Omstreden turntrainer Beltman interim-bondscoach Oostenrijk
LINZ (ANP) - Turntrainer Gerrit Beltman heeft tot en met de Europese kampioenschappen in april de Oostenrijkse vrouwenselectie onder zijn hoede. Dat blijkt uit een bericht van de regionale nieuwssite NÖN. Beltman bekende in de zomer van 2020 in een interview in het Noordhollands Dagblad dat hij in het verleden jonge turnsters geestelijk en lichamelijk mishandeld had. Daarop volgden tal van getuigenissen van (oud-) turnsters, ook over andere coaches en werd zelfs het topsportprogramma van gymnastiekbond KNGU tijdelijk stilgelegd.
Beltman, die tot 2010 in dienst was van de KNGU, duikt nu op bij de Oostenrijkse bond, blijkt uit het bericht. Hij vervangt de Nederlander Patrick Kiens, die nu in Roemenië werkzaam is, en Daymon Montaigne-Jones, die naar de Verenigde Staten is vertrokken. Beiden werkten eerder bij PAX Haarlemmermeer. Turnster Selina Kickinger bevestigt dat ze met haar nationale ploeggenoten in Linz wordt getraind door Beltman. "Voor deze overgangsfase is hij zeker de juiste keuze", zegt ze. NÖN voegt eraan toe dat Beltman zich tegenwoordig bedient van moderne trainingsmethodes.
De Oostenrijkse bond gaf tot nu toe geen bevestiging van de aanstelling van Beltman.
Meer uit Sport
RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
1 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
6 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
7 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
9 uur geledenPIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.
11 uur geleden