Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omtzigt aanwezig bij slotoverleg met informateur Plasterk

Omtzigt aanwezig bij slotoverleg met informateur Plasterk

DEN HAAG (ANP) - Pieter Omtzigt, leider van Nieuw Sociaal Contract, is maandag aanwezig bij het overleg met de drie andere partijen waarmee hij de afgelopen weken heeft gepraat over de vorming van een nieuw kabinet. Informateur Ronald Plasterk bespreekt dan het eindverslag dat hij later op de dag presenteert.

De afgelopen dagen kwam Omtzigt niet opdagen bij de besprekingen. Hij had laten weten dat hij geen heil ziet in een meerderheidskabinet met PVV, VVD en BBB. "Dat waren overleggen. Voor ons was de formatie afgelopen dinsdag afgerond. Daarna stonden er ook geen overleggen meer gepland. Die zijn later alsnog ingepland", verklaart Omtzigt het verschil.

Omtzigt had eerder geklaagd dat de onderhandelende partijen financiële cijfers te laat kregen. Die gegevens lagen volgens hem bij Plasterk. "Je kunt niet over financiën spreken als je de informatie waar we om gevraagd hadden niet hebt", aldus de NSC-voorman.

Leermoment

De drie andere partijen hoorden via de media dat de gesprekken waren stukgelopen. Pas daarna informeerde Omtzigt ze. "Het is niet op de meest chique manier gegaan zoals ik gewild had. Dat gaat weleens als je een nieuwe, jonge partij bent. Als jonge partij hebben wij nog wat dingen om te leren, ik denk niet dat ik dit een tweede keer op deze manier zou doen. Het leermoment: eerst bellen en dan naar buiten. Dit lekte helaas te vroeg uit."

Omtzigt is sinds 2003 lid van de Tweede Kamer, op een periode van vier maanden in 2010 na. Alleen Geert Wilders heeft meer ervaring. Hij erkent dat hij niet nieuw is in Den Haag, "maar wij als organisatie wel. Wat de afgelopen dagen toch wel een beetje speelt, is dat ik niet alleen de formatie aan het doen ben, maar tegelijkertijd probeer een partij op te bouwen."

Eindverslag

De andere fractievertegenwoordigers, Geert Wilders en Fleur Agema (PVV), Dilan Yeşilgöz en Sophie Hermans (VVD) en Caroline van der Plas, Mona Keijzer en Henk Vermeer (BBB), zijn ook aangekomen bij het overleg.

Informateur Plasterk levert zijn eindverslag in bij de voorzitter van de Tweede Kamer, Martin Bosma. Daarin legt hij uit hoe de kabinetsformatie volgens hem verder moet.

Meer uit Politiek

Yeşilgöz: gemeenteraadsverkiezingen maken 'ontiegelijk veel uit'

ALMERE (ANP) - De gemeenteraadsverkiezingen maken "ontiegelijk veel uit voor je gewone leven", zei VVD-leider Dilan Yeşilgöz zaterdag in het centrum van Almere. Daar liep ze over de markt in de hoop stemmers over te halen om op haar partij te stemmen bij de verkiezingen komende woensdag. De lokale lijsttrekker Lesley van Hilten hoopt dat mensen de moeite nemen om te gaan stemmen, aangezien de opkomst in Almere bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen slechts 40 procent was.

7 uur geleden
Ook Yeşilgöz denkt aan link Iran bij aanslagen op Joodse doelen

ALMERE (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz houdt er rekening mee dat de recente explosies bij Joodse panden gelinkt zijn aan Iran. Dat zei ze tijdens een campagnebijeenkomst van de VVD in Almere.

10 uur geleden
Kamerleden verafschuwen aanslag op Joodse school in Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - "Wat een laffe intimidatie", reageert D66-fractievoorzitter Jan Paternotte via X op de aanslag op een Joodse school in Amsterdam. Ook andere Kamerleden spreken hun afschuw uit over de explosie die heeft plaatsgevonden in de nacht van vrijdag op zaterdag. "Dit is niet een gerichte aanslag op een gebouw, maar op de veiligheid van de hele Joodse gemeenschap", schrijft Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA.

12 uur geleden
Jetten wil in gesprek met Joodse gemeenschap na aanslag op school

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het "verschrikkelijk" dat een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag doelwit was van een explosie. "Ik begrijp de boosheid en angst en ga snel in gesprek met de Joodse gemeenschap. Zij moeten zich altijd veilig weten in ons land", schrijft hij op X.

13 uur geleden
Van Weel hekelt 'laffe aanval' op Joodse school in Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel (VVD) veroordeelt de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag, waarbij een explosie heeft plaatsgevonden. "Twee nachten op rij een laffe aanval met een explosief bij een Joods gebouw. Eerst in Rotterdam, nu in Amsterdam", schrijft hij op X.

13 uur geleden
Lokale partijen willen meer steun van het kabinet voor veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Lokale partijen willen meer steun van het kabinet als het gaat om veiligheid, zeiden meerdere partijen tijdens het radiodebat van de NOS vrijdag. Zo laat de landelijke overheid de gemeente Den Haag, net als andere gemeenten, in de steek, betoogde Richard de Mos van Hart voor Den Haag toen het ging over criminaliteit in de stad en het tekort aan politieagenten.

1 dag geleden
Jetten tevreden met lagere drempel om te stemmen

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat de drempel om te gaan stemmen lager wordt gemaakt door meer stembureaus en de proef met kleinere stembiljetten. In zijn wekelijkse persconferentie riep de D66-minister-president iedereen op om te gaan stemmen. "Dit is toch het meest dichtbij."

1 dag geleden