Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omstreden nieuwe topman Noors staatsfonds begint aan klus

Omstreden nieuwe topman Noors staatsfonds begint aan klus

OSLO (ANP/BLOOMBERG) - Nicolai Tangen begint deze week aan zijn nieuwe klus als topman van het Noorse staatsfonds. Over zijn aanstelling is veel te doen geweest. Hij heeft zich er er nu bij neergelegd dat hij niet populair zal zijn, zo zei hij in een reactie op alle commotie.

Tangen is de opvolger van Yngve Slyngstad, die ruim twaalf jaar aan de leiding stond van het concern. Hij komt op 1 september aan het roer te staan van het grootste soevereine investeringsfonds in de wereld. Daarvoor was het wel nodig dat Tangen op het laatste moment zijn belang in het door hem opgerichte hedgefonds AKO Capital opgaf. Vanuit de Noorse politiek was er vrees voor belangenverstrengeling.

Niet alleen vanuit de politiek was er kritiek op zijn aanstelling, ook vakbondsleiders en academici spraken zich uit tegen zijn benoeming. Het geklaag ging over zijn leven in Londen als een gevestigde hedgefondsmanager en zijn enorme persoonlijke rijkdom. Ook zouden Noren zich niet met hem kunnen identificeren. Verder maakte zijn jetset-bestaan hem een makkelijk doelwit.

Tangen, wiens vermogen wordt geschat op 793 miljoen dollar, zegt dat hij misschien niet zou hebben gesolliciteerd als hij had geweten wat hij nu weet. Hij raakte uit de gratie in Noorwegen nadat hij een oude maissilo in Kristiansand, de plaats waar hij opgroeide, wilde herbouwen voor zijn kunstcollectie. Tangen wist miljoenen aan subsidies binnen te slepen. Dat ging volgens de gemeenschap niet volgens de regels.

"Maar je moet ermee om kunnen gaan", zo reageerde hij op alle kritiek. Hij zegt ook geen seconde te hebben overwogen om de handdoek in de ring te gooien.

Meer uit Financieel

Winst Netflix flink omhoog, voorzitter Hastings treedt af

LOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.

50 minuten geleden
Beurzen New York bouwen recordstanden verder uit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.

1 uur geleden
IMF: oorlog raakt economieën in Midden-Oosten hard

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.

2 uur geleden
Bondskanselier Merz: geen Duitse terugkeer naar kernenergie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.

4 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, ASML opnieuw bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.

5 uur geleden
FT: Carglass-moeder Belron werkt aan beursgang Amsterdam

LONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan een beursgang in Amsterdam, waarbij de waardering van het bedrijf meer dan 30 miljard euro bedraagt. Dat meldt de Financial Times. De zakenkrant had eerder dit jaar al gemeld dat Belron voorbereidingen treft voor een beursgang in Amsterdam of New York. Nu is dus gekozen voor het Damrak, aldus bronnen tegen de Financial Times.

5 uur geleden
Oekraïens bedrijf bouwt in Born aanvals- en verkenningsdrones

MIDDELBURG (ANP) - Oekraïne gaat in de VDL-fabriek in het Limburgse Born langeafstandsdrones bouwen. Het gaat om een aanvalsdrone en een verkenningsdrone, de K4 Deepstrike en de Midstrike Plane Baton.

5 uur geleden