Omstreden standbeeld weg bij Olympisch Stadion
AMSTERDAM (ANP) - Het bronzen standbeeld bij het Olympisch Stadion in Amsterdam dat werd gemaakt voor de Olympische Spelen in 1928 is maandag weggehaald en verhuisd naar een plek in het stadion. Ellen van Haaren, mededirecteur van het Olympisch Stadion, bevestigt berichtgeving van AT5 hierover. Het beeld is maandagmiddag verplaatst, op de Internationale dag tegen Racisme en Discriminatie, aldus Van Haaren.
Het bronzen beeld is omstreden omdat het een zogenoemde Olympische groet uitbeeldt die in verband wordt gebracht met de Hitlergroet. Eerder dit jaar werd het nog beklad met leuzen als 'fuck nazi's'. Nadat onderzoek aantoonde dat de groet in verband wordt gebracht met fascisme en de Hitlergroet besloot het stadion in 2020 dat het beeld een minder prominente plek moest krijgen. "We willen als Olympisch Stadion niet een dergelijk besmet beeld bij onze hoofdingang", zei Van Haaren eerder. Zij gaf toen ook aan aan dat het beeld wat haar betreft uiteindelijk een plaatsje krijgt in de "foute beeldentuin" die er in Nederland zou moeten komen met meer omstreden beelden zoals dat van Jan Pieterszoon Coen. "Schoolkinderen kunnen daar dan een keer naartoe om het echte verhaal te horen."
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - In een bedrijfsverzamelgebouw aan de Bolderweg in Almere is in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat maakte de Veiligheidsregio Flevoland bekend.
1 uur geledenKATWIJK (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf Eli Lilly kan voor 3 miljard dollar een medicijnfabriek gaan bouwen in Katwijk. De gemeenteraad heeft ingestemd met de vergunningaanvraag. Eli Lilly, een van de grootste farmaceuten ter wereld, wil langs het Valkenburgse Meer in Katwijk diabetes- en afslankpillen gaan produceren. In de fabriek komen zo'n vijfhonderd mensen te werken.
1 uur geledenVENLO (ANP) - De oorzaak van de brand begin augustus in het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen blijft onduidelijk. Dat is de conclusie in een rapport van de brandweer Limburg-Noord en het Landelijk team Natuurbrandonderzoek dat donderdag werd gepresenteerd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgende week woensdag vindt een eerste gesprek plaats tussen het kabinet en de sociale partners, laat een woordvoerder van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) weten. Het gesprek is mogelijk geworden omdat het kabinet een miljardenbezuiniging op uitkeringen heeft geschrapt. Dat was een harde eis van de vakbonden.
6 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het opschorten van de EU-begrotingssteun aan Sierra Leone heeft te maken met "technische redenen", zei Eurocommissaris Magnus Brunner (Binnenlandse Zaken) donderdag. Hij kon dat niet verder toelichten, omdat het niet zijn dossier is.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer zijn het niet eens over een oplossing voor kleine spaarders in box 3. VVD, CDA, JA21, SGP en ChristenUnie willen extra belasting ophalen bij grootaandeelhouders, om te voorkomen dat mensen met een kleinere spaarpot volgend jaar en het jaar daarop vermogensbelasting moeten gaan betalen. Linkse oppositiepartij PRO wil dat de extra belasting in ieder geval wordt gehaald bij vermogenden en winst van bedrijven.
8 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De twee mannen die maandag zijn aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt op 1 september blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank donderdag bepaald. De mannen van 24 en 25 jaar uit Amsterdam worden verdacht van betrokkenheid bij de gebeurtenissen in de Gelderse plaats.
8 uur geleden