Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omstreden Republikein Santos stopt na uitkomst belastend rapport

Omstreden Republikein Santos stopt na uitkomst belastend rapport

WASHINGTON (ANP) - De omstreden Republikein George Santos gaat niet voor nog een termijn in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. Donderdag kwam een belastend rapport van de ethiekcommissie van het Huis naar buiten, maar dat is volgens Santos niet de reden dat hij stopt na de verkiezingen van volgend jaar. Hij zegt op berichtendienst X klaar te zijn met alle beschuldigingen over hem en dat hij zijn familie rust wil geven van alle media-aandacht.

In het rapport staat dat er "substantieel bewijs" is dat Santos de wet heeft overtreden. Hij zou campagnegeld voor persoonlijke doeleinden hebben gebruikt, donateurs hebben opgelicht en gefraudeerd hebben met zijn financiën. De uitkomsten van het maandenlange onderzoek worden overgedragen aan justitie.

Santos is het totaal niet eens met het rapport. "Het is een walgelijke gepolitiseerde aantijging die laat zien hoe diep onze federale regering is gezonken. Iedereen die heeft deelgenomen aan deze ernstige gerechtelijke dwaling zou zich moeten schamen." Hij zegt zich te blijven verdedigen tegen de beschuldigingen.

De misdrijven die in het rapport worden genoemd zijn niet de enige problemen die Santos heeft. Er lopen ook tientallen aanklachten tegen hem voor onder meer sjoemelen met campagnegeld en witwassen. Hij moest in mei 500.000 dollar betalen om op borgtocht vrij te komen na zijn arrestatie. Hij overleefde eerder deze maand wel een motie in het Huis om hem af te zetten, maar volgens Amerikaanse media zal er na de uitkomst van het rapport van de ethiekcommissie een nieuwe motie kunnen komen.

Meer uit Buitenland

Honderden Gazanen protesteren tegen Hamas

BEIT LAHIYA (ANP/AFP/DPA) - Honderden Palestijnen hebben in het noorden van Gaza geprotesteerd tegen Hamas en voor een einde aan de oorlog, zeggen ooggetuigen tegen de persbureaus AFP en dpa. Dat soort protesten komt niet vaak voor in het gebied.

2 uur geleden
Vicepresident Vance sluit aan bij omstreden bezoek aan Groenland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance sluit later deze week aan bij een omstreden bezoek aan Groenland. De leiders van Groenland en Denemarken hadden eerder geïrriteerd gereageerd op Amerikaanse plannen om langs te komen. De delegatie was namelijk niet uitgenodigd, en de Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij Groenland wil overnemen.

4 uur geleden
Santokhi en Brunswijk opnieuw in verkiezingsrace Suriname

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Chan Santokhi en vicepresident Ronnie Brunswijk zijn opnieuw de lijsttrekkers van hun politieke partijen bij de verkiezingen van 25 mei 2025. In Paramaribo hebben dinsdag veertien partijen lijsten ingediend met de 51 kandidaten die kunnen worden gekozen in het parlement.

4 uur geleden
Denemarken begint volgend jaar met dienstplicht voor vrouwen

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - Deense vrouwen die na juli 18 jaar oud worden, kunnen binnenkort opgeroepen worden voor de dienstplicht. Denemarken wordt daarmee na Zweden het tweede EU-land dat de dienstplicht voor vrouwen invoert. De eerste vrouwen beginnen in de loop van 2026 aan hun diensttijd, is bekendgemaakt door minister van Defensie Troels Lund Poulsen.

6 uur geleden
Palestijnse filmmaker Ballal weer vrij na arrestatie door Israël

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Palestijnse filmmaker Hamdan Ballal is weer vrij na zijn arrestatie maandag door het Israëlische leger (IDF) op de bezette Westelijke Jordaanoever. Zijn vrijlating is op sociale media bekendgemaakt door Yuval Abraham en Basel Adra, met wie Ballal de Oscarwinnende documentairefilm No Other Land maakte.

7 uur geleden
Rusland: eerst sancties weg voor aanvallen Zwarte Zee stoppen

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin zegt dat Rusland akkoord gaat met afspraken over het staken van aanvallen op de scheepvaart op de Zwarte Zee, maar dat dan wel eerst westerse sancties tegen het land opgeheven moeten worden. Rusland wil onder meer af van beperkingen voor de export van kunstmest en landbouwproducten. De Verenigde Staten hebben beloofd om zich daarvoor in te spannen.

7 uur geleden
CIA-baas ontkent fout met groepschat over aanval Houthi's

WASHINGTON (ANP/RTR) - De directeur van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA ontkent dat er een fout is gemaakt toen een journalist werd toegevoegd aan een groepschat over een militaire operatie tegen de Jemenitische Houthi's. In de Verenigde Staten is veel ophef ontstaan over het informatielek.

7 uur geleden