Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omstreden kandidaat-minister van Trump trekt zich terug

Omstreden kandidaat-minister van Trump trekt zich terug

WASHINGTON (ANP) - Matt Gaetz trekt zich terug als kandidaat om minister van Justitie te worden in het volgende kabinet van Donald Trump. Hij zegt op X dat de ophef over zijn benoeming een te grote afleiding was tijdens de machtsoverdracht.

Trump had zijn partijgenoot Gaetz eerder deze maand naar voren geschoven voor de belangrijke ministerspost. Dat leidde binnen zijn eigen partij tot verbaasde en geschokte reacties.

Gaetz gold ook binnen de Republikeinse partij als een omstreden figuur. Zo deed het Huis van Afgevaardigden onderzoek naar beschuldigingen van onder meer seksueel wangedrag en drugsgebruik door de politicus, die zijn zetel in het Huis inmiddels heeft opgegeven.

Waardering

Over wat er met de resultaten van dat onderzoek moest gebeuren, ontstond vervolgens politiek getouwtrek. Gaetz zegt op X dat "er geen tijd verspild kan worden aan onnodig lang gesteggel in Washington" en dat hij zich daarom terugtrekt.

Trump sprak in een reactie waardering uit voor dat besluit. "Hij deed het erg goed, maar wilde geen afleiding vormen voor de regering", reageerde hij op zijn platform Truth Social. "Matt wacht een geweldige toekomst. Ik kijk uit naar alle geweldige dingen die hij gaat doen."

Musk

De Senaat had de benoeming van Gaetz tot minister nog moeten goedkeuren. Het was onduidelijk hoe kansrijk zijn kandidatuur daar was. Gaetz zegt in zijn bericht dat hij een dag eerder "uitstekende bijeenkomsten" met senatoren heeft gehad en ook veel steun zou hebben genoten.

Nieuwssite Politico schreef deze week juist dat tal van Republikeinse politici Trump en zijn team hadden gewaarschuwd voor Gaetz. Er zou weinig kans zijn dat zijn benoeming tot minister door de Senaat zou komen. Senatoren vreesden tijdens dat proces politieke schade op te lopen.

Elon Musk, een belangrijke bondgenoot van Trump, steunde Gaetz wel. Hij noemde hem de "Judge Dredd" die het land nodig heeft om een "corrupt systeem" aan te pakken en machtige figuren op te sluiten. "Gaetz wordt onze Hamer van Rechtvaardigheid."

Meer uit Buitenland

NAVO-chef Rutte: Rusland blijft onze grootste bedreiging

BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte verwacht niet dat Rusland binnenkort zal stoppen met zijn agressieve en roekeloze acties. "Rusland blijft onze grootste bedreiging", zei hij dinsdag tijdens een toespraak op een bijeenkomst bij de liberalen in het Europees Parlement. Volgens Rutte streeft Rusland naar een langdurige confrontatie, waarbij China, Iran en Noord-Korea "Moskou's oorlog tegen Oekraïne voeden".

9 minuten geleden
Deense premier over Amerikaanse druk: ergste moet nog komen

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense premier Mette Frederiksen denkt dat haar land voor een moeilijke periode staat, door de Amerikaanse dreigementen om Groenland in te nemen. "Het was niet makkelijk om ons te verzetten tegen de onacceptabele druk van een van onze nauwste bondgenoten", zei Frederiksen tijdens een persconferentie. "Maar het lijkt erop dat het zwaarste gedeelte nog moet komen."

20 minuten geleden
Fox: regering-Trump schrapt beschermde status Somaliërs

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering schrapt de tijdelijke beschermde status voor Somalische migranten. Dat laat minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem weten aan Fox News.

29 minuten geleden
Vrouwen beschuldigen Julio Iglesias van misbruik en verkrachting

SANTA DOMINGO (ANP) - Julio Iglesias wordt beschuldigd van verkrachting en seksueel misbruik. Twee vrouwen zeggen dat de 82-jarige zanger zich daar in 2021 schuldig aan heeft gemaakt. Dat melden de Spaanse websites Eldiario en Univision, die spraken met vijftien mensen die jaren voor Iglesias werkten.

42 minuten geleden
Doodstraf geëist tegen oud-president Zuid-Korea

SEOUL (ANP/RTR) - Een speciale aanklager in Zuid-Korea heeft de doodstraf geëist tegen voormalig president Yoon Suk-yeol. Hij wordt vervolgd voor zijn poging om in 2024 de militaire noodtoestand af te kondigen in het land. Hierdoor ontstond een grote politieke crisis.

1 uur geleden
Iraanse functionaris: 2000 mensen dood na protesten

TEHERAN (ANP/RTR) - Bij de protesten in Iran zijn volgens een functionaris uit dat land 2000 mensen omgekomen. Onder de doden zouden zowel burgers als overheidsmedewerkers zijn. Iran wijt het dodelijke geweld aan "terroristen".

3 uur geleden
Hongarije op 12 april naar de stembus

BOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Hongarije houdt in april parlementsverkiezingen. De Fidesz-partij van de langzittende premier Viktor Orbán heeft dit keer een geduchte rivaal in oppositiepartij Tisza van Peter Magyar en staat achter in de peilingen.

3 uur geleden