Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omstreden topman Activision krijgt 375 miljoen na Microsoft-deal

Omstreden topman Activision krijgt 375 miljoen na Microsoft-deal

REDMOND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De omstreden topman van Activision Blizzard krijgt een enorm geldbedrag als de verkoop van het bedrijf aan Microsoft wordt afgerond. Bobby Kotick, die de gamesontwikkelaar al drie decennia leidt, zou een bonus krijgen van 375 miljoen dollar (331 miljoen euro). Activision, bekend van spellen als Call of Duty, is veel in het nieuws geweest vanwege problemen rondom seksisme en wangedrag van medewerkers, waarvan Kotick zou hebben geweten.

The Wall Street Journal publiceerde half november een verhaal over beschuldigingen van seksueel wangedrag bij Activision Blizzard en schreef dat Kotick daarvan op de hoogte was gesteld. De Amerikaanse zakenkrant citeerde onder meer uit interviews, interne e-mails en andere interne documenten waaruit bleek dat de topman wist van de misstanden, die zich in 2016 en 2017 afspeelden. The Wall Street Journal berichtte ook over gevallen waarin Kotick zelf werd beschuldigd.

Een groep medewerkers van Activision Blizzard eiste vervolgens het ontslag van de topman. Het bedrijf ontkende de beschuldigingen en het bestuur liet weten achter Kotick te blijven staan. Bij de bekendmaking van de deal met Microsoft werd gesteld dat hij zeker zou aanblijven tot de overname is afgerond. De verwachting is wel dat Kotick vervolgens opstapt.

Stroomversnelling

Financieel persbureau Bloomberg meldt zelfs dat de deal in een stroomversnelling is geraakt doordat Activision in opspraak was gekomen. Microsoft zou contact hebben opgenomen met Activision om de belangrijke partner te steunen in een moeilijke tijd en om duidelijk te maken dat men zich zorgen maakte over de behandeling van vrouwen bij de gamesmaker. Bij die gesprekken zou Microsoft ook zijn interesse hebben uitgesproken in een overname als Activision bereid zou zijn tot verkoop.

Dinsdag werd bekend dat Microsoft Activision Blizzard overneemt voor 69 miljard dollar. Het Amerikaanse softwarebedrijf, dat ook de Xbox maakt, wil met de overname een verdere stap zetten in de gameswereld. Het is de grootste overname ooit in de sector. In reactie op het nieuws verloor concurrent Sony op de aandelenbeurs in een dag 20 miljard dollar aan marktwaarde.

Meer uit Financieel

AEX-index met nieuwe verliesbeurt het weekend in door Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met een nieuwe verliesbeurt het weekend ingegaan. Vrijdagochtend herstelde de belangrijkste graadmeter in Amsterdam wat van het verlies van 2,2 procent een dag eerder, maar die plus veranderde gedurende de dag in een min van 1,6 procent tot 961,62 punten. De aanhoudende zorgen over de oorlog in Iran drukten op het sentiment van beleggers wereldwijd.

1 uur geleden
Topman Pinterest wil ban sociale media voor kinderen onder 16

WASHINGTON (ANP/RTR) - De topman van Pinterest heeft wereldleiders opgeroepen om sociale media te verbieden voor kinderen onder de zestien jaar. "Als zowel bestuurder als ouder geloof ik dat we eerlijk moeten zijn: sociale media zoals ze nu bestaan, zijn niet veilig voor kinderen onder de zestien", schreef Bill Ready op LinkedIn.

1 uur geleden
Shell: repareren beschadigde lpg-faciliteit Qatar duurt een jaar

LONDEN (ANP) - Shell verwacht dat het ongeveer een jaar duurt voordat zijn beschadigde energiefaciliteit in Qatar volledig is gerepareerd. Dat meldt het olie- en gasconcern vrijdag.

3 uur geleden
Jetten: energiebesparing 'vooral voor andere landen relevant'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt de maatregelen die het Internationaal Energieagentschap (IEA) voorstelt om olie en gas te besparen "vooral voor veel andere landen relevant". Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd tijdens zijn persconferentie na afloop van de wekelijkse ministerraad. Hij wees erop dat Nederland de afgelopen jaren al heel veel aan energiebesparing heeft gedaan.

3 uur geleden
Industrieconcern VDL boekt meer winst op lagere omzet

EINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft afgelopen jaar een lagere omzet geboekt, onder meer door een afname van het aantal bestellingen uit de chipsector. De winst groeide wel dankzij kostenbesparingen, bijvoorbeeld op personeel. Voor dit jaar verwacht het Eindhovense bedrijf dat zowel de winst als de omzet groeit, al is dat onder meer nog afhankelijk van het verloop van de Iranoorlog.

3 uur geleden
Wall Street opent lager door aanhoudende zorgen over Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag opnieuw lager begonnen. De zorgen om de Iranoorlog hielden aan nadat het land verder was gegaan met het aanvallen van de Golfstaten. Dit brengt verdere onzekerheid met zich mee voor de wereldwijde energievoorziening en de economische gevolgen.

4 uur geleden
Spanje komt met steunpakket van 5 miljard om Iranoorlog

MADRID (ANP/AFP) - De regering van Spanje trekt 5 miljard euro uit voor maatregelen om de economische impact van de oorlog in het Midden-Oosten te verzachten. Het gaat onder andere om een verlaging van de belasting op elektriciteit.

5 uur geleden