Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omstreden kandidaat-minister van Trump trekt zich terug

Omstreden kandidaat-minister van Trump trekt zich terug

WASHINGTON (ANP) - Matt Gaetz trekt zich terug als kandidaat om minister van Justitie te worden in het volgende kabinet van Donald Trump. Hij zegt op X dat de ophef over zijn benoeming een te grote afleiding was tijdens de machtsoverdracht.

Trump had zijn partijgenoot Gaetz eerder deze maand naar voren geschoven voor de belangrijke ministerspost. Dat leidde binnen zijn eigen partij tot verbaasde en geschokte reacties.

Gaetz gold ook binnen de Republikeinse partij als een omstreden figuur. Zo deed het Huis van Afgevaardigden onderzoek naar beschuldigingen van onder meer seksueel wangedrag en drugsgebruik door de politicus, die zijn zetel in het Huis inmiddels heeft opgegeven.

Waardering

Over wat er met de resultaten van dat onderzoek moest gebeuren, ontstond vervolgens politiek getouwtrek. Gaetz zegt op X dat "er geen tijd verspild kan worden aan onnodig lang gesteggel in Washington" en dat hij zich daarom terugtrekt.

Trump sprak in een reactie waardering uit voor dat besluit. "Hij deed het erg goed, maar wilde geen afleiding vormen voor de regering", reageerde hij op zijn platform Truth Social. "Matt wacht een geweldige toekomst. Ik kijk uit naar alle geweldige dingen die hij gaat doen."

Musk

De Senaat had de benoeming van Gaetz tot minister nog moeten goedkeuren. Het was onduidelijk hoe kansrijk zijn kandidatuur daar was. Gaetz zegt in zijn bericht dat hij een dag eerder "uitstekende bijeenkomsten" met senatoren heeft gehad en ook veel steun zou hebben genoten.

Nieuwssite Politico schreef deze week juist dat tal van Republikeinse politici Trump en zijn team hadden gewaarschuwd voor Gaetz. Er zou weinig kans zijn dat zijn benoeming tot minister door de Senaat zou komen. Senatoren vreesden tijdens dat proces politieke schade op te lopen.

Elon Musk, een belangrijke bondgenoot van Trump, steunde Gaetz wel. Hij noemde hem de "Judge Dredd" die het land nodig heeft om een "corrupt systeem" aan te pakken en machtige figuren op te sluiten. "Gaetz wordt onze Hamer van Rechtvaardigheid."

Meer uit Buitenland

President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

4 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

4 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

5 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

5 uur geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

10 uur geleden