Omstreden Maguire wel in Engelse voetbalselectie
LONDEN (ANP) - Harry Maguire is door bondscoach Gareth Southgate van het Engelse voetbalelftal 'gewoon' geselecteerd voor de wedstrijden in de Nations League tegen Denemarken en IJsland. De aanvoerder van Manchester United werd donderdag op het Griekse vakantie-eiland Mykonos gearresteerd wegens betrokkenheid bij een vechtpartij. Het juridisch proces tegen Maguire is dinsdag in Griekenland begonnen.
"Ik heb met Harry gesproken en de feiten die ik van hem hoorde zijn anders dan wat eerder was gesuggereerd", zei Southgate. "Ik heb geen reden om aan zijn verhaal te twijfelen. Mijn relatie met hem is altijd bijzonder goed geweest en ik heb veel vertrouwen in hem. Op basis van wat ik nu weet, zie ik geen aanleiding Harry niet te selecteren."
Manchester City's Phil Foden, Mason Greenwood van Manchester United en Kalvin Phillips van Leeds werden voor de eerste keer opgeroepen. Jordan Henderson en Alex Oxlade-Chamberlain van Liverpool en Ben Chilwell en James Maddison van Leicester ontbreken wegens blessure.
Engeland kwam voor het laatst in november van het vorig jaar in actie. In het kader van de kwalificatie voor het Europees kampioenschap werd Kosovo verslagen, 4-0.
Meer uit Voetbal
HOUSTON (ANP) - Curaçao begint met de broers Leandro Bacuna (34) en Juninho Bacuna (28) op het middenveld aan de eerste groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Duitsland. Bondscoach Dick Advocaat (78) begint in het Houston Stadium als oudste bondscoach aan het eerste mondiale eindtoernooi van Curaçao.
32 minuten geledenDOETINCHEM (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben ook de vierde wedstrijd in de European League gewonnen. In de SaZa Topsporthal Achterhoek in Doetinchem werd Slowakije met 3-0 in sets verslagen: 26-24 25-20 25-18. De ploeg van bondscoach Joel Banks rekende vrijdag in eigen huis al simpel af met Georgië.
35 minuten geledenHOUSTON (ANP) - Curaçao maakt zich in Houston in alle vroegte op om als kleinste deelnemer ooit te debuteren op het WK voetbal. Bondscoach Dick Advocaat hield om 08.30 uur (plaatselijke tijd) zijn wedstrijdbespreking omdat de eerste groepswedstrijd tegen Duitsland al om 12.00 uur (19.00 uur Nederlandse tijd) begint.
1 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - Joshua Kimmich hoopt dat het WK voetbal kan bijdragen aan een positievere stemming in Duitsland. Dat zei de aanvoerder van het Duitse nationale elftal in een interview in de zondagseditie van de Duitse krant Bild. Met Duitsland speelt Kimmich zondagavond om 19.00 uur op het WK tegen Curaçao.
6 uur geledenVANCOUVER (ANP/DPA) - Bondscoach Vincenzo Montella wijt de verrassende nederlaag van Turkije tegen Australië (0-2) in het eerste WK-duel aan de vele gemiste kansen. "We creëerden zoveel, maar we konden niet scoren. Dat is voetbal. En zij verdedigden heel goed; het was moeilijk om in het strafschopgebied te komen. Ze scoorden uit de counter, wat hun beste wapen is", reageerde de Italiaanse trainer.
8 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetballers hadden veel last van "spanning en zenuwen" tijdens de eerste WK-wedstrijd tegen Marokko (1-1). "Dit was een zware wedstrijd, vooral in het begin. We speelden niet goed, maar dit is de eerste wedstrijd en we kunnen niet verwachten dat het team vanaf het begin perfect speelt", zei bondscoach Carlo Ancelotti tijdens zijn persconferentie.
9 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Turkije is na 24 jaar met een nederlaag teruggekeerd op een WK voetbal. De ploeg van bondscoach Vincenzo Montella verloor van Australië (2-0) in Vancouver.
10 uur geleden