Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omtzigt houdt vast aan voorkeur voor minderheidskabinet

Omtzigt houdt vast aan voorkeur voor minderheidskabinet

DEN HAAG (ANP) - Pieter Omtzigt houdt vol dat het zijn voorkeur heeft dat PVV, VVD en BBB een minderheidskabinet vormen waar zijn partij NSC gedoogsteun aan verleent. "Het is de optie die me het meest logisch lijkt", zegt hij. Pas als blijkt dat deze optie niet mogelijk is, moet wat Omtzigt betreft worden onderzocht of een extraparlementair kabinet of zakenkabinet mogelijk is. Daarmee spreekt hij een andere voorkeur uit dan VVD-leider Dilan Yeşilgöz, die een extraparlementair kabinet als de eerste optie ziet.

Sinds december heeft NSC onder leiding van Ronald Plasterk gesproken met PVV, VVD en BBB over de mogelijkheid om een meerderheidskabinet te vormen. Op 10 januari heeft Omtzigt laten weten dat dit geen optie is voor zijn partij. Hij kan zich vinden in de gezamenlijke basislijn die de partijen hebben afgesproken over de grondwet en de rechtstaat. Maar door het verkiezingsprogramma en eerdere uitspraken van de PVV gelooft de NSC-leider niet in een directe samenwerking met de partij.

Mocht het toch tot een extraparlementair kabinet komen, in welke vorm van ook, wil NSC daar in principe geen bewindspersonen aan leveren, zegt hij desgevraagd.

Yeşilgöz had in het debat aangekondigd dat de VVD haar standpunt dat de VVD alleen gedoogsteun zou willen geven, zou loslaten. Ze sprak de hoop uit dat Omtzigt hetzelfde zou doen.

Meer uit Politiek

Passen voor herstemming Gorinchem eerder dan verwacht verstuurd

GORINCHEM (ANP) - De stempassen voor de herverkiezingen in Gorinchem zijn eerder dan verwacht verstuurd. De gemeente dacht de passen voor de herstemming op 20 april bij alle kiesgerechtigden te bezorgen, maar dat wordt 15 april nadat "samen met de drukker alles op alles is gezet", aldus een gemeentewoordvoerder.

7 uur geleden
Berendsen belt met Pakistan over 'schenden bestand' in Libanon

DEN HAAG/ISLAMABAD (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen heeft met de bemiddelaar van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zijn zorgen gedeeld over de schending daarvan in Libanon. Berendsen belde vrijdag met zijn ambtgenoot in Pakistan, dat hielp het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten tot stand te brengen.

7 uur geleden
Kabinet trekt enkele tonnen uit voor Joodse studenten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt eenmalig 350.000 euro uit voor Joodse studenteninitiatieven. "Zodat zij hun eigen culturele tradities en gewoontes op die campussen verder kunnen vormgeven", zei onderwijsminister Rianne Letschert tegen het ANP. Ook komen er gesprekken tussen onderwijsinstellingen en lokale autoriteiten.

7 uur geleden
Yeşilgöz: bezoek Jetten aan Trump ongemakkelijk maar waardevol

DEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde eerder deze week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.

9 uur geleden
Oud-PvdA-Kamerlid Rob Oudkerk wil nieuwe partij oprichten

HILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".

13 uur geleden
Jetten spreekt maandag oud-minister en senatoren in Washington

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) spreekt maandag tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad Washington onder meer met oud-buitenlandminister Mike Pompeo, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst in een persbericht. Pompeo was van 2018 tot en met 2021 minister van Buitenlandse Zaken onder president Donald Trump.

15 uur geleden
Ongeduldige Kamer wil energierekening voor huishoudens verlagen

DEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.

1 dag geleden