Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omstreden Republikein Santos stopt na uitkomst belastend rapport

Omstreden Republikein Santos stopt na uitkomst belastend rapport

WASHINGTON (ANP) - De omstreden Republikein George Santos gaat niet voor nog een termijn in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. Donderdag kwam een belastend rapport van de ethiekcommissie van het Huis naar buiten, maar dat is volgens Santos niet de reden dat hij stopt na de verkiezingen van volgend jaar. Hij zegt op berichtendienst X klaar te zijn met alle beschuldigingen over hem en dat hij zijn familie rust wil geven van alle media-aandacht.

In het rapport staat dat er "substantieel bewijs" is dat Santos de wet heeft overtreden. Hij zou campagnegeld voor persoonlijke doeleinden hebben gebruikt, donateurs hebben opgelicht en gefraudeerd hebben met zijn financiën. De uitkomsten van het maandenlange onderzoek worden overgedragen aan justitie.

Santos is het totaal niet eens met het rapport. "Het is een walgelijke gepolitiseerde aantijging die laat zien hoe diep onze federale regering is gezonken. Iedereen die heeft deelgenomen aan deze ernstige gerechtelijke dwaling zou zich moeten schamen." Hij zegt zich te blijven verdedigen tegen de beschuldigingen.

De misdrijven die in het rapport worden genoemd zijn niet de enige problemen die Santos heeft. Er lopen ook tientallen aanklachten tegen hem voor onder meer sjoemelen met campagnegeld en witwassen. Hij moest in mei 500.000 dollar betalen om op borgtocht vrij te komen na zijn arrestatie. Hij overleefde eerder deze maand wel een motie in het Huis om hem af te zetten, maar volgens Amerikaanse media zal er na de uitkomst van het rapport van de ethiekcommissie een nieuwe motie kunnen komen.

Meer uit Buitenland

Mogelijk eerste vrouwelijke premier in 20 jaar in Zuid-Korea

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-Myung heeft Han Seong-sook voorgedragen als nieuwe premier van het land, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Han is de huidige minister van het mkb en startups en zou de eerste vrouwelijke premier van Zuid-Korea in twintig jaar worden.

36 minuten geleden
VS: twee Iraanse drones op weg naar Straat van Hormuz neergehaald

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdagavond bekendgemaakt dat het twee Iraanse drones heeft neergeschoten die een bedreiging vormden voor het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Het is de nieuwste confrontatie tussen de twee landen, terwijl de spanningen in het Midden-Oosten opnieuw oplopen.

3 uur geleden
Meerdere slachtoffers door schietpartij op festival in VS

TOLEDO (ANP) - Tijdens een festival in de Amerikaanse staat Ohio zijn zaterdagmiddag acht mensen gewond geraakt nadat zij werden beschoten. De politie van de plaats Toledo meldde dat agenten in de omgeving van het Old West End Festival "meerdere slachtoffers van een schietpartij" hadden aangetroffen. "Veel slachtoffers zijn voor behandeling naar nabijgelegen medische voorzieningen gebracht", stelde de politie snel na het schietincident in een bericht op Facebook.

5 uur geleden
Bron: VS willen Iraanse bezittingen gebruiken voor schadeherstel

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen proberen Iraanse bezittingen in te zetten voor de wederopbouw in bevriende Golfstaten en voor het herstel van de toekomstige schade die Iran daar veroorzaakt. Dat heeft een anonieme, goed ingelichte bron binnen de Amerikaanse regering tegen persbureaus Reuters en Bloomberg gezegd. De mededeling komt een dag na een reeks Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein.

7 uur geleden
Zus van Noord-Koreaanse leider: nooit afstand van kernmachtstatus

PYONGYANG (ANP/RTR) - Kim Yo-jong, de invloedrijke zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, heeft gezegd dat Noord-Korea nooit afstand zal doen van zijn status als kernmacht. Ook waarschuwde zij dat het land geen enkele bedreiging zal tolereren, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap zondag. De Chinese president Xi Jinping brengt maandag voor het eerst in bijna zeven jaar een bezoek aan Noord-Korea. De Chinese regering wil de banden met Pyongyang versterken.

7 uur geleden
Gedetineerde nog voortvluchtig na ontsnapping ziekenhuis België

BRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.

13 uur geleden
Marius Borg Høiby mogelijk tijdelijk onder begeleiding uit cel

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.

14 uur geleden