Omtzigt bedankt definitief voor uitnodiging Plasterk
DEN HAAG (ANP) - NSC-leider Pieter Omtzigt gaat niet in op de uitnodiging van informateur Ronald Plasterk voor een gesprek woensdagavond, zegt het Tweede Kamerlid Eddy van Hijum. Hij was de secondant van Omtzigt bij de onderhandelingen tijdens de formatie.
Het is duidelijk dat de gesprekken zijn afgerond, aldus Van Hijum die een van de medeoprichters van de partij is. De NSC-fractie liet dinsdag in een mail aan de leden weten dat de onderhandelingen met PVV, VVD en BBB klaar zijn. Dat leidde tot veel verbazing bij deze drie partijen.
Omtzigt zei in de talkshow Humberto zich te ergeren aan het feit dat hij deze week pas hoorde dat er 21 brieven liggen van ministeries over hun financiën. Die brieven waren eind vorige maand binnengekomen bij de informateur. Omtzigt had die brieven eerder willen inzien.
Bezuinigingen
De financiën staan er veel slechter voor dan gedacht, aldus Omtzigt. Volgens hem draait de formatie in wezen om de schatkist omdat de staat daarvan duidelijk maakt welke plannen wel en niet uitgevoerd kunnen worden. De brieven worden bij het verslag van Plasterk openbaar, aldus Van Hijum.
Vooral de PVV en BBB hebben plannen die niet financieel onderbouwd zijn. De NSC en VVD willen dat de schatkist op orde blijft. De VVD pleit al langer voor bezuinigingen. Volgens Van Hijum zullen de partijen met hun plannen terug naar de tekentafel moeten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA heeft dinsdag aangifte gedaan tegen twee PVV'ers om AI-afbeeldingen die zij maakten van Frans Timmermans. Dat bevestigen de partij en het Openbaar Ministerie (OM) woensdag na berichtgeving van RTL Nieuws. De partij liet eerder al weten van plan te zijn de aangifte te doen.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Formerende partijen D66 en CDA spreken donderdag verder met elkaar over defensie en veiligheid. Ze hebben gesprekken gepland met een vertegenwoordiger van de NAVO, medewerkers van de ministeries van Defensie en Buitenlandse Zaken en van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz heeft woensdagochtend "een goed gesprek" gehad met Hans Wijers, die vorige week opstapte als informateur nadat bekend was geworden dat hij zich bij verschillende gelegenheden beledigend over haar had uitgelaten. Dat meldt Yeşilgöz in een bericht op X.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nationale 'bouwbaas' die D66 wil introduceren, is volgens vier deskundigen geen goed idee. Zo'n nieuwe functie zou een "extra laag in het toch al topzware bureaucratische woonbeleid" betekenen, staat in een advies voor de formatiegesprekken tussen D66 en CDA. Peter Boelhouwer, hoogleraar Huisvestingssystemen aan de TU Delft, heeft het dinsdag overhandigd aan de leiders van de twee partijen en woensdag gedeeld met het ANP.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA lagen niet altijd op één lijn als het om stikstof gaat, zei D66-leider Rob Jetten voordat hij woensdag over dit onderwerp in gesprek ging als onderdeel van het formatieproces. CDA'er Bontenbal: "We gaan er gewoon zakelijk, inhoudelijk naar kijken vandaag."
8 uur geledenDen Haag (ANP) - Voor de gloednieuwe Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen (35) is het een "ongelooflijk mooie eer" dat hij is gekozen tot voorzitter van de Tweede Kamer. De VVD'er benadrukte in een reactie dat hij wil zorgen voor een beschaafd en positief debat.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij dat VVD'er Thom van Campen de nieuwe Kamervoorzitter is. In een korte reactie zei de premierskandidaat dat zijn partij vooral hoopte dat "een van de twee Tommen zou winnen". Daarmee doelt hij op Van Campen en Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA).
22 uur geleden