Omstreden Santos weggestemd uit Huis van Afgevaardigden VS
WASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Republikein George Santos is weggestemd door het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. Hij is pas de zesde parlementariër die uit het Huis wordt gezet in de geschiedenis van de Verenigde Staten.
Santos was al vrijwel direct na zijn verkiezing vorig jaar onder druk komen te staan door een reeks schandalen. Hij bleek te hebben gelogen over een groot deel van zijn cv. Later werd hij gearresteerd voor aanklachten over fraude en sjoemelen met campagnegeld. Hij zou onder meer zijn donateurs hebben opgelicht door geld van hun creditcards af te schrijven zonder toestemming te vragen. Santos heeft alle beschuldigingen altijd ontkend.
De 35-jarige afgevaardigde uit New York zegt tegen CNN dat het Huis met zijn verwijdering "een gevaarlijk precedent" heeft geschapen. "Naar de hel met deze plek", zei hij na maanden ruzie te hebben gemaakt met zowel Democraten als Republikeinen. Deze maand kwam ook een rapport van de ethische commissie waarin stond dat er "substantieel bewijs" was dat Santos de wet had overtreden.
Rapport
Een maand geleden stemde het Huis ook al voor verwijdering van Santos. Toen was er nog geen benodigde tweederdemeerderheid. Nu was die er wel doordat 105 van zijn Republikeinse partijgenoten tegen Santos stemden. Waarschijnlijk heeft het uitkomen van het rapport voor veel Republikeinen de doorslag gegeven.
Nu Santos' zetel vrijkomt moet de gouverneur van New York verkiezingen uitschrijven om binnen negentig dagen een vervanger te kiezen. De Republikeinen hebben een nipte meerderheid in het Huis, maar kunnen zich het verlies van Santos nog wel permitteren.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
15 minuten geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
57 minuten geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
58 minuten geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
2 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
7 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
8 uur geleden