Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omtzigt heeft vertrouwen in informateur Kim Putters

Omtzigt heeft vertrouwen in informateur Kim Putters

ZWOLLE (ANP) - NSC-leider Pieter Omtzigt heeft tijdens de eerste ledenbijeenkomst, opnieuw, een warm pleidooi gehouden voor andere kabinetsvormen dan de meerderheidskabinetten die Nederland de afgelopen decennia heeft gehad. Hij denkt daarbij aan een minderheidskabinet of een extraparlementair kabinet. Omtzigt zei vertrouwen te hebben in informateur Kim Putters, die de komende weken de mogelijkheden van varianten op het voor Nederland gebruikelijke meerderheidskabinet gaat onderzoeken.

"Wat misschien op het eerste gezicht vreemd of exotisch lijkt, kan een passende oplossing worden voor de huidige politieke impasse. Het heeft de potentie om de grote problemen van Nederland aan te pakken", zei Omtzigt. Een andere kabinetsvorm is "geen moetje, maar juist wenselijk", zei de NSC-partijleider.

Putters heeft de afgelopen tien jaar "uitgebreid geschreven over de echte problemen van Nederlandse gezinnen, over problemen die mensen lange tijd niet gezien hadden in Den Haag. Hij weet, hij kent en voelt die onzichtbare problemen", zei Omtzigt. "Ik heb er vertrouwen in dat hij de juiste persoon is om tot een regeringsformatie te komen. En dat is hard nodig."

Appgroep

Aan de leden lichtte hij nogmaals toe dat samenwerken in een kabinet met PVV een stap te ver is, ondanks de afspraken die zijn gemaakt over de rechtsstaat.

Voor de start van de bijeenkomst lieten enkele leden zich wisselend uit over de stap van de fractie om te stoppen met onderhandelen. "Het is een ingewikkelde positie waarin de partij zich bevindt", zegt Arnela (die haar achternaam niet wil noemen). "Je kunt niet iedereen tevreden stellen, maar je hebt wel een grote verantwoordelijkheid omdat NSC twintig zetels bij de verkiezingen behaalde." Toch voelt ze "in eerste instantie" niets voor samenwerking met de PVV.

In de appgroep van Utrechtse NSC-leden waarin ze zit, hoort ze daar uiteenlopende opvattingen over. Een deel van de leden wil volgens haar niets van samenwerking met de PVV weten, anderen hebben daar geen moeite mee. Luuk Stoker, die naar eigen zeggen geen verstand van politiek heeft, heeft de voorkeur voor een minderheidskabinet. Hij heeft er echter ook geen probleem als er toch straks een meerderheidskabinet van PVV, VVD, NSC en BBB komt.

Meer uit Politiek

Er ligt gewoon een heel goed belastingplan, zegt Van den Brink

DEN HAAG (ANP) - Asielminister en vicepremier Bart van den Brink houdt vol dat er "gewoon een heel goed belastingplan" ligt. Tegelijkertijd erkent hij dat er nog geen deal met de oppositie is waarmee steun voor het belastingplan in het parlement verzekerd is.

1 dag geleden
Ministerraad komt dinsdag extra bijeen over belastingplan, box 3

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt dinsdagochtend om 09.00 uur bijeen voor een extra ingelaste ministerraad. Daarin wordt besloten hoe het verder moet met het belastingplan voor volgend jaar en met de plannen voor aanpassing van de belasting op inkomen uit vermogen op de langere termijn. Dat meldt een woordvoerder van minister-president Rob Jetten.

1 dag geleden
Top kabinet nog altijd in overleg over belastingplan en box 3

DEN HAAG (ANP) - De top van het kabinet overlegt nog altijd over de situatie die is ontstaan rond het belastingplan voor volgend jaar en de plannen voor de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3) op de langere termijn. De spanning is verder opgelopen nu gesprekken met meerdere oppositiepartijen afgelopen weekeinde niet tot de gehoopte doorbraak hebben geleid.

1 dag geleden
Linkse oppositie roept kabinet op: stop met knutselen aan box 3

DEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen PRO en Volt roepen het kabinet op te stoppen met de voorgestelde aanpassingen aan de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). Zij wijzen op het zeer kritische advies van de Raad van State, die de wijzigingen die het kabinet onder hoge tijdsdruk wil doorvoeren onverantwoord en onuitvoerbaar noemt.

1 dag geleden
PRO wil veiligheidseisen tegen verslavende sociale media in wet

DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland komt met een voorstel om veiligheidseisen voor sociale media wettelijk vast te leggen. Daarmee moeten verslavende algoritmes verboden worden. PRO-Kamerlid Barbara Kathmann dient haar wetsvoorstel deze maandag in.

2 dagen geleden
Klaver: kabinet beweegt van ons weg, discussie gaat naar Kamer

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver zegt dat het kabinet van hem en Volt-leider Laurens Dassen afbeweegt. "De politieke wil om met ons samen te werken, is er niet", zei hij na een overleg op zaterdag in het Catshuis. Klaver vreest dat het belastingplan nu zonder meerderheid woensdag in de Tweede Kamer wordt behandeld.

3 dagen geleden
Rechtse partijen zien nog opening voor akkoord met kabinet

DEN HAAG (ANP) - JA21, BBB en de SGP zien nog mogelijkheden om met het kabinet tot een akkoord over het belastingplan te komen. Na een digitaal overleg zaterdag zeiden de drie partijen in een verklaring dat ze aanknopingspunten zien.

3 dagen geleden