Omtzigt gaat langs bij informateurs Remkes en Koolmees
DEN HAAG (ANP) - Kamerlid Pieter Omtzigt gaat woensdagmiddag langs bij informateurs Johan Remkes en Wouter Koolmees. De informateurs spreken 's ochtends eerst met de fractievoorzitters van de formerende partijen VVD, D66, CDA en de ChristenUnie. Zij zijn zelf niet meer aanwezig bij het gesprek met Omtzigt, die eerder dit jaar uit het CDA stapte.
Het bezoek van het bekende Kamerlid was vorige maand al aangekondigd, in het kader van de "verdiepende fase" waarin de formatie zich volgens Koolmees nu begeeft. De kopstukken spreken nog met gedupeerden van het toeslagenschandaal, en later deze week spreken ze met gedupeerden in Groningen.
Omtzigt heeft zijn tanden gezet in die toeslagenaffaire en bepleit een nieuwe bestuurscultuur. Hij uitte eerder zijn onvrede over het feit dat hij nog niet was uitgenodigd bij de informateurs. Maanden geleden zijn alle fractievoorzitters meerdere keren langsgeweest bij verscheidene informateurs (en daarvoor verkenners). Maar Omtzigt zat toen ziek thuis, waardoor hij als enige fractie nog niet met een informateur had gesproken.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Ook coalitiepartij CDA is kritisch op de manier waarop minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking) de miljoenenbezuiniging op hulpgeld voor UNRWA ongedaan wil maken. Afgelopen maandag liet de D66-bewindsman weten dat hij de bezuiniging op de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen dit jaar al wil terugdraaien door in september een aanpassing te doen in de volgende begroting.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor 9 euro per maand moeten mensen in de daluren door heel Nederland kunnen reizen, vindt GroenLinks-PvdA. Tweede Kamerlid Habtamu de Hoop stelde zo'n tijdelijk "klimaatticket" voor in een debat over openbaar vervoer, met het oog op de stijgende brandstofprijzen. Het zou van mei tot september moeten gelden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat meer ruimte zoeken om op zee windenergie op te wekken, staat in een dinsdag gepubliceerd document. De plekken die tot nu toe zijn aangewezen, zijn mogelijk nog niet genoeg om het doel van 40 gigawatt te halen.
17 uur geledenBREDA (ANP) - Oekraïne zit op een duidelijke koers naar een EU-lidmaatschap, schrijft buitenlandminister Tom Berendsen op X. Dinsdag werd de jaarlijkse "Lviv-conferentie" gehouden in Breda, waarbij Nederland en Oekraïne samenwerken om dichter bij een toetreding tot de Europese Unie te komen. "We staan klaar om elke stap te ondersteunen", aldus Berendsen.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie onder het aankomende vuurwerkverbod toch vuurwerk legaal wil afsteken, moet minimaal 18 jaar zijn, vindt de Tweede Kamer. Een motie van CDA en Partij voor de Dieren waar dat voorstel in staat, kreeg dinsdag steun van een Kamermeerderheid.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland maakt 6 miljoen euro extra vrij voor humanitaire hulp aan slachtoffers van de oorlog in het Midden-Oosten. "De humanitaire situatie in het #MiddenOosten verslechtert snel. Juist nu hulp onder druk staat, moeten we meer doen", laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) dinsdag op X weten.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Senator Robert van Gasteren is niet langer welkom in de fractie van BBB in de Eerste Kamer. Dat meldt een woordvoerder van BBB. Aanleiding is dat Van Gasteren afgelopen vrijdag tijdens een ledenbijeenkomst publiekelijk zijn lidmaatschap van de partij opzegde.
1 dag geleden