Omstreden standbeeld weg bij Olympisch Stadion
AMSTERDAM (ANP) - Het bronzen standbeeld bij het Olympisch Stadion in Amsterdam dat werd gemaakt voor de Olympische Spelen in 1928 is maandag weggehaald en verhuisd naar een plek in het stadion. Ellen van Haaren, mededirecteur van het Olympisch Stadion, bevestigt berichtgeving van AT5 hierover. Het beeld is maandagmiddag verplaatst, op de Internationale dag tegen Racisme en Discriminatie, aldus Van Haaren.
Het bronzen beeld is omstreden omdat het een zogenoemde Olympische groet uitbeeldt die in verband wordt gebracht met de Hitlergroet. Eerder dit jaar werd het nog beklad met leuzen als 'fuck nazi's'. Nadat onderzoek aantoonde dat de groet in verband wordt gebracht met fascisme en de Hitlergroet besloot het stadion in 2020 dat het beeld een minder prominente plek moest krijgen. "We willen als Olympisch Stadion niet een dergelijk besmet beeld bij onze hoofdingang", zei Van Haaren eerder. Zij gaf toen ook aan aan dat het beeld wat haar betreft uiteindelijk een plaatsje krijgt in de "foute beeldentuin" die er in Nederland zou moeten komen met meer omstreden beelden zoals dat van Jan Pieterszoon Coen. "Schoolkinderen kunnen daar dan een keer naartoe om het echte verhaal te horen."
Meer uit Binnenland
ROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam kampt weer met een storing. De brug is volgens ProRail sinds maandagochtend niet te gebruiken voor wegverkeer en ook scheepvaart kan niet onder de brug door. ProRail weet nog niet hoelang het herstel gaat duren.
23 minuten geledenBEEK EN DONK (ANP) - De 56-jarige man die ervan wordt verdacht een vrouw om het leven te hebben gebracht in Beek en Donk, had een relatie met haar. Dat bevestigt de politie desgevraagd.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Frankrijk aangepast. Het ministerie waarschuwt Nederlanders in Frankrijk voor gewelddadige demonstraties in het land. De kleur van het reisadvies blijft geel.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meldingen over integriteit en de sociale veiligheid van medewerkers op het asielschip Silja in Rotterdam zijn te lang blijven liggen, waardoor medewerkers van het COA zich onvoldoende gehoord en gezien hebben gevoeld. Dit schrijft het Centraal Orgaan opvang asielzoekers in een verklaring in reactie op een artikel van EenVandaag. Medewerkers zouden te maken hebben gehad met racisme en intimidatie door managers op de opvanglocatie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tijdens de Kinderboekenweek zijn dit jaar meerdere records gebroken. Boekenkoepel CPNB meldt dat tussen 30 september en 11 oktober zo'n 200.000 kinderboeken extra zijn verkocht ten opzichte van een 'normale' verkoopweek. Dit is 1 procent méér dan de records die de Kinderboekenweek afgelopen jaar vestigde. CPNB spreekt van een "topjaar".
1 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag een celstraf van dertig jaar geëist tegen Dave De K. (39) voor het ontvoeren en doden van de Vlaamse kleuter Dean in januari 2022. Het lichaam van de 4-jarige Dean werd op 17 januari 2022 in Nederland gevonden in de bosjes van het voormalige werkeiland Neeltje Jans in Zeeland.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Buschauffeurs en treinpersoneel in het streekvervoer leggen donderdag opnieuw het werk neer. Dat melden vakbonden FNV en CNV. Het is de tweede landelijke staking in het streekvervoer als gevolg van de vastgelopen onderhandelingen voor een nieuwe cao.
2 uur geleden