Omtzigt bedankt definitief voor uitnodiging Plasterk
DEN HAAG (ANP) - NSC-leider Pieter Omtzigt gaat niet in op de uitnodiging van informateur Ronald Plasterk voor een gesprek woensdagavond, zegt het Tweede Kamerlid Eddy van Hijum. Hij was de secondant van Omtzigt bij de onderhandelingen tijdens de formatie.
Het is duidelijk dat de gesprekken zijn afgerond, aldus Van Hijum die een van de medeoprichters van de partij is. De NSC-fractie liet dinsdag in een mail aan de leden weten dat de onderhandelingen met PVV, VVD en BBB klaar zijn. Dat leidde tot veel verbazing bij deze drie partijen.
Omtzigt zei in de talkshow Humberto zich te ergeren aan het feit dat hij deze week pas hoorde dat er 21 brieven liggen van ministeries over hun financiën. Die brieven waren eind vorige maand binnengekomen bij de informateur. Omtzigt had die brieven eerder willen inzien.
Bezuinigingen
De financiën staan er veel slechter voor dan gedacht, aldus Omtzigt. Volgens hem draait de formatie in wezen om de schatkist omdat de staat daarvan duidelijk maakt welke plannen wel en niet uitgevoerd kunnen worden. De brieven worden bij het verslag van Plasterk openbaar, aldus Van Hijum.
Vooral de PVV en BBB hebben plannen die niet financieel onderbouwd zijn. De NSC en VVD willen dat de schatkist op orde blijft. De VVD pleit al langer voor bezuinigingen. Volgens Van Hijum zullen de partijen met hun plannen terug naar de tekentafel moeten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink gaat deze week hard zijn best doen om in de Eerste Kamer steun te krijgen voor de twee strenge asielwetten. "Jazeker wel. Ik zet alles in wat nodig is", zei de CDA-bewindsman donderdagmiddag tegen journalisten. Die steun voor één van deze wetten is onzeker geworden toen de PVV woensdag bekendmaakte wél voor de wetten van partijgenoot Marjolein Faber te stemmen, maar niet voor de reparatie van de toevoeging die een illegaal verblijf strafbaar maakt.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gedupeerde ouders gaan niets merken van de vondst van tientallen miljoenen documenten met betrekking tot het schandaal rond de kinderopvangtoeslag in een datakluis van de Belastingdienst. Ook niet als daar gegevens bij zitten waaruit blijkt dat zij ten onrechte of te ruimhartig zijn gecompenseerd. Dat heeft partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) gezegd in een Kamerdebat.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, CDA en VVD willen bedrijven tegemoetkomen in de kosten voor elektriciteit. Geld dat daarvoor is klaargezet in het coalitieakkoord voor 2028, wil de minderheidscoalitie eerder uitgeven, zeggen de partijen donderdag in een debat over de verduurzaming van de industrie.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is zeer ontstemd omdat een datakluis met tientallen miljoenen documenten die betrekking hebben op het toeslagenschandaal jarenlang buiten beeld is gebleven. Onder meer de regeringspartijen D66, CDA en VVD hebben daar in een debat met partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) opheldering over gevraagd.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado ontvangen op zijn ministerie. Zij won vorig jaar de Nobelprijs voor de Vrede.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV geeft geen steun aan de reparatiewet die in de Eerste Kamer nodig is voor een meerderheid voor de asielplannen van het vorige kabinet. Dat schrijft PVV-senator Alexander van Hattem op X. De 'reparatie' was bedoeld om een van de twee asielwetten van voormalig PVV-minister Marjolein Faber minder streng te maken voor wie hulp biedt aan mensen die hier illegaal verblijven. Maar daar wil de PVV-fractie in de senaat niet aan, aldus Van Hattem.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft dinsdag met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio gesproken over de inzet van een aantal Europese en Aziatische landen om de Straat van Hormuz te beschermen. Daarbij is wel benadrukt dat er eerst een einde aan de vijandelijkheden moet komen, zei Berendsen na afloop van het gesprek tegen media.
2 dagen geleden