Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omstreden standbeeld weg bij Olympisch Stadion

Omstreden standbeeld weg bij Olympisch Stadion

AMSTERDAM (ANP) - Het bronzen standbeeld bij het Olympisch Stadion in Amsterdam dat werd gemaakt voor de Olympische Spelen in 1928 is maandag weggehaald en verhuisd naar een plek in het stadion. Ellen van Haaren, mededirecteur van het Olympisch Stadion, bevestigt berichtgeving van AT5 hierover. Het beeld is maandagmiddag verplaatst, op de Internationale dag tegen Racisme en Discriminatie, aldus Van Haaren.

Het bronzen beeld is omstreden omdat het een zogenoemde Olympische groet uitbeeldt die in verband wordt gebracht met de Hitlergroet. Eerder dit jaar werd het nog beklad met leuzen als 'fuck nazi's'. Nadat onderzoek aantoonde dat de groet in verband wordt gebracht met fascisme en de Hitlergroet besloot het stadion in 2020 dat het beeld een minder prominente plek moest krijgen. "We willen als Olympisch Stadion niet een dergelijk besmet beeld bij onze hoofdingang", zei Van Haaren eerder. Zij gaf toen ook aan aan dat het beeld wat haar betreft uiteindelijk een plaatsje krijgt in de "foute beeldentuin" die er in Nederland zou moeten komen met meer omstreden beelden zoals dat van Jan Pieterszoon Coen. "Schoolkinderen kunnen daar dan een keer naartoe om het echte verhaal te horen."

Meer uit Binnenland

Meer waterschappen weren schapen van droge dijken

TIEL (ANP) - Meer waterschappen roepen veehouders op geen schapen meer te laten grazen op droge dijken. Door de aanhoudende droogte is de grasmat uitgedroogd en door begrazing kan die verder beschadigd raken. Dat kan weer gevolgen hebben voor de stabiliteit van de dijken. Waterschap Rivierenland verzoekt er daarom geen dieren meer op te weiden. Aa en Maas heeft de begrazing op dijken "stopgezet".

28 minuten geleden
Weeronline: verwachte regen biedt weinig verlichting voor droogte

HOUTEN (ANP) - Vanaf zaterdag gaat het waarschijnlijk regenen, maar de verwachte neerslag biedt nog weinig verlichting voor de droogte in Nederland. De minimale neerslag kan niet opboksen tegen het grote neerslagtekort. In het beste geval zal het tekort "niet heel sterk meer toenemen in de komende week", verklaart Weeronline.

31 minuten geleden
Dierenrechtenorganisaties doen aangifte om doodschieten wolf Bram

UTRECHT (ANP) - Twee dierenrechtenorganisaties hebben aangifte gedaan tegen de persoon die op 1 december vorig jaar wolf GW3237m, bijgenaamd Bram, doodschoot op de Utrechtse Heuvelrug. Animal Rights en de Werkgroep Wolf Leusden stellen dat het afschieten illegaal was, omdat dit uren later gebeurde dan volgens de vergunning was toegestaan.

46 minuten geleden
Storing bij Esso Raffinaderij Rotterdam, systemen stilgevallen

ROTTERDAM (ANP) - Door een stroomstoring op het terrein van de Esso Raffinaderij aan de Botlekweg in het Rotterdamse Botlekgebied zijn daar alle systemen stilgevallen. De brandweer is uit voorzorg aanwezig, aldus de veiligheidsregio. Volgens de veiligheidsregio is er ook een storing gemeld aan de nabijgelegen Merseyweg. Bovendien is er brand in een transformatorhuis op de Maasvlakte.

1 uur geleden
Vijfde regionale hittegolf vastgesteld, record geëvenaard

HOUTEN (ANP) - Voor de vijfde keer dit jaar is sprake van een regionale hittegolf, meldt Weeronline. Donderdag werd in Maastricht 30 graden gemeten en daarmee werd voldaan aan de voorwaarde voor een hittegolf. De vijfde hittegolf is een evenaring van het record uit 1947.

1 uur geleden
Ombudsmannen bezorgd om gezondheidszorg voor asielkinderen

ROTTERDAM (ANP) - Kinderombudsmannen uit zes steden zijn bezorgd over de gezondheidszorg voor kinderen in asielopvang. Voor bijna 20.000 kinderen dreigt langdurige onzekerheid over hun toegang tot preventieve jeugdgezondheidszorg, schrijven zij in een brief aan de ministers die gaan over zorg en asiel.

1 uur geleden
Verdachte van aanslag op D66-kantoor: protest tegen asielbeleid

DEN HAAG (ANP) - De explosie bij het partijkantoor van D66 in Den Haag in mei was een protestactie tegen onder meer het asielbeleid. Dat zei verdachte Berry van D. donderdag in de rechtbank in Den Haag.

1 uur geleden