Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omtzigt had eerder financiële info van Plasterk willen hebben

Omtzigt had eerder financiële info van Plasterk willen hebben

DEN HAAG (ANP) - NSC-leider Pieter Omtzigt had eerder financiële informatie van informateur Ronald Plasterk willen krijgen, zei hij in de talkshow Humberto. Het gaat om 21 brieven waarin ministeries dieper ingaan op hun financiële situatie. "Ik heb die informatie nodig", aldus Omtzigt.

De brieven werden tussen 23 en 31 januari naar de informateur gestuurd. Omtzigt zegt pas maandag op de hoogte te zijn gesteld van de stukken. Dat is volgens hem veel te laat. Financiën zijn cruciaal in de formatie, benadrukte de NSC-leider in het praatprogramma.

Omtzigt heeft dinsdagmorgen zijn bezwaren aan Plasterk toegelicht. Hij heeft de informateur later op de dag via de app laten weten te stoppen met de gesprekken. Uit de documenten blijkt volgens Omtzigt dat de schatkist er veel slechter voor staat dan gedacht. "Er kan veel minder dan gehoopt."

De sfeer tijdens de coalitieonderhandelingen was niet altijd "geweldig", verklaarde Omtzigt. Hij zegt zich ook gestoord te hebben aan het feit dat een vertrouwelijk gesprek tussen de leiders van de PVV, VVD, NSC en BBB maandag op het ministerie van Justitie is gelekt aan de Telegraaf.

Meer uit Politiek

Palmen: toeslagenouders merken niets van opgedoken datakluis

DEN HAAG (ANP) - Gedupeerde ouders gaan niets merken van de vondst van tientallen miljoenen documenten met betrekking tot het schandaal rond de kinderopvangtoeslag in een datakluis van de Belastingdienst. Ook niet als daar gegevens bij zitten waaruit blijkt dat zij ten onrechte of te ruimhartig zijn gecompenseerd. Dat heeft partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) gezegd in een Kamerdebat.

10 minuten geleden
Coalitie wil bedrijven tegemoetkomen in elektriciteitskosten

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, CDA en VVD willen bedrijven tegemoetkomen in de kosten voor elektriciteit. Geld dat daarvoor is klaargezet in het coalitieakkoord voor 2028, wil de minderheidscoalitie eerder uitgeven, zeggen de partijen donderdag in een debat over de verduurzaming van de industrie.

26 minuten geleden
Kamer wil opheldering over datakluis met toeslagendocumenten

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is zeer ontstemd omdat een datakluis met tientallen miljoenen documenten die betrekking hebben op het toeslagenschandaal jarenlang buiten beeld is gebleven. Onder meer de regeringspartijen D66, CDA en VVD hebben daar in een debat met partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) opheldering over gevraagd.

1 uur geleden
Jetten ontmoet oppositieleider en Nobelprijswinnaar Machado

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado ontvangen op zijn ministerie. Zij won vorig jaar de Nobelprijs voor de Vrede.

20 uur geleden
PVV steunt reparatiewet niet die nodig is voor asielwetten Faber

DEN HAAG (ANP) - De PVV geeft geen steun aan de reparatiewet die in de Eerste Kamer nodig is voor een meerderheid voor de asielplannen van het vorige kabinet. Dat schrijft PVV-senator Alexander van Hattem op X. De 'reparatie' was bedoeld om een van de twee asielwetten van voormalig PVV-minister Marjolein Faber minder streng te maken voor wie hulp biedt aan mensen die hier illegaal verblijven. Maar daar wil de PVV-fractie in de senaat niet aan, aldus Van Hattem.

21 uur geleden
Berendsen bespreekt missie in Straat van Hormuz met Rubio

WASHINGTON (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft dinsdag met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio gesproken over de inzet van een aantal Europese en Aziatische landen om de Straat van Hormuz te beschermen. Daarbij is wel benadrukt dat er eerst een einde aan de vijandelijkheden moet komen, zei Berendsen na afloop van het gesprek tegen media.

1 dag geleden
Jetten geeft nog niets prijs over verzachten gevolgen Iran-oorlog

LONDEN (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) wil nog niets zeggen over mogelijke maatregelen die het kabinet voorbereidt om de gevolgen van de oorlog in Iran voor Nederlanders te verzachten. Er lijken maatregelen voor honderden miljoenen euro's te worden voorbereid, maar Jetten zei dat de plannen eerst nog besproken moeten worden in de ministerraad.

1 dag geleden