Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omstreden veiling nazi-spullen in München

Omstreden veiling nazi-spullen in München

MÜNCHEN (ANP/DPA) - In München worden woensdag ruim 840 artikelen uit de nazitijd geveild. Er zitten spullen bij die aan de kopstukken hebben behoord, zoals een hoge hoed van Adolf Hitler, een jurk van zijn minnares Eva Braun en een sigarenkoker van Hitlers plaatsvervanger Hermann Göring.

De voorgenomen veiling heeft zowel in als buiten Duitsland tot scherpe kritiek geleid, vooral uit joodse kringen. "Met sommige zaken moet je geen handel drijven", schrijft rabbi Menachem Margolin van de Europese Joodse Associatie (EJA) in Brussel aan het veilinghuis. Een andere joodse instelling vindt dat de veiling moet worden afgeblazen.

Directeur Pacher van veilinghuis Hermann Historica voelt daar niets voor. Hij betoogt dat zijn klanten vooral bestaan uit musea, overheidsverzamelingen en particuliere verzamelaars, die volgens hem zeer gewetensvol zijn. Ook wijst hij op de strenge controles die moeten voorkomen dat objecten in verkeerde handen vallen, al geeft hij toe dat die niet waterdicht zijn. Hermann Historica heeft vaker nazi-artikelen geveild. Zo werd in 2016 een uniformjas van Hitler afgehamerd op 275.000 euro.

De Zuid-Duitse stad München geldt als geboorteplaats van de nazi-ideologie en de nazi-partij NSDAP.

Meer uit Buitenland

VS trekken visa in van buitenlanders met kritiek op Charlie Kirk

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan de visa intrekken van buitenlanders die kritiek hebben geleverd op Charlie Kirk. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken op X. Volgens The New York Times gaat het ministerie ook de visumaanvragen weigeren van buitenlanders die kritische opmerkingen over Kirk hebben gemaakt.

21 minuten geleden
WWF: aantal vrij stromende rivieren in Zuidoost-Europa neemt toe

DEN HAAG (ANP) - Het verwijderen van verouderde dammen en stuwen wint snel terrein in Zuidoost-Europa, waardoor het aantal vrij stromende rivieren er toeneemt. Dat meldt het Wereldnatuurfonds (WWF) op basis van een rapport van de Southeastern Europe Barrier Removal Movement.

2 uur geleden
Regering VS erkent onterecht ontslag van 778 ambtenaren in zorg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft dinsdag in een gerechtelijke procedure verklaard dat 778 medewerkers van het ministerie van Volksgezondheid vorige week ten onrechte zijn ontslagen te midden van een gedeeltelijke overheidssluiting.

4 uur geleden
Lichamen Israëlische gijzelaars overgedragen aan Rode Kruis

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De lichamen van vier Israëlische gijzelaars zijn overgedragen aan het Rode Kruis, meldt het Israëlische leger. Hamas maakte eerder op dinsdag aan de onderhandelaars bekend dat er "vier tot zes" lichamen zouden worden vrijgegeven.

7 uur geleden
Europese militaire hulp aan Oekraïne in zomer gehalveerd

BRUSSEL (ANP) - De militaire steun van Oekraïnes Europese bondgenoten is afgelopen zomer gehalveerd. De bijna 2 miljard euro die Nederland en andere Noord- en West-Europese landen staken in een nieuw aankoopprogramma van Amerikaanse wapens voor Oekraïne, hebben de terugval niet goedgemaakt.

8 uur geleden
Nog meer Amerikaanse media weigeren nieuw persbeleid Pentagon

WASHINGTON (ANP) - Nog meer grote Amerikaanse media weigeren het nieuwe persbeleid van het Pentagon te ondertekenen, melden ze in een gezamenlijke verklaring. Het gaat nu om CBS News, ABC News, CNN, Fox News en NBC News.

8 uur geleden
VS voeren weer aanval uit op boot voor Venezuela, 6 doden

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben opnieuw een aanval uitgevoerd op een boot voor de kust van Venezuela. Volgens president Donald Trump zijn er zes "narcoterroristen" gedood die drugs vervoerden naar de VS.

8 uur geleden