Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omtzigt heeft vertrouwen in informateur Kim Putters

Omtzigt heeft vertrouwen in informateur Kim Putters

ZWOLLE (ANP) - NSC-leider Pieter Omtzigt heeft tijdens de eerste ledenbijeenkomst, opnieuw, een warm pleidooi gehouden voor andere kabinetsvormen dan de meerderheidskabinetten die Nederland de afgelopen decennia heeft gehad. Hij denkt daarbij aan een minderheidskabinet of een extraparlementair kabinet. Omtzigt zei vertrouwen te hebben in informateur Kim Putters, die de komende weken de mogelijkheden van varianten op het voor Nederland gebruikelijke meerderheidskabinet gaat onderzoeken.

"Wat misschien op het eerste gezicht vreemd of exotisch lijkt, kan een passende oplossing worden voor de huidige politieke impasse. Het heeft de potentie om de grote problemen van Nederland aan te pakken", zei Omtzigt. Een andere kabinetsvorm is "geen moetje, maar juist wenselijk", zei de NSC-partijleider.

Putters heeft de afgelopen tien jaar "uitgebreid geschreven over de echte problemen van Nederlandse gezinnen, over problemen die mensen lange tijd niet gezien hadden in Den Haag. Hij weet, hij kent en voelt die onzichtbare problemen", zei Omtzigt. "Ik heb er vertrouwen in dat hij de juiste persoon is om tot een regeringsformatie te komen. En dat is hard nodig."

Appgroep

Aan de leden lichtte hij nogmaals toe dat samenwerken in een kabinet met PVV een stap te ver is, ondanks de afspraken die zijn gemaakt over de rechtsstaat.

Voor de start van de bijeenkomst lieten enkele leden zich wisselend uit over de stap van de fractie om te stoppen met onderhandelen. "Het is een ingewikkelde positie waarin de partij zich bevindt", zegt Arnela (die haar achternaam niet wil noemen). "Je kunt niet iedereen tevreden stellen, maar je hebt wel een grote verantwoordelijkheid omdat NSC twintig zetels bij de verkiezingen behaalde." Toch voelt ze "in eerste instantie" niets voor samenwerking met de PVV.

In de appgroep van Utrechtse NSC-leden waarin ze zit, hoort ze daar uiteenlopende opvattingen over. Een deel van de leden wil volgens haar niets van samenwerking met de PVV weten, anderen hebben daar geen moeite mee. Luuk Stoker, die naar eigen zeggen geen verstand van politiek heeft, heeft de voorkeur voor een minderheidskabinet. Hij heeft er echter ook geen probleem als er toch straks een meerderheidskabinet van PVV, VVD, NSC en BBB komt.

Meer uit Politiek

Nederland stuurt twee helikopters naar Belgische natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - Nederland schiet België met twee helikopters van Defensie te hulp om te helpen met het blussen van de natuurbrand in het natuurgebied van de Hoge Venen. Dat meldt buitenlandminister Tom Berendsen op X. Het gaat om twee Chinook-transporthelikopters, die met een speciale waterzak (bambi bucket) duizenden liters water tegelijk kunnen scheppen en die boven een brand uitstorten.

1 dag geleden
Dekker vervangt De Vos tijdelijk als fractievoorzitter FVD

DEN HAAG (ANP) - Ralf Dekker vervangt Lidewij de Vos als fractievoorzitter van Forum voor Democratie tijdens het zwangerschapsverlof van De Vos. Dat bevestigt hij na een berichtje op X. De Vos meldde eerder dat zij na het zomerreces van de Tweede Kamer met verlof gaat. De Tweede Kamer komt op 1 september terug van het zomerreces.

2 dagen geleden
Boelema: nog niets onomkeerbaars gebeurd met vergunningen

DEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant heeft het voornemen de vergunning van vijf pluimveebedrijven in te trekken, maar "er is nog niets onomkeerbaars gebeurd". Die boodschap gaf gedeputeerde Saskia Boelema (handhaving en vergunningen) vrijdag tijdens de extra vergadering van de Brabantse provinciale politiek over het plan.

2 dagen geleden
Jetten nodigde BBB niet uit voor gesprek, maar staat ervoor open

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten heeft oppositiepartij BBB nog niet uitgenodigd voor gesprekken over de begroting. "Omdat we voor de zomer tot de conclusie kwamen dat het wat minder zin had. Als dat nu wel het geval is, ga ik graag dat gesprek aan", zei hij bij zijn wekelijkse persconferentie. Zonder steun van de BBB heeft de minderheidscoalitie PRO nodig om in de Eerste Kamer tot een meerderheid te komen. Coalitiepartij VVD heeft moeite met samenwerking met de linkse partij.

2 dagen geleden
Jetten: niet optreden bij snelwegtractoren is geen goed signaal

DEN HAAG (ANP) - Het was "geen goed signaal" van de politie Oost-Brabant, die donderdag aankondigde alleen in te grijpen als tractoren de snelweg blokkeerden en niet als zij daar langzaam zouden rijden, zei premier Rob Jetten vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Vrijdagochtend kwamen twee mensen om het leven bij een botsing in de staart van de file, die ontstond door tractoren op de snelweg. Volgens de premier moeten de politie, het Openbaar Ministerie (OM) en de burgemeester "nabespreken" hoe het vrijdag zo fout kon gaan.

2 dagen geleden
Kabinet tegen boeren na ongeval: demonstreer niet op snelwegen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet roept boeren op niet met tractoren op snelwegen te demonstreren. Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA), die gaat over het demonstratierecht, doet die oproep nadat er vrijdag twee doden waren gevallen op de A59. Zij kwamen om bij een botsing in de staart van een file, die het gevolg was van trekkers op de snelweg.

2 dagen geleden
Wilders pleit op social media voor 'massadeportaties'

DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders heeft in een bericht op X gepleit voor "massadeportaties". Tegen welke groep de PVV-leider zich richt, maakt hij niet precies duidelijk, maar hij heeft het over "crimineel tuig". Daarbij deelt hij een bericht van AT5 over een man die iemand in Amsterdam tot seksuele handelingen dwong.

2 dagen geleden