Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omstreden Republikein Santos stopt na uitkomst belastend rapport

Omstreden Republikein Santos stopt na uitkomst belastend rapport

WASHINGTON (ANP) - De omstreden Republikein George Santos gaat niet voor nog een termijn in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. Donderdag kwam een belastend rapport van de ethiekcommissie van het Huis naar buiten, maar dat is volgens Santos niet de reden dat hij stopt na de verkiezingen van volgend jaar. Hij zegt op berichtendienst X klaar te zijn met alle beschuldigingen over hem en dat hij zijn familie rust wil geven van alle media-aandacht.

In het rapport staat dat er "substantieel bewijs" is dat Santos de wet heeft overtreden. Hij zou campagnegeld voor persoonlijke doeleinden hebben gebruikt, donateurs hebben opgelicht en gefraudeerd hebben met zijn financiën. De uitkomsten van het maandenlange onderzoek worden overgedragen aan justitie.

Santos is het totaal niet eens met het rapport. "Het is een walgelijke gepolitiseerde aantijging die laat zien hoe diep onze federale regering is gezonken. Iedereen die heeft deelgenomen aan deze ernstige gerechtelijke dwaling zou zich moeten schamen." Hij zegt zich te blijven verdedigen tegen de beschuldigingen.

De misdrijven die in het rapport worden genoemd zijn niet de enige problemen die Santos heeft. Er lopen ook tientallen aanklachten tegen hem voor onder meer sjoemelen met campagnegeld en witwassen. Hij moest in mei 500.000 dollar betalen om op borgtocht vrij te komen na zijn arrestatie. Hij overleefde eerder deze maand wel een motie in het Huis om hem af te zetten, maar volgens Amerikaanse media zal er na de uitkomst van het rapport van de ethiekcommissie een nieuwe motie kunnen komen.

Meer uit Buitenland

Oeganda sluit grens met Congo vanwege ebola-uitbraak

KAMPALA (ANP/AFP/RTR) - Oeganda sluit de grens met de Democratische Republiek Congo om de verspreiding van ebola tegen te gaan, laat de Oegandese regering weten. In Congo zijn meer dan 900 vermoedelijke ebolagevallen en meer dan 220 sterfgevallen. Oeganda heeft zeven gevallen van ebola en een sterfgeval gemeld.

2 uur geleden
Hamas bevestigt dood militaire leider door aanval Israël

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas bevestigt de dood van de militair leider Mohammed Odeh. Eerder zeiden Israëlische vertegenwoordigers al dat hij was omgekomen bij een aanval van het Israëlische leger (IDF) op Gaza-Stad.

3 uur geleden
Israël beveelt evacuatie van Zuid-Libanese stad Tyrus

TYRUS (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft woensdag de evacuatie bevolen van de Zuid-Libanese stad Tyrus en omgeving. Er zijn plannen om daar doelen van Hezbollah aan te vallen, aldus een legerwoordvoerder op X.

3 uur geleden
Twee kinderen na treinongeluk België mogelijk snel uit ziekenhuis

BUGGENHOUT (ANP) - Twee van de vijf kinderen die dinsdag zwaargewond raakten bij het ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in België, kunnen mogelijk binnenkort het ziekenhuis verlaten. Dat zegt de directrice van de school waar de kinderen op zitten tegen VRT Nieuws. "Maar helaas zijn er nog drie leerlingen die nog heel ernstig gewond zijn en die nog veel zorgen nodig hebben."

6 uur geleden
Eerste Laotianen in overstroomde grot na week gevonden

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vijf van de zeven mensen gevonden die een week geleden vast kwamen te zitten in een overstroomde grot. De Laotianen waren op zoek naar goud.

6 uur geleden
Britse media: brand bij Joodse winkel in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In de Londense wijk Golders Green is een grote brand uitgebroken. Volgens Britse media gaat het om een brand bij een supermarkt die koosjere levensmiddelen verkoopt. Het is nog niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan, melden de autoriteiten. In de wijk werd de afgelopen tijd meerdere keren brand gesticht op locaties met een link met de Joodse gemeenschap.

7 uur geleden
Brussel neemt nieuwe maatregelen voor betere humanitaire hulp

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt nieuwe maatregelen om de humanitaire hulp van de EU te verbeteren en te versterken. "De EU zal een betrouwbare en principiële donor blijven in een wereldwijd hulpsysteem dat onder zware druk staat", stelt de Commissie. Met name de VS hebben "drastisch bezuinigd" op humanitaire hulp, stelt ze, terwijl "de humanitaire noden groter dan ooit zijn".

7 uur geleden