Omstreden Republikein Santos stopt na uitkomst belastend rapport
WASHINGTON (ANP) - De omstreden Republikein George Santos gaat niet voor nog een termijn in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. Donderdag kwam een belastend rapport van de ethiekcommissie van het Huis naar buiten, maar dat is volgens Santos niet de reden dat hij stopt na de verkiezingen van volgend jaar. Hij zegt op berichtendienst X klaar te zijn met alle beschuldigingen over hem en dat hij zijn familie rust wil geven van alle media-aandacht.
In het rapport staat dat er "substantieel bewijs" is dat Santos de wet heeft overtreden. Hij zou campagnegeld voor persoonlijke doeleinden hebben gebruikt, donateurs hebben opgelicht en gefraudeerd hebben met zijn financiën. De uitkomsten van het maandenlange onderzoek worden overgedragen aan justitie.
Santos is het totaal niet eens met het rapport. "Het is een walgelijke gepolitiseerde aantijging die laat zien hoe diep onze federale regering is gezonken. Iedereen die heeft deelgenomen aan deze ernstige gerechtelijke dwaling zou zich moeten schamen." Hij zegt zich te blijven verdedigen tegen de beschuldigingen.
De misdrijven die in het rapport worden genoemd zijn niet de enige problemen die Santos heeft. Er lopen ook tientallen aanklachten tegen hem voor onder meer sjoemelen met campagnegeld en witwassen. Hij moest in mei 500.000 dollar betalen om op borgtocht vrij te komen na zijn arrestatie. Hij overleefde eerder deze maand wel een motie in het Huis om hem af te zetten, maar volgens Amerikaanse media zal er na de uitkomst van het rapport van de ethiekcommissie een nieuwe motie kunnen komen.
Meer uit Buitenland
MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse troepen die in Europa zijn gelegerd, zullen niet snel elders nodig zijn, denken de Verenigde Staten. Als de VS ergens in de wereld moeten ingrijpen, zijn het vaak eenheden van thuis of uit andere delen van de wereld die daarvoor geschikter zijn, zegt onderminister Elbridge Colby op de veiligheidsconferentie in München.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie meldt dat het Harvard heeft aangeklaagd. De prestigieuze universiteit zou hebben geweigerd documenten over te dragen die verband houden met onderzoeken naar racisme bij de toelatingsprocedure.
37 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Een 50-jarige vrouw is in Frankrijk opgepakt na de vondst van twee pasgeboren baby's in een vriezer. Ze heeft toegegeven dat het haar kinderen zijn en dat zij ze heeft ingevroren, aldus het Franse openbaar ministerie.
40 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept de Verenigde Staten op het geschonden vertrouwen tussen Europa en de VS te herstellen. Hij richtte zich vanaf de belangrijke veiligheidsconferentie in München rechtstreeks, in het Engels, tot de oude bondgenoot. "Laten we het trans-Atlantische vertrouwen repareren en nieuw leven inblazen."
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - In Groot-Brittannië zijn twee mannen veroordeeld tot lange gevangenisstraffen voor het beramen van een aanslag op een synagoge in de omgeving van Manchester. De veroordeelden zouden geïnspireerd zijn door terreurgroep Islamitische Staat.
1 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De Democratische Republiek Congo "accepteert het principe van een staakt-het-vuren" in het oosten, aldus het kantoor van de president. Bemiddelaar Angola had bij de regering en rebellengroep M23 een bestand vanaf 18 februari voorgesteld, waarbij de posities in het conflict worden bevroren.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Duitsland en Frankrijk zijn in overleg over de bescherming van Europa met kernwapens, zegt bondskanselier Friedrich Merz. Frankrijk, de enige kernmacht in de Europese Unie, heeft de afgelopen tijd meermaals gezegd dat het wel wil praten over het uitbreiden van zijn 'nucleaire paraplu' buiten Frankrijk zelf.
3 uur geleden