Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omstreden turntrainer Beltman interim-bondscoach Oostenrijk

Omstreden turntrainer Beltman interim-bondscoach Oostenrijk

LINZ (ANP) - Turntrainer Gerrit Beltman heeft tot en met de Europese kampioenschappen in april de Oostenrijkse vrouwenselectie onder zijn hoede. Dat blijkt uit een bericht van de regionale nieuwssite NÖN. Beltman bekende in de zomer van 2020 in een interview in het Noordhollands Dagblad dat hij in het verleden jonge turnsters geestelijk en lichamelijk mishandeld had. Daarop volgden tal van getuigenissen van (oud-) turnsters, ook over andere coaches en werd zelfs het topsportprogramma van gymnastiekbond KNGU tijdelijk stilgelegd.

Beltman, die tot 2010 in dienst was van de KNGU, duikt nu op bij de Oostenrijkse bond, blijkt uit het bericht. Hij vervangt de Nederlander Patrick Kiens, die nu in Roemenië werkzaam is, en Daymon Montaigne-Jones, die naar de Verenigde Staten is vertrokken. Beiden werkten eerder bij PAX Haarlemmermeer. Turnster Selina Kickinger bevestigt dat ze met haar nationale ploeggenoten in Linz wordt getraind door Beltman. "Voor deze overgangsfase is hij zeker de juiste keuze", zegt ze. NÖN voegt eraan toe dat Beltman zich tegenwoordig bedient van moderne trainingsmethodes.

De Oostenrijkse bond gaf tot nu toe geen bevestiging van de aanstelling van Beltman.

Meer uit Sport

McLaren-teambaas: we hebben Las Vegas achter ons gelaten

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.

11 uur geleden
Verstappen bekijkt titelstrijd in de Formule 1 'race voor race'

DOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."

13 uur geleden
Formule 1-ontwerper Newey wordt teambaas bij Aston Martin

DOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.

13 uur geleden
Handbalster Abbingh stopt na dit seizoen ook bij haar club

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.

14 uur geleden
Italiaanse skiester Brignone is terug op de piste

MILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.

16 uur geleden
Verstappen genomineerd voor 'actie van het jaar' in Formule 1

DOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.

17 uur geleden
Hockeysters zonder aanvoerster Sanders naar Argentinië

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.

20 uur geleden