Omstreden kunstrijdster Valieva is blij weer op het ijs te staan
SARANSK (ANP/AFP) - Kunstrijdster Kamila Valieva heeft na alle controverse rondom haar tijdens de Olympische Spelen weer een wedstrijd geschaatst. De Russin kwam in actie op een speciale binnenlandse wedstrijd in het Russische Saransk.
"Ik ben blij dat ik weer op het ijs stond en dat de Channel One Cup heeft plaatsgevonden", zei de 15-jarige Europees kampioene. "De toeschouwers geven je energie als je moe wordt. Dankzij hen kun je doorgaan."
Valieva won met het team goud in de landenwedstrijd op de Winterspelen afgelopen februari. Een dag later bleek dat ze al voor de Spelen was betrapt op doping, maar dat het Russische antidopingbureau Rusada haar slechts voorlopig had geschorst en die sanctie weer had teruggedraaid. Het zorgde voor veel commotie in Beijing, waar de tiener van sporttribunaal CAS toestemming kreeg om toch verder deel te nemen. In de individuele wedstrijd verprutste ze haar vrije kür en eindigde als vierde. De dopingzaak speelt nog steeds.
De wedstrijd in Saransk was speciaal georganiseerd gelijk met de WK kunstrijden in Frankrijk, waar de kunstrijders uit Rusland niet welkom waren vanwege de Russische inval in Oekraïne. Valieva kwam tot 173,88 punten in haar vrije kür en moest alleen olympisch kampioene Anna Sjtsjerbakova met 176,12 punten voor laten gaan. Ze had eerder wel de hoogste score in de korte kür neergezet.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen heeft de titelstrijd in de Formule 1 nog steeds niet opgegeven. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull won op dominante wijze de Grote Prijs van Las Vegas en liep daardoor weer punten in op de McLaren-rijders Lando Norris en Oscar Piastri.
24 minuten geledenCALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).
8 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft zaterdag bij de wereldbekerwedstrijden van Calgary de 1500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene kwam tot een tijd van 1.51,17. Daarmee troefde ze de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi (1.51,68) af. De derde plaats was voor de Amerikaanse Brittany Bowe: 1.51,84.
8 uur geledenCALGARY (ANP) - Jenning de Boo is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als tweede geëindigd op de 500 meter. De Nederlander, vorige week nog goed voor een nationaal record (33,63), kwam tot een tijd van 34,02. De zege was voor de Zuid-Koreaan Kim Jun-ho in 33,99. De Amerikaan Jordan Stolz, die vrijdag De Boo nog aftroefde op de 1000 meter, eindigde als derde, eveneens in 34,02. Het verschil met De Boo was minder dan een honderdste.
8 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de 500 meter gewonnen. Dat deed de wereldkampioene in een tijd van 36,65, minder snel dan vorige week toen ze in Salt Lake City een wereldrecord schaatste: 36,09.
10 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Spaanse tennissers staan zondag in de finale van de Davis Cup. Ze waren in de halve finale te sterk voor Duitsland in Bologna (2-1). Pedro Martínez en Marcel Granollers klopten in het dubbelspel Tim Pütz en Kevin Krawietz: 6-2 3-6 6-3.
11 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour de aflossing gewonnen. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Diede van Oorschot hielden de teams van de Verenigde Staten en Japan achter zich.
13 uur geleden