Omstreden topman Activision krijgt 375 miljoen na Microsoft-deal
REDMOND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De omstreden topman van Activision Blizzard krijgt een enorm geldbedrag als de verkoop van het bedrijf aan Microsoft wordt afgerond. Bobby Kotick, die de gamesontwikkelaar al drie decennia leidt, zou een bonus krijgen van 375 miljoen dollar (331 miljoen euro). Activision, bekend van spellen als Call of Duty, is veel in het nieuws geweest vanwege problemen rondom seksisme en wangedrag van medewerkers, waarvan Kotick zou hebben geweten.
The Wall Street Journal publiceerde half november een verhaal over beschuldigingen van seksueel wangedrag bij Activision Blizzard en schreef dat Kotick daarvan op de hoogte was gesteld. De Amerikaanse zakenkrant citeerde onder meer uit interviews, interne e-mails en andere interne documenten waaruit bleek dat de topman wist van de misstanden, die zich in 2016 en 2017 afspeelden. The Wall Street Journal berichtte ook over gevallen waarin Kotick zelf werd beschuldigd.
Een groep medewerkers van Activision Blizzard eiste vervolgens het ontslag van de topman. Het bedrijf ontkende de beschuldigingen en het bestuur liet weten achter Kotick te blijven staan. Bij de bekendmaking van de deal met Microsoft werd gesteld dat hij zeker zou aanblijven tot de overname is afgerond. De verwachting is wel dat Kotick vervolgens opstapt.
Stroomversnelling
Financieel persbureau Bloomberg meldt zelfs dat de deal in een stroomversnelling is geraakt doordat Activision in opspraak was gekomen. Microsoft zou contact hebben opgenomen met Activision om de belangrijke partner te steunen in een moeilijke tijd en om duidelijk te maken dat men zich zorgen maakte over de behandeling van vrouwen bij de gamesmaker. Bij die gesprekken zou Microsoft ook zijn interesse hebben uitgesproken in een overname als Activision bereid zou zijn tot verkoop.
Dinsdag werd bekend dat Microsoft Activision Blizzard overneemt voor 69 miljard dollar. Het Amerikaanse softwarebedrijf, dat ook de Xbox maakt, wil met de overname een verdere stap zetten in de gameswereld. Het is de grootste overname ooit in de sector. In reactie op het nieuws verloor concurrent Sony op de aandelenbeurs in een dag 20 miljard dollar aan marktwaarde.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.
6 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.
8 uur geleden