Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omstreden kandidaat-minister van Trump trekt zich terug

Omstreden kandidaat-minister van Trump trekt zich terug

WASHINGTON (ANP) - Matt Gaetz trekt zich terug als kandidaat om minister van Justitie te worden in het volgende kabinet van Donald Trump. Hij zegt op X dat de ophef over zijn benoeming een te grote afleiding was tijdens de machtsoverdracht.

Trump had zijn partijgenoot Gaetz eerder deze maand naar voren geschoven voor de belangrijke ministerspost. Dat leidde binnen zijn eigen partij tot verbaasde en geschokte reacties.

Gaetz gold ook binnen de Republikeinse partij als een omstreden figuur. Zo deed het Huis van Afgevaardigden onderzoek naar beschuldigingen van onder meer seksueel wangedrag en drugsgebruik door de politicus, die zijn zetel in het Huis inmiddels heeft opgegeven.

Waardering

Over wat er met de resultaten van dat onderzoek moest gebeuren, ontstond vervolgens politiek getouwtrek. Gaetz zegt op X dat "er geen tijd verspild kan worden aan onnodig lang gesteggel in Washington" en dat hij zich daarom terugtrekt.

Trump sprak in een reactie waardering uit voor dat besluit. "Hij deed het erg goed, maar wilde geen afleiding vormen voor de regering", reageerde hij op zijn platform Truth Social. "Matt wacht een geweldige toekomst. Ik kijk uit naar alle geweldige dingen die hij gaat doen."

Musk

De Senaat had de benoeming van Gaetz tot minister nog moeten goedkeuren. Het was onduidelijk hoe kansrijk zijn kandidatuur daar was. Gaetz zegt in zijn bericht dat hij een dag eerder "uitstekende bijeenkomsten" met senatoren heeft gehad en ook veel steun zou hebben genoten.

Nieuwssite Politico schreef deze week juist dat tal van Republikeinse politici Trump en zijn team hadden gewaarschuwd voor Gaetz. Er zou weinig kans zijn dat zijn benoeming tot minister door de Senaat zou komen. Senatoren vreesden tijdens dat proces politieke schade op te lopen.

Elon Musk, een belangrijke bondgenoot van Trump, steunde Gaetz wel. Hij noemde hem de "Judge Dredd" die het land nodig heeft om een "corrupt systeem" aan te pakken en machtige figuren op te sluiten. "Gaetz wordt onze Hamer van Rechtvaardigheid."

Meer uit Buitenland

Yonhap: Noord-Korea vuurt zeker één ballistische raket af

SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.

34 minuten geleden
Brazilië, Mexico en Spanje beloven extra hulp aan Cuba

MADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.

37 minuten geleden
Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

41 minuten geleden
Iran: elk schip in Straat van Hormuz is doelwit

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.

2 uur geleden
Israël stelt in Zuid-Libanon 'gele lijn' in

BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.

3 uur geleden
Schepen varen weer op de Schelde na zinken Nederlands vrachtschip

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.

4 uur geleden
Procureur: schutter Kyiv was 58-jarige man uit Moskou

KYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.

4 uur geleden