Omstreden Republikein Santos stopt na uitkomst belastend rapport
WASHINGTON (ANP) - De omstreden Republikein George Santos gaat niet voor nog een termijn in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. Donderdag kwam een belastend rapport van de ethiekcommissie van het Huis naar buiten, maar dat is volgens Santos niet de reden dat hij stopt na de verkiezingen van volgend jaar. Hij zegt op berichtendienst X klaar te zijn met alle beschuldigingen over hem en dat hij zijn familie rust wil geven van alle media-aandacht.
In het rapport staat dat er "substantieel bewijs" is dat Santos de wet heeft overtreden. Hij zou campagnegeld voor persoonlijke doeleinden hebben gebruikt, donateurs hebben opgelicht en gefraudeerd hebben met zijn financiën. De uitkomsten van het maandenlange onderzoek worden overgedragen aan justitie.
Santos is het totaal niet eens met het rapport. "Het is een walgelijke gepolitiseerde aantijging die laat zien hoe diep onze federale regering is gezonken. Iedereen die heeft deelgenomen aan deze ernstige gerechtelijke dwaling zou zich moeten schamen." Hij zegt zich te blijven verdedigen tegen de beschuldigingen.
De misdrijven die in het rapport worden genoemd zijn niet de enige problemen die Santos heeft. Er lopen ook tientallen aanklachten tegen hem voor onder meer sjoemelen met campagnegeld en witwassen. Hij moest in mei 500.000 dollar betalen om op borgtocht vrij te komen na zijn arrestatie. Hij overleefde eerder deze maand wel een motie in het Huis om hem af te zetten, maar volgens Amerikaanse media zal er na de uitkomst van het rapport van de ethiekcommissie een nieuwe motie kunnen komen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.
7 uur geledenBAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".
8 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.
8 uur geleden