Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omstreden topman Activision krijgt 375 miljoen na Microsoft-deal

Omstreden topman Activision krijgt 375 miljoen na Microsoft-deal

REDMOND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De omstreden topman van Activision Blizzard krijgt een enorm geldbedrag als de verkoop van het bedrijf aan Microsoft wordt afgerond. Bobby Kotick, die de gamesontwikkelaar al drie decennia leidt, zou een bonus krijgen van 375 miljoen dollar (331 miljoen euro). Activision, bekend van spellen als Call of Duty, is veel in het nieuws geweest vanwege problemen rondom seksisme en wangedrag van medewerkers, waarvan Kotick zou hebben geweten.

The Wall Street Journal publiceerde half november een verhaal over beschuldigingen van seksueel wangedrag bij Activision Blizzard en schreef dat Kotick daarvan op de hoogte was gesteld. De Amerikaanse zakenkrant citeerde onder meer uit interviews, interne e-mails en andere interne documenten waaruit bleek dat de topman wist van de misstanden, die zich in 2016 en 2017 afspeelden. The Wall Street Journal berichtte ook over gevallen waarin Kotick zelf werd beschuldigd.

Een groep medewerkers van Activision Blizzard eiste vervolgens het ontslag van de topman. Het bedrijf ontkende de beschuldigingen en het bestuur liet weten achter Kotick te blijven staan. Bij de bekendmaking van de deal met Microsoft werd gesteld dat hij zeker zou aanblijven tot de overname is afgerond. De verwachting is wel dat Kotick vervolgens opstapt.

Stroomversnelling

Financieel persbureau Bloomberg meldt zelfs dat de deal in een stroomversnelling is geraakt doordat Activision in opspraak was gekomen. Microsoft zou contact hebben opgenomen met Activision om de belangrijke partner te steunen in een moeilijke tijd en om duidelijk te maken dat men zich zorgen maakte over de behandeling van vrouwen bij de gamesmaker. Bij die gesprekken zou Microsoft ook zijn interesse hebben uitgesproken in een overname als Activision bereid zou zijn tot verkoop.

Dinsdag werd bekend dat Microsoft Activision Blizzard overneemt voor 69 miljard dollar. Het Amerikaanse softwarebedrijf, dat ook de Xbox maakt, wil met de overname een verdere stap zetten in de gameswereld. Het is de grootste overname ooit in de sector. In reactie op het nieuws verloor concurrent Sony op de aandelenbeurs in een dag 20 miljard dollar aan marktwaarde.

Meer uit Financieel

IATA: stijging vliegticketprijzen van 9 procent om hoge olieprijs

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - De kosten van vliegtickets kunnen met 9 procent stijgen nu de brandstofprijzen scherp zijn gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt de topman van de International Air Transport Association (IATA) Willie Walsh.

36 minuten geleden
Politie treedt op bij Brusselse vakbondsbetoging

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Tijdens de Belgische nationale vakbondsbetoging in Brussel zijn vijftig mensen afgevoerd, meldt de Brusselse politie. Aan de manifestatie deden volgens de politie ongeveer 80.000 mensen mee. Die verliep volgens de politie over het algemeen vreedzaam.

1 uur geleden
KLM verhoogt ticketprijs van langeafstandsvluchten met 50 euro

SCHIPHOL (ANP/AFP) - KLM verhoogt de prijzen voor retourtickets van langeafstandsvluchten vanwege de gestegen kerosineprijs met 50 euro. De prijsverhoging geldt sinds woensdag voor Economy Class-stoelen van zowel de Nederlandse luchtvaartmaatschappij als partner Air France. De prijsverhoging geldt volgens een woordvoerster niet voor retourtickets van dochterbedrijf Transavia.

1 uur geleden
Wall Street daalt door aanhoudende onrust op oliemarkt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag omlaag. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende onrust op de oliemarkt door de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen verder omhoog, ondanks de recordvrijgave van olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA). Dat besluit wijst er volgens oliehandelaren juist op hoe groot het risico op een olietekort is en dat het agentschap niet gelooft in een snel einde van de oorlog.

1 uur geleden
VW en Volvo: oorlog Midden-Oosten nieuwe druk op autoverkoop

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen en Volvo waarschuwen dat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar auto's bedreigt. Tegelijkertijd worstelen de autofabrikanten met importheffingen, wisselvallige verkoop van elektrische voertuigen en een terugval in de verkoop in China.

2 uur geleden
KLM vliegt tot en met 28 maart niet naar Riyad en Dammam

AMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat tot en met 28 maart niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabiƫ vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee worden vluchten naar die bestemmingen nog langer uitgesteld. Eerder op de dag zei de luchtvaartmaatschappij namelijk nog tot en met zaterdag niet te zullen vliegen naar de Saudische hoofdstad Riyad en de havenstad Dammam aan de Perzische Golf.

2 uur geleden
Regering VS opent onderzoeken om nieuwe heffingen in te voeren

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering opent onderzoeken naar handelspartners die de weg vrij moeten maken voor nieuwe importheffingen. Het gaat onder andere om een onderzoek naar vermeende oneerlijke handelspraktijken van de Europese Unie. De Verenigde Staten hebben ook China, India, Zuid-Korea en Mexico in het vizier, maakte de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer bekend.

2 uur geleden