemmen asielwetten in senaat zou gemiste kans zijn

DEN HAAG (ANP) - Het zou een "gemiste kans" zijn als de twee strenge asielwetten komende dinsdag worden weggestemd in de Eerste Kamer, vindt Rob Jetten. Tijdens zijn wekelijkse persconferentie zei de minister-president dat de wetten "de snelste weg zijn" om het aantal asielzoekers omlaag te krijgen, zoals zijn kabinet beoogt. Dat terwijl zijn eigen partij D66 neigt naar een tegenstem.

11 uur geleden
Hermans hoopt dat oppositie zorgplannen als geheel bekijkt

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport vindt dat de oppositie naar de zorgplannen als een geheel moet kijken. Het kabinet is vrijdag akkoord gegaan met de verhoging van het eigen risico, maar een meerderheid vinden in de Tweede en Eerste Kamer wordt nog lastig voor de VVD-minister.

11 uur geleden
Sybrand Buma wordt nieuwe vicepresident Raad van State

DEN HAAG (ANP) - CDA-prominent Sybrand Buma wordt de nieuwe vicepresident van de Raad van State. Hij volgt per 1 juli dit jaar Thom de Graaf (D66) op. Buma, nu nog burgemeester van Leeuwarden, was eerder partijleider van het CDA en informateur tijdens de afgelopen kabinetsformatie.

11 uur geleden