Omstreden turntrainer Beltman interim-bondscoach Oostenrijk
LINZ (ANP) - Turntrainer Gerrit Beltman heeft tot en met de Europese kampioenschappen in april de Oostenrijkse vrouwenselectie onder zijn hoede. Dat blijkt uit een bericht van de regionale nieuwssite NÖN. Beltman bekende in de zomer van 2020 in een interview in het Noordhollands Dagblad dat hij in het verleden jonge turnsters geestelijk en lichamelijk mishandeld had. Daarop volgden tal van getuigenissen van (oud-) turnsters, ook over andere coaches en werd zelfs het topsportprogramma van gymnastiekbond KNGU tijdelijk stilgelegd.
Beltman, die tot 2010 in dienst was van de KNGU, duikt nu op bij de Oostenrijkse bond, blijkt uit het bericht. Hij vervangt de Nederlander Patrick Kiens, die nu in Roemenië werkzaam is, en Daymon Montaigne-Jones, die naar de Verenigde Staten is vertrokken. Beiden werkten eerder bij PAX Haarlemmermeer. Turnster Selina Kickinger bevestigt dat ze met haar nationale ploeggenoten in Linz wordt getraind door Beltman. "Voor deze overgangsfase is hij zeker de juiste keuze", zegt ze. NÖN voegt eraan toe dat Beltman zich tegenwoordig bedient van moderne trainingsmethodes.
De Oostenrijkse bond gaf tot nu toe geen bevestiging van de aanstelling van Beltman.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
7 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
23 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
1 dag geleden