Omtzigt: bezoek Wilders aan Netanyahu kan, niet heel verstandig
DEN HAAG (ANP) - Het staat PVV-leider Geert Wilders vrij een bezoek te brengen aan de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, ook nu die door het Internationaal Strafhof (ICC) verdacht wordt van oorlogsmisdaden, vindt ook NSC-voorman Pieter Omtzigt. "Ik vind het niet heel verstandig, maar ik snap dat hij het doet."
Het ICC vaardigde vorige week een arrestatiebevel uit tegen onder anderen Netanyahu. Het hof zegt dat er aanwijzingen zijn dat hij als regeringsleider verantwoordelijkheid draagt voor in Gaza gepleegde misdrijven. Wilders sprak daar op X schande van en kondigde meteen aan dat hij bij zijn al eerder geplande bezoek aan Israël ook de premier zou spreken.
"Ik zou het zelf niet doen", zei Omtzigt over die ontmoeting. Tegelijkertijd erkende hij dat hij vanuit zijn functie als Tweede Kamerlid ook zelf weleens mensen spreekt "die omstreden zijn bij andere groepen". Dat is volgens Omtzigt "je goed recht als politicus". Hij benadrukte ook dat Netanyahu verdachte is en nog nergens voor is veroordeeld.
NSC-minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) zei eerder dat het voorgenomen bezoek van Wilders aan Israël "haaks" staat op het kabinetsbeleid en in strijd zou zijn met de afspraken die de coalitiepartijen onderling hebben gemaakt. Hij werd vrijdag na de ministerraad evenwel teruggefloten door premier Dick Schoof, die zei dat de fractieleiders van de partijen daar helemaal niet aan gehouden zijn.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 gaat met Hart voor Den Haag praten over de vorming van een nieuwe coalitie in Den Haag, heeft de fractie besloten. Eerder verzette de partij zich tegen samenwerking, maar vorige week deed verkenner Ahmed Aboutaleb een dringend beroep op D66 om toch in gesprek te gaan met partijleider Richard de Mos. Dat heeft D66 over de streep getrokken.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.
1 dag geleden