Omtzigt en Van der Plas twisten op X over koranverbod in formatie
DEN HAAG (ANP) - Partijleiders Pieter Omtzigt (NSC) en Caroline van der Plas (BBB) discussieerden zondag op X of tijdens de formatie nou wel of niet een koranverbod op de onderhandelingstafel lag. Het onderwerp kwam ter sprake tijdens een interview met Omtzigt in WNL op Zondag.
Omtzigt zei daarin zonder de PVV te noemen dat "een partij" een gevangenisstraf van vijf jaar wilde op het bezit van een koran, en ook een bezoek aan een moskee moest strafbaar worden. Voor de NSC-leider waren deze anti-islamvoorstellen vaak reden voor "forse gesprekken en clashes" aan de onderhandelingstafel.
Van der Plas reageert op X dat Omtzigt een verkeerde voorstelling van zaken geeft. "Even for the record: Verbod op bezit van Koran is nooit 'op tafel' geweest bij de onderhandelingen. Dit was wetsvoorstel van jaren geleden waar nooit wat mee is gedaan", schrijft Van der Plas. PVV-leider Geert Wilders heeft de omstreden voorstellen direct ingetrokken toen de onderhandelingen startten, aldus de BBB-voorvrouw.
Maar volgens Omtzigt hebben de plannen van Wilders wel degelijk enkele weken op tafel gelegen en zijn ze ook daadwerkelijk besproken. "Deze voorstellen lagen op tafel en we spraken er vrij lang en intens over." Hij stelt voor om na de kerst in Enschede of Deventer, waar respectievelijk Omtzigt en Van der Plas wonen, "een kop koffie te drinken".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een grote opgave, zo noemen de commissarissen van de Koning in de twaalf provincies de opdracht die hun gemeenten hebben gekregen voor de opvang van asielzoekers. De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) maakte vrijdag bekend hoeveel opvangplaatsen in elke provincie geregeld moeten worden. Wettelijk gezien had dat al voor 1 februari bekend moeten zijn, maar Van den Brinks voorganger Mona Keijzer besloot dat aan de nieuwe minister over te laten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Rob Jetten wil de komende tijd in contact komen met jongeren en mensen buiten zijn bubbel, vertelde de nieuwe premier vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "Organiseer voor mij werkbezoeken op plekken waar ze misschien niet verwachten dat de premier of een D66'er langskomt", heeft de nieuwe premier zijn ambtenaren gevraagd. "Want ik wil juist daar van mensen horen: hoe kijken ze tegen de overheid aan, waar lopen ze tegenaan, waar zijn ze boos over?"
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten gaat aanstaande dinsdag voor het eerst in zijn huidige functie naar Brussel. Hij spreekt daar in de avond onder anderen met NAVO-baas en voormalig premier Mark Rutte. Jetten was in het laatste kabinet-Rutte minister voor Klimaat en Energie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet betreurt het dat Russische en Belarussische sporters volgende maand onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Er gaat een regeringsdelegatie naar het sportevenement, maar die zal geen bijeenkomsten bijwonen waar de vlaggen of volksliederen van deze landen te zien of te horen zijn.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het onderzoek naar de branden rond het spoor in Amsterdam tijdens de NAVO-top loopt nog en justitieminister David van Weel kan nog niet zeggen of Russen daarachter zaten. "Ik kan het niet uitsluiten, maar vooralsnog hebben we daar geen aanwijzingen voor."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed dat het gehackte telecombedrijf Odido geen losgeld betaalt aan de hackers, stelt minister David van Weel van Justitie en Veiligheid. "We moeten criminaliteit niet belonen", zei hij na afloop van de ministerraad.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Belastingdienst, D66) ziet "geen aanleiding" om te twijfelen aan de veiligheid van een nieuw IT-systeem voor de inning van de btw. De software wordt geleverd door een Amerikaans bedrijf, wat volgens sommige deskundigen riskant is gezien het gedrag van de regering-Trump jegens bondgenoten.
1 dag geleden