Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omstreden kunstrijdster Valieva is blij weer op het ijs te staan

Omstreden kunstrijdster Valieva is blij weer op het ijs te staan

SARANSK (ANP/AFP) - Kunstrijdster Kamila Valieva heeft na alle controverse rondom haar tijdens de Olympische Spelen weer een wedstrijd geschaatst. De Russin kwam in actie op een speciale binnenlandse wedstrijd in het Russische Saransk.

"Ik ben blij dat ik weer op het ijs stond en dat de Channel One Cup heeft plaatsgevonden", zei de 15-jarige Europees kampioene. "De toeschouwers geven je energie als je moe wordt. Dankzij hen kun je doorgaan."

Valieva won met het team goud in de landenwedstrijd op de Winterspelen afgelopen februari. Een dag later bleek dat ze al voor de Spelen was betrapt op doping, maar dat het Russische antidopingbureau Rusada haar slechts voorlopig had geschorst en die sanctie weer had teruggedraaid. Het zorgde voor veel commotie in Beijing, waar de tiener van sporttribunaal CAS toestemming kreeg om toch verder deel te nemen. In de individuele wedstrijd verprutste ze haar vrije kür en eindigde als vierde. De dopingzaak speelt nog steeds.

De wedstrijd in Saransk was speciaal georganiseerd gelijk met de WK kunstrijden in Frankrijk, waar de kunstrijders uit Rusland niet welkom waren vanwege de Russische inval in Oekraïne. Valieva kwam tot 173,88 punten in haar vrije kür en moest alleen olympisch kampioene Anna Sjtsjerbakova met 176,12 punten voor laten gaan. Ze had eerder wel de hoogste score in de korte kür neergezet.

Meer uit Sport

Deense wielrenner Valgren wint zeventiende rit in Giro d'Italia

ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.

10 uur geleden
Tennisster Swiatek eenvoudig naar derde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.

12 uur geleden
Atlete Visser voor tiende keer naar FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.

12 uur geleden
De Jong in Parijs voor eerste keer naar derde ronde grand slam

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.

15 uur geleden
Voormalig bokskampioen Fury maakt in augustus rentree in Dublin

DUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.

15 uur geleden
Heerenveen wil alle olympische ijssporten naar Thialf halen

HEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.

17 uur geleden
Kampioen Oklahoma City Thunder op één zege van nieuwe NBA-finale

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.

19 uur geleden