Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omstreden Republikein Santos vervolgd voor fraude en witwassen

Omstreden Republikein Santos vervolgd voor fraude en witwassen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De omstreden Amerikaanse parlementariër George Santos wordt vervolgd voor onder meer fraude, witwassen en diefstal van publieke middelen. De 34-jarige Republikein heeft eerder erkend te hebben gelogen over zijn cv, maar weigert op te stappen.

Hij werd gearresteerd en voorgeleid voor een rechtbank in New York. Hij pleitte onschuldig en kwam na het voldoen van een borgsom van 500.000 dollar vrij. Als hij wordt veroordeeld kan hij tot twintig jaar celstraf krijgen.

Santos heeft zich schuldig gemaakt aan crimineel gedrag met de bedoeling het Amerikaanse publiek te misleiden en op te lichten, aldus de aanklagers. Zo zou hij een werkloosheidsuitkering hebben aangevraagd en ontvangen terwijl hij werk had en zich kandidaat stelde voor het Huis van Afgevaardigden van het Congres. Later stak hij campagnebijdragen in eigen zak en gebruikte hij dat geld om persoonlijke schulden af te lossen en merkkleding te kopen, aldus justitie.

Onderzoek naar Santos

CNN had eerder al geschreven dat Santos zou worden vervolgd. Kort na zijn verkiezing in het Huis in november, onthulden The New York Times en andere media dat Santos over bijna elk aspect van zijn persoonlijke en professionele geschiedenis had gelogen. Ook daarvoor wordt hij vervolgd.

Begin maart opende de commissie van het Amerikaanse parlement een onderzoek naar de Republikein, die toen al maanden onder vuur lag wegens liegen tijdens zijn campagne. Het gaat de commissie om het overtreden van financiële regels en het achterhouden van informatie. Bovendien wordt onderzocht of Santos zich schuldig heeft gemaakt aan seksueel wangedrag.

Meer uit Buitenland

Burgers gedood door Russische aanval op Oekraïne

KYIV (ANP/AFP) - Volgens Kyiv zijn woensdag acht burgers gedood door Russische droneaanvallen en luchtbombardementen. De slachtoffers vielen in de regio Donetsk, in het oosten van het land.

32 minuten geleden
Griekenland schort verwerking asielverzoeken Noord-Afrikanen op

ATHENE (ANP/RTR/AFP) - Griekenland schort de behandeling van asielverzoeken van Noord-Afrikaanse migranten voor drie maanden op. Het besluit volgt na een stijging in het aantal aankomsten op het eiland Kreta, aldus premier Kyriakos Mitsotakis.

43 minuten geleden
Taiwan houdt grootste militaire oefening ooit

TAIPEI (ANP/RTR) - Taiwan is begonnen aan zijn grootste militaire oefeningen ooit. Op die manier bereidt de eilandstaat zich voor op een eventuele aanval van China.

1 uur geleden
Spanje meldt grote vooruitgang bij bestrijden natuurbrand kust

BARCELONA (ANP) - Een grote natuurbrand in de Spaanse kustregio Catalonië is grotendeels onder controle. Inwoners van meerdere plaatsen in het gebied mogen weer naar buiten, meldt het regionale medium Catalan News. Voor de plaats Paüls geldt nog een uitzondering, vooral omdat de hulpdiensten daar massaal actief zijn.

1 uur geleden
Israël meldt aanvallen op Hezbollah-locaties in Libanon

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt in Libanon wapenopslagplaatsen en andere infrastructuur van Hezbollah te hebben verwoest. Dat gebeurde op meerdere locaties in het zuiden van het land, bericht nieuwssite Times of Israel.

1 uur geleden
Burgemeester Boedapest krijgt staande ovatie in Europarlement

STRAATSBURG (ANP) - De burgemeester van Boedapest Gergely Karácsony heeft woensdag in het Europees Parlement een staande ovatie gekregen die enkele minuten duurde. Dat gebeurde nadat parlementsvoorzitter Roberta Metsola memoreerde dat tientallen Europarlementariërs eind juni konden deelnemen aan de Pride Boedapest, dankzij de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad.

1 uur geleden
Partij Le Pen meldt inval in hoofdkantoor

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse autoriteiten hebben een inval gedaan in het hoofdkwartier van Rassemblement National (RN), de uiterst rechtse oppositiepartij van Marine Le Pen. Dat maakte partijkopstuk Jordan Bardella bekend via sociale media.

2 uur geleden