Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omtzigt laat vervolggesprekken over aan PVV, VVD en BBB

Omtzigt laat vervolggesprekken over aan PVV, VVD en BBB

DEN HAAG (ANP) - NSC-partijleider Pieter Omtzigt vindt dat het initiatief voor een volgende formatieronde bij PVV, VVD en BBB ligt. Hij zal daar niet standaard bij aanschuiven. Omtzigt is wel nog steeds bereid "constructief mee te denken" en een kabinet met deze drie partijen "eventueel te gedogen", maar zal alleen op verzoek meepraten over bepaalde onderwerpen. Dat laat de woordvoerder van Omtzigt aan het ANP weten, na het bericht van het AD dat Omtzigt niet weer met de drie partijen verder wil praten over samenwerking.

Volgens de woordvoerder van Omtzigt is het ook niet logisch als een partij, die eventueel slechts wil gedogen, de hele tijd bij gesprekken zit van partijen die een coalitie willen vormen. Als NSC wordt gevraagd mee te denken over bepaalde onderwerpen, zal de partij per uitnodiging bekijken of het zinvol is om aan te schuiven.

Oud-informateur Ronald Plasterk zei eerder maandagavond de voorkeur te hebben voor een nieuwe informatieronde met PVV, VVD, NSC en BBB. Deze vier partijen hebben de afgelopen maanden onder zijn leiding gesprekken gevoerd over de vorming van een nieuw kabinet.

Meer uit Politiek

Ondanks winst PVV Venray is D66 grootste na tellen alle gemeenten

VENRAY (ANP) - Net als in 2023 is de PVV de grootste partij geworden in Venray, de laatste gemeente die de verkiezingsuitslag nog bekend moest maken. De partij van Geert Wilders leverde 7,8 procentpunt in ten opzichte van vorige keer en eindigde op 20,1 procent. Grote winnaar, ook in de Limburgse gemeente, was D66. Die partij steeg van 5,6 procent van de stemmen in 2023 naar 15,7 procent nu. Na het tellen van de stemmen van alle Nederlandse gemeenten staat D66 nog altijd bovenaan.

5 uur geleden
Kiesraad: bijzonderheden rond verkiezingen worden onderzocht

DEN HAAG (ANP) - De Kiesraad meldt dat bij hen bekend is dat er ongeldige stemmen zijn geconstateerd in de gemeenten Stein en Westerwolde. "In het algemeen geldt dat dergelijke bijzonderheden terechtkomen in het proces-verbaal van het gemeentelijk stembureau", schrijft de Kiesraad op X. "De komende week onderzoekt de Kiesraad de processen-verbaal uit de gemeenten."

5 uur geleden
Verkiezingsdienst: D66 wint verkiezingen, partij niet in te halen op stemmen

DEN HAAG (ANP) - D66 heeft de verkiezingen gewonnen. De partij kan niet meer worden ingehaald door de PVV. Dat blijkt uit een analyse van de ANP Verkiezingsdienst, op basis van de uitslagen van de gemeenten. De kans is volgens de Verkiezingsdienst aanwezig dat de partij van lijsttrekker Rob Jetten ook een restzetel krijgt en daarmee op zetels groter wordt dan de partij van Geert Wilders.

12 uur geleden
Gedeeltelijke hertelling in Venray nodig, uitslag vrijdagmiddag

VENRAY (ANP) - In Venray zijn medewerkers van de Limburgse gemeente vrijdagochtend nog druk bezig met het tellen van de stemmen. Bij het tellen is gebleken dat de stemmen van een van de grotere stembureaus herteld moeten worden. "Dat gaat naar verwachting twee tot drie uur duren", zegt een woordvoerder van de gemeente.

12 uur geleden
Hermans: slappe markt voor windmolens niet uniek voor Nederland

DEN HAAG (ANP) - Het is het demissionaire kabinet niet gelukt een bedrijf te vinden dat zonder subsidie een groot windmolenpark voor de kust van Texel wil bouwen. Dat komt doordat de marktomstandigheden de afgelopen jaren sterk zijn verslechterd. Die situatie is "niet uniek voor Nederland", benadrukte klimaat- en energieminister Sophie Hermans voor aanvang van de ministerraad.

14 uur geleden
Minister binnenkort naar West-Afrika om te praten over Bolle Jos

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister Foort van Oosten (VVD) is van plan om binnenkort af te reizen naar West-Afrika, onder andere om druk uit te oefenen op Sierra Leone en omliggende landen om Jos Leijdekkers te helpen uitleveren. Nederland heeft Sierra Leone gevraagd om uitlevering van de voortvluchtige drugscrimineel die beter bekend is als Bolle Jos, maar krijgt tot nu toe geen gehoor.

14 uur geleden
Schoof voorziet 'ingewikkelde klus' voor winnaar verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten wacht een "ingewikkelde klus" om na zijn waarschijnlijke overwinning bij de Tweede Kamerverkiezingen een nieuwe regeringscoalitie te smeden. Dat heeft demissionair minister-president Dick Schoof gezegd voor aanvang van de ministerraad. "Ik verwacht dat ik met kerst nog gewoon premier ben", zei hij.

15 uur geleden