Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omstreden nieuwe topman Noors staatsfonds begint aan klus

Omstreden nieuwe topman Noors staatsfonds begint aan klus

OSLO (ANP/BLOOMBERG) - Nicolai Tangen begint deze week aan zijn nieuwe klus als topman van het Noorse staatsfonds. Over zijn aanstelling is veel te doen geweest. Hij heeft zich er er nu bij neergelegd dat hij niet populair zal zijn, zo zei hij in een reactie op alle commotie.

Tangen is de opvolger van Yngve Slyngstad, die ruim twaalf jaar aan de leiding stond van het concern. Hij komt op 1 september aan het roer te staan van het grootste soevereine investeringsfonds in de wereld. Daarvoor was het wel nodig dat Tangen op het laatste moment zijn belang in het door hem opgerichte hedgefonds AKO Capital opgaf. Vanuit de Noorse politiek was er vrees voor belangenverstrengeling.

Niet alleen vanuit de politiek was er kritiek op zijn aanstelling, ook vakbondsleiders en academici spraken zich uit tegen zijn benoeming. Het geklaag ging over zijn leven in Londen als een gevestigde hedgefondsmanager en zijn enorme persoonlijke rijkdom. Ook zouden Noren zich niet met hem kunnen identificeren. Verder maakte zijn jetset-bestaan hem een makkelijk doelwit.

Tangen, wiens vermogen wordt geschat op 793 miljoen dollar, zegt dat hij misschien niet zou hebben gesolliciteerd als hij had geweten wat hij nu weet. Hij raakte uit de gratie in Noorwegen nadat hij een oude maissilo in Kristiansand, de plaats waar hij opgroeide, wilde herbouwen voor zijn kunstcollectie. Tangen wist miljoenen aan subsidies binnen te slepen. Dat ging volgens de gemeenschap niet volgens de regels.

"Maar je moet ermee om kunnen gaan", zo reageerde hij op alle kritiek. Hij zegt ook geen seconde te hebben overwogen om de handdoek in de ring te gooien.

Meer uit Financieel

Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

29 minuten geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

1 uur geleden
Supers en A-merken zetten met WK-campagnes in op thuisbeleving

DEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.

1 uur geleden
Duitse inflatie koelt af door brandstofkorting aan de pomp

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.

2 uur geleden
Nieuwe ov-pas ook in winkels te koop

AMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.

5 uur geleden
Eternit betoogt dat asbeststrafzaak al jaren is verjaard

ALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.

5 uur geleden
Concurreren met spaarrentes neemt hap uit winst bunq

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft vorig jaar een veel lagere winst geboekt. De marktrentes daalden, terwijl de financiële instelling bleef concurreren met relatief hoge spaarrentes om klanten te lokken. Daardoor hield bunq zelf minder over, komt naar voren uit het jaarverslag.

7 uur geleden